EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la Edison » Ned vel 18, 2018 3:21 pm

DrFireBottle napisao:Da li možda znate nekog u Zagrebu ko mota transformatore, i neka ideja koliko bi me sve to koštalo uopće?
Ali ako u taj problem sredimo, ostaje i šasija za pojačalo, na sreću imam neke alate, ali nemam materijal (aluminij?).
I kakav bi raspored elemenata trebao biti na šasiji...

Ispričavam se ako zamaram pitanjima, ali bi konačno htio napraviti nešto i završiti s glavom i repom a ne kao i inaće.


U Zagrebu trafoe izradjuje gospodin Mladen Krklec. Izradjuje i kvalitetna cjevna pojacala. Nije jeftin, a transformatori su mu dobri. Imas i dobre motace u Varazdinu "CBC-Audio", gospodin Ivica Kolarek, a u Rijeci je "Odeon" gospodina Branka Radojcica.

Aluminijskih profila i traka imas u Buhausu. Od toga se da sloziti shasija.

Samo ti pitaj, vec ce netko odgovoriti.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5691
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la Bepone » Ned vel 18, 2018 3:28 pm

DrFireBottle napisao:
Edison napisao:Ja bih na tvom mjestu svakako poslusao davorina. Dobio si shemu i plan motanja izlaznog transformatora. Pojacalo ce imati zvuk kakav si trazio... Kud ces vise? Daj profesinanalcu da ti namota mrezni i izlazni trafo. Bit ce bolje, jeftinije i sigurnije nego da radis sam.


Da li možda znate nekog u Zagrebu ko mota transformatore, i neka ideja koliko bi me sve to koštalo uopće?
Ali ako u taj problem sredimo, ostaje i šasija za pojačalo, na sreću imam neke alate, ali nemam materijal (aluminij?).
I kakav bi raspored elemenata trebao biti na šasiji...

Ispričavam se ako zamaram pitanjima, ali bi konačno htio napraviti nešto i završiti s glavom i repom a ne kao i inaće.

volta zagreb, na branimirovoj, najbolje i najproesionalnije,
ovi ostali ili su prelosi (rade s izolirkom, selotejpom itako dalje) ili su ajde, ok, ali ih se ceka 6mj do godinu dana, ili samo prodavaju maglu kao spomenuti krklec..
Bepone
 
Postovi: 5197
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la s@ki » Ned vel 18, 2018 3:36 pm

Edisone, decko je rekao da masu informacija skuplja po stranim forumima.obzirom na nedostatak osnovnog tehnickog znanja(bez uvrede) a sukladno nesrazmjernoj kolicini skupljenih naprednijih informacija nije za zacuditi se koristenim izvedenicama koja vjerojatno samo on razumije :)

Drvatrenaboca, ono sto ti stariji sa kocnicom lijepo pokusavaju objasniti, a ja je (bar trenutno) nemam i dobronamjerno zelim pomoci:
Savjete si dobio,prilicnu kolicinu istih, frisko si na forumu i davorin se potrudio napraviti ti shemu uredjaja koji ce sigurno raditi, vrlo vjerojatno zvucati sukladno ocekivanjima i biti pristupacan za nabavku dijelova i samu izradu . Malo tko na ovom forumu(usudio bih se reci i na ovim prostorima) ima toliko znanja,iskustva i volje pomoci nama pocetnicima
Iskreno, namjmanje sto mozes je prihvatiti dan prijedlog i krenuti u izradu.

Prije nego se nedaj boze ozlijedis motanjem trafa ili koristenjem nekog raskopanca molim te nabavi isti od nekog tko se time bavi, skupi dijelove a ako ti sasija iz moje teme odgovara,ima jos jedna koju cu ti pokloniti ako krenes u ozbiljnu izradu ove sheme. Mozemo j isprobati oba kada budu gotova ;)
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la s@ki » Ned vel 18, 2018 3:38 pm

Bepone napisao:
DrFireBottle napisao:
Edison napisao:Ja bih na tvom mjestu svakako poslusao davorina. Dobio si shemu i plan motanja izlaznog transformatora. Pojacalo ce imati zvuk kakav si trazio... Kud ces vise? Daj profesinanalcu da ti namota mrezni i izlazni trafo. Bit ce bolje, jeftinije i sigurnije nego da radis sam.


Da li možda znate nekog u Zagrebu ko mota transformatore, i neka ideja koliko bi me sve to koštalo uopće?
Ali ako u taj problem sredimo, ostaje i šasija za pojačalo, na sreću imam neke alate, ali nemam materijal (aluminij?).
I kakav bi raspored elemenata trebao biti na šasiji...

Ispričavam se ako zamaram pitanjima, ali bi konačno htio napraviti nešto i završiti s glavom i repom a ne kao i inaće.

volta zagreb, na branimirovoj, najbolje i najproesionalnije,
ovi ostali ili su prelosi (rade s izolirkom, selotejpom itako dalje) ili su ajde, ok, ali ih se ceka 6mj do godinu dana, ili samo prodavaju maglu kao spomenuti krklec..


Volta ne mota izlazne
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la Bepone » Ned vel 18, 2018 4:24 pm

s@ki napisao:
Volta ne mota izlazne

motaju sve zivo,, plus imaju motace sve od 50, 60+ koji zbrojeno imaju vise iskustva od svega u HR
Bepone
 
Postovi: 5197
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la fixxxer » Ned vel 18, 2018 4:26 pm

Uz dužno poštovanje svima, da li ste svesni da se radi o detetu od 14 godina?!?!
Avatar korisnika
fixxxer
 
Postovi: 1039
Pridružen: Sri tra 10, 2013 10:00 pm
Lokacija: Beograd

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la Bepone » Ned vel 18, 2018 4:30 pm

DrFireBottle napisao:I kakav bi raspored elemenata trebao biti na šasiji....

za raspored oko sasije zapamti da se bavis nevidljivim stvarima kao sto je magnetsko polje transformatora, koje sa utjecajem na okolnje elemente mogu proizvesti brum.. za to ipak moras imati iskustva, ali najprije nacrtaj sto zelis pa postaj na forum, vec cemo ti objasniti,.
sto se tice ulaznog jacka, om mora biti dijametralno suprotan ulazu mreznog kabela i najdalje od mreznog transformatora

sad se vidi da mrezni trafo mora biti negdje u kantunu, udaljen malo , a nikako na sredini pojacala, ili odmah kod ul jacka

ulazna lampa je najkriticniji stupanj, ona mora biti pozicionirana najblize ulaznom jacku, do par cm, a ne kao sto vidis na starim pojacalaima, po 20 cm udaljena od ulaza...

ovo su ti najbitnije stvari za pocetak
Bepone
 
Postovi: 5197
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la Bepone » Ned vel 18, 2018 4:32 pm

fixxxer napisao:Uz dužno poštovanje svima, da li ste svesni da se radi o detetu od 14 godina?!?!

14 je vise od 11,.
to je svjeza memorija sa jako puno mogucih jos brisanja, sve ce on to upit
ovi moji kinezi koje sam obucavao sa 16g su napravili prve lampase i svirali na koncertima s njima, tako da tu je to
Bepone
 
Postovi: 5197
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la fixxxer » Ned vel 18, 2018 4:44 pm

Argument ti je nula poena, ne bih dalje komentarisao...
Ozbiljna je stvar u pitanju (ukoliko stvarno ima 14 godina i nije bot i provokator). Podsetnika radi, to je dete u osnovnoj školi koje još umesto ocena dobija cvetiće i zvezdice (figurativno).
Avatar korisnika
fixxxer
 
Postovi: 1039
Pridružen: Sri tra 10, 2013 10:00 pm
Lokacija: Beograd

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la Bepone » Ned vel 18, 2018 4:56 pm

ne. krivo. ne bi ja to tako gledao, svijet ide napred, i meni izgleda ko da je lazni profil, ali nema veze, moru "djeca" kako ih ti nazivas svasta, samo nemaju prilike nista nigdje naucit, pa bleje po telefonima,
ovi koji zive na selu su itekako sposobni svasta radit, i sa 10 vec...
Bepone
 
Postovi: 5197
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Pojačala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju