EL84 18W Marshall style

Re: EL84 18W Marshall style

PostPostao/la davorin » Uto tra 26, 2022 1:31 pm

mcomio napisao:Preporučam Duende Boost
Ima varijacija ali šema je zapravo ista
Varijanta je JHS Mini bomb
Prejednostavna , predobra , prejeftina.
I isprobana(napravio 2 komada)
...


Isprobana, a napravio 2 komada!?
Možda je dobra (vrlo vjerojatno), ali do sada sam napravio sigurno preko ~200 komada različitih "booster"-a (od toga vjerojatno polovina s germanijskim tranzistorima) i ne mogu sa sigurnosti reći kakav će netkome idealno odgovarati uz njegovu gitaru koja ima nepoznate žice, nepoznate magnete na nepoznatoj udaljenosti od žica, uz njegovo pojačalo koje ima barem ~10-ak različitih parametara, nepoznatog načina sviranja, nepoznatog glazbenog ukusa, pa čak u krajnosti i nepoznatog izbora trzalice!'
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6954
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: EL84 18W Marshall style

PostPostao/la Master of disaster » Uto tra 26, 2022 2:51 pm

Pih. Komplikacije. Ja kad sviram svaki put u svim kombinacijama zvuči užasno. :mrgreen:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: EL84 18W Marshall style

PostPostao/la mcomio » Sri tra 27, 2022 10:12 am

davorin napisao:
mcomio napisao:Preporučam Duende Boost
Ima varijacija ali šema je zapravo ista
Varijanta je JHS Mini bomb
Prejednostavna , predobra , prejeftina.
I isprobana(napravio 2 komada)
...


Isprobana, a napravio 2 komada!?
Možda je dobra (vrlo vjerojatno), ali do sada sam napravio sigurno preko ~200 komada različitih "booster"-a (od toga vjerojatno polovina s germanijskim tranzistorima) i ne mogu sa sigurnosti reći kakav će netkome idealno odgovarati uz njegovu gitaru koja ima nepoznate žice, nepoznate magnete na nepoznatoj udaljenosti od žica, uz njegovo pojačalo koje ima barem ~10-ak različitih parametara, nepoznatog načina sviranja, nepoznatog glazbenog ukusa, pa čak u krajnosti i nepoznatog izbora trzalice!'


Nije mi namjera bila pametovati, pa se nadam da će ovo što ću iznijeti pojasniti moj stav i da će se sve moći podvući pod nesporazum :)
Što se tiče navedenog boostera, predložio sam ga zbog jednostavnosti, i zato što je temeljito testiran.
Na Marshallu , na hibridu VOX/Marshall 18w, na Fender Blackfaceu, Na Palmer Fat 50, na klonu Hiwatta (mislim Cobra), na Mikro plexi-ju.
Od gitara su tu bile custom diy PRS sa PAF humbuckerima, Telecaster, Strat SSS. žice su uglavnom bile 9ke i 10ke, bilo je modern i vintage radijusa vratova znači visoki i niski action.
I 3 svirača su bila u pitanju.
Boostere sam radio , rangemastere, silicon treble boostere, clean boostere.
Svirao pozamašan broj komercijalnih( RC booster, AC booster, Keely Catana, MXR Microamp, Rangemaster verzije)
Redom su više nego dobri bili, S tim da su mi Treble boosteri zapravo One Trick Pony, dobro rade na ful odvrnutom AMPU.
Ovaj je bio jedan u nizu eksperimenata, i prvi koji ima neki x factor :)
Nije 100%tni Clean booster, daje nešto svoje zvuku, malo presencea i učvršćuje bas.
Full odvrnut izaziva british sound, ali čarolija se događa na 9 sati :)
Posebno briljira kad je upaljen iza bilo kojeg drivea.
Tko god je svirao OCD zna koliko je to živčan i bezobrazan drive.
Ovaj mu daje dimenziju više.
Što se tiče produkcije "čitavih" 2 komada :)
Nakon što je prvi izazvao wow efekt, drugi je naravljen samo zbog provjere može li se rezultat replicirati... - Može :D

I za kraj za vatrenu flašu, još jedan prijedlog jednostavan jeftin i one trick pony koji užešćuje odvrnutog Marshalla
Catalinbread Naga Viper. Napravio probao poklonio frendu (zapravo nisam ga toliko poklonio koliko mi ga je oteo :D )
Ne zamjerite poštovani članovi; Veseli i zdravi bili!

Watch on youtube.com
Džontra Volta
Avatar korisnika
mcomio
 
Postovi: 47
Pridružen: Pet sij 17, 2020 12:17 pm
Lokacija: Karlovac

Re: EL84 18W Marshall style

PostPostao/la DrFireBottle » Čet tra 28, 2022 10:04 am

Pojačalu čak ni nije potrebna drive pedala niti boost kad je otvoreno 100%, ima predivan kristalan drive zvuk kad ga se odvine, ali to je jednostavno tako bolesno glasno, primjetio sam da u ušima imam nedostatak visokih i niskih tonova i da pola vremena uopće ne razumijem što mi ljudi govore, izgleda da bolje da to malo stišam, nema dobre posljedice...
Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb

Prethodni

Vrati se na: Pojačala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju