EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la DrFireBottle » Ned vel 18, 2018 5:21 pm

Evo našo sam ovo:

Watch on youtube.com

Odlično čovijek objasni... a i ima PP sa dvije lampe baš što meni treba
Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la Bepone » Ned vel 18, 2018 5:48 pm

ako vec volis gledat edukac. filmice, imas ovdje odlican kanal, gdje ti ej sve objasnjeno u vezi gradnje git. ampica, kabineta, kako delat s tolexom itd.. :dance:

https://www.youtube.com/user/Stratosaurus1/videos
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la DrFireBottle » Ned vel 18, 2018 6:03 pm

Bepone napisao:ne. krivo. ne bi ja to tako gledao, svijet ide napred, i meni izgleda ko da je lazni profil, ali nema veze, moru "djeca" kako ih ti nazivas svasta, samo nemaju prilike nista nigdje naucit, pa bleje po telefonima,
ovi koji zive na selu su itekako sposobni svasta radit, i sa 10 vec...


To me najviše povređuje kod mojih prijatelj i općenito djece u školama... Samo bleje u te mobitele i rugaju mi se za ono šta radim, ali ja itekako daleko vidim da se neće njima u budućnosti dobro završiti pošto stalno bleje ko koze u šarena vrata u te sprave. I ja imam mobitel ali ga koristim sam kad mi treba a ne iz ovisnosti prema instagramu fejzbuku itd... da ne navodim ostala sredstva ispiranja mozgova (tj. NEKIH društvenih mreža). Slali su me već na svakakva mjesta zato jer volim rock n roll, a ne cajke i svakakve su predrasude donosili o meni.
Šta se tiče toga da sam bot :D nisam, a uopće mi ne smeta da se na mene nabaci neki teži projekt poput malo većih pojačala i pokušaja servisiranja, jer sve u svemu to mi je vrlo interesantno područije i ne želim bit početnik dugo, nego savladavati što brže mogu. Kao šta su drugoj djeci igrice zabava, meni su tako pojačala i svirka.
Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la Master of disaster » Ned vel 18, 2018 6:25 pm

Svaka ti je na mjestu.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la s@ki » Ned vel 18, 2018 6:54 pm

bepo, odkad?

ne umanjujem njihovo iskustvo, dapace. puno trafica sam motao tamo, razgovarai vise puta sa gazdom i sam mi je rekao da nemaju limove za jzlazne trafice. stovise, bas je o izlaznom za gitarsko bila rijec pa su rekli da nemogu, a kamoli za hifu

firebottle... sve informacije potrebne za pocetak nabavke dijelova pa i vise imas. samo treba krenuti :)
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la Bepone » Ned vel 18, 2018 8:13 pm

@saki
oduvijek, meni motaju zadnjih 5 godina sve, i odlicni su rezultati, govorimo za gitarska pojacala... neznaju projektirati , ali motati ce po semi namatanja super. imaju standardne limove 0.5 talijanske , a mogu i nabaviti 0.33, 0.27, ali treba malo vise toga narucit..jedno 100 kila... njima ne treba za proizovodnju ali kad bude trebalo moci ce se naruciti.. kila lima je ustvari za nis, samo ga treba puno naruciti...zalijeni i ispeceni na kraju pod standard.. placa se pdv obaveznoe rade na crno pa je to i razlika
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la s@ki » Ned vel 18, 2018 8:24 pm

znam da ne racunaju ali bio sam pitao dal bi nam radili izlazne pa mi gazda rekao da nema limove.bilo je to u periodu kada sam dobio informaiju da je branko tolikk zauzet da nema sanse da prkmi nesto sa strane par mj.
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la Bepone » Ned vel 18, 2018 8:25 pm

da ali gazda je mislio da i za git. teh. ,moraju biti 0.33 a ne trebaju :)
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la Edison » Ned vel 18, 2018 11:13 pm

DrFireBottle, kad vec gledas video o gradnji pojacala, pogledaj malo i sto ima o sigurnosti u radu s visokim naponima. To je jako vazno, jer uz malo nepaznje, ili neznanja, moze covjek stradati. Imas 14 godina, a to je dosta, ali i premalo da se bavis stvarima u kojima je otvoren pristup visokom naponu. To moze ubiti! Ozbiljno to shvati.

Nitko te ne moze sprijeciti da se bavis ovim sto te zanima, ali oprez je uvijek na prvom mjestu. Neka ti uredjaj koji slozis prvo pogleda netko tko se u to malo razumije, mozda otac, profesor, kakav dobar stari majstor. Jako je bitno da uredjaj pustas u prvi pogon uz nekog tko se u to razumije.

Pojacalo kojeg ti je davorin preporucio shemu radi na oko 200V, nema visih napona, bas sto izlazne cijevi i ne traze vise od toga. To je dobro u odnosu na pojacala koja rade na 500 i vise Volti, ali i 200V moze biti jako opasno. Uvijek to uzmi u obzir. Dobro je imati respekt prema tome, a i malo straha nije na odmet. Ja imam dosta godina i radio sam pojacala s naponima od 1.200V, ali ziv sam zahvaljujuci sto sam znao s cim se susrecem, i sto sam jako postivao sigurnost u radu s takvim uredjajima. Kod takvih visokih napona ti je prva greska vjerojatno i posljednja. Stoga oprezno i polako. Ako ti nesto oko sigurnosti nije jasno, samo pitaj.

Ne bi bilo lose da se na forum jave tvoji roditelji ili profesor iz skole (mogu i kroz ovaj tvoj profil) i da nam kazu da znaju s cim se bavis. Mi na forumu mozemo pomoci savjetima, ali vise od toga i "na daljinu" ne mozemo uciniti.

Neka ti se ovo ne cini pokroviteljski Zivot je vazan i treba ga cuvati. Mi samo zelimo da sto duze budes s nama i sigurno se bavis ovim hobijem kao i mi.
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5664
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la DrFireBottle » Pon vel 19, 2018 12:07 pm

Sigurnost na prvom mjestu!!! I to mi je vrlo, vrlo jasno. Još prije nego što sam počeo graditi ovakva pojačala otac mi je rekao da su vrlo opasna i da sadrže ubitačne napone unutar sebe i kad su ugašena u elektrolitima... Tata se nekad davno bavio pojačalima, ali sad je već skoro sve zaboravio jer je više u studijskom snimanju i glazbi nego u elektronici. A što se tiče mojih profesora u školi, profesor iz fizike je vrlo mlad i trenutno je zamjena i nema pojma o cjevnim pojačalima, a profesor iz tehničkog nema vremena za moje radove i sl. pa sam onda često ostavljen sam sebi da sve naučim uz malu pomoć tate. Gledao sam puno videa na temu sigurnosti prije rada s lampašima pa sam onda poslije što sam pohvato osnove, krenuo sa radom.
Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Pojačala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju