Jako modificirani JTM-45 na moj način

Jako modificirani JTM-45 na moj način

PostPostao/la davorin » Sub lis 19, 2019 10:42 am

Nakon nekoliko pauza pri radu zbog bolesti i odmora, prekida zbog drugih projekata, raznih servisa gotovih pojačala i problema koji su se pojavljivali u pojedinim fazama, projekt (jako) modificiranog JTM-45 pojačala za gitaru je završen.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Jako modificirani JTM-45 na moj način

PostPostao/la davorin » Sub lis 19, 2019 10:47 am

U prilogu šeme pojačala i napajanja:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Jako modificirani JTM-45 na moj način

PostPostao/la davorin » Sub lis 19, 2019 10:18 pm

Ugrađeni zvučnik je Jensen-C12K-Vintage, ali za isprobat ću i 2 Celection-ova zvučnika :G12M-65-Creamback i 612H-75-Creamback koji su zahvaljući NIK-u pristigli danas.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Jako modificirani JTM-45 na moj način

PostPostao/la pamook » Sub lis 19, 2019 10:36 pm

:P isss, vidi ih, ko novi :D
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Jako modificirani JTM-45 na moj način

PostPostao/la Bepone » Ned lis 20, 2019 2:02 am

ojla davorin vjerovatno znas zasto si to ugradio a nisi samo valjda jer si imao viska pot :mrgreen: , ali stavit master iza volume pota na pocetku u preamp nema bas nekog smisla.. dok su zad njim jos 2 stupnja pojacanja? po meni jedno 50x bi bilo bolje da si stavio poslije u lanac, a najbolje poslije obrtacice.. imas kontrolu overdrajva obrtacice, dok ovako master ima limitirane mogucnosti, niti sluzi za kontrolu overdrajva niti nic, pogotovo onaj na cleanu?
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Jako modificirani JTM-45 na moj način

PostPostao/la Master of disaster » Ned lis 20, 2019 7:19 am

davorin napisao:Ugrađeni zvučnik je Jensen-C12K-Vintage, ali za isprobat ću i 2 Celection-ova zvučnika :G12M-65-Creamback i 612H-75-Creamback koji su zahvaljući NIK-u pristigli danas.


Baš me zanima razlika između ta tri zvučnika.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Jako modificirani JTM-45 na moj način

PostPostao/la davorin » Ned lis 20, 2019 9:41 am

Bepone napisao:ojla davorin vjerovatno znas zasto si to ugradio a nisi samo valjda jer si imao viska pot :mrgreen: , ali stavit master iza volume pota na pocetku u preamp nema bas nekog smisla.. dok su zad njim jos 2 stupnja pojacanja? po meni jedno 50x bi bilo bolje da si stavio poslije u lanac, a najbolje poslije obrtacice.. imas kontrolu overdrajva obrtacice, dok ovako master ima limitirane mogucnosti, niti sluzi za kontrolu overdrajva niti nic, pogotovo onaj na cleanu?

Isprobao sve te, a i još neke druge kombinacije, ali ostavit ću ovako. "Volume" i "Master" na "lead" kanalu rade odlično, a unatoč tome kako izgleda, "clean" kanal radi ovako gotovo potpuno čisto sa oba potenciometra "do kraja", a premještanjem "clean master" potenciometra na bilo koju drugu poziciju nije rezultiralo nekakvim poboljšanjem.
Master of disaster napisao:...Baš me zanima razlika između ta tri zvučnika.

Razliku ja već znam, a trenutnom probom se baš i neće čuti naknadne razlike u tonu onako kakve će stvarno biti, jer su svi zvučnici su potpuno novi (JENSEN ima ~5-6 radnih sati sviranja, a ova 2 CELESTION-a niti minute!) pa ću ugraditi onaj zvučnik za koji se budući korisnik odluči.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Jako modificirani JTM-45 na moj način

PostPostao/la Bepone » Ned lis 20, 2019 10:53 am

ma ako je dobro tebi ok.. ali ovo kao je sad moze radit samo na jako velikom volumenu (non master volume marshall) a to je totalno suprotno od onog kako se danas pojacala koriste. a ako dobro pretpostavljam jedan frane je bio kod mene za takav amp i htio je 20w i tise pa neznam ako je sve skupa pogodjeno za funkciju ?

inace mv poslije obrtacice radi dobro i dobije se dobar overdrive na tihom, dok ostale varijante ne postizu nis pametnog "na tiho" i traze da se okrene vol, a onda je vec amp preglasan za ove moderne svirace
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Jako modificirani JTM-45 na moj način

PostPostao/la Bepone » Pon lis 21, 2019 5:35 am

Master of disaster napisao:
davorin napisao:Ugrađeni zvučnik je Jensen-C12K-Vintage, ali za isprobat ću i 2 Celection-ova zvučnika :G12M-65-Creamback i 612H-75-Creamback koji su zahvaljući NIK-u pristigli danas.

Baš me zanima razlika između ta tri zvučnika.

M65 je bassast, tisi, malo mutniji recimo.., H75 je vriskav, (pre)glasan, moze ic na zivce...treba svakom svoj box, nekom otvoreni, nekom zatvoreni.. m65 u zatvorenom je premutan izgubi se.puno vremena treba spalit za nac svakom primjenu a pogotovo treba odradit razradjivanje na pocetku,,..
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Jako modificirani JTM-45 na moj način

PostPostao/la davorin » Pon lis 21, 2019 6:16 am

Master of disaster napisao:
davorin napisao:Ugrađeni zvučnik je Jensen-C12K-Vintage, ali za isprobat ću i 2 Celection-ova zvučnika :G12M-65-Creamback i 612H-75-Creamback koji su zahvaljući NIK-u pristigli danas.


Baš me zanima razlika između ta tri zvučnika.


Najuniverzalniji je sigurno Jensen koji mi se sviđa prvenstveno zbog mekoće u tonu i univerzalnosti u upotrebi. Unatoč lošem glasu koji "bije" Jensen zvučnike općenito u kombinaciji sa Marshall pojačalima, ovaj model odskače od ostalih (ugrađivan je samo u AMPEG i neka druga pojačala, a ne u FENDER-e!) i radi vrlo lijepo.
Jensen: najmekši ton, clean-idealan, drive-s najmanje sustain-a; može se svirati sve od jazz-a, preko blues-a do rock-a i pop-a.

Da sam u nekom bendu i da sviram glazbu koju sam svirao (dok sam svirao u bendu!) uzeo bih sigurno G12M-65 jer se uz pomoć POWER SCALING-a može dovesti na prihvatljiv nivo glasnoće za studio i probe uz i dalje "zavodljiv" ton. Nije tako univerzalan kao Jensen (ima svakako "viška" sustain-a i brake-a za jazz i sličnu glazbu), ali mislim da je odličan za blues i rock.
G12M-65: "kraći" clean, ne baš za jazz, ali odličan za pop i funky, rani drive odličan za blues i rock bez agresije novih tipova zvučnika.


G12H75 je jako glasan i zapravo je idealan za nastupe u živo, manje sustain-a, manje brake-a od G12M-65 i Jensen-a, ali za moderniju i agresivniju glazbu idealan uključivši i HM.
G12H-75: clean-jak i vrlo pogodan za country, pop i funky, pomalo agresivan; drive-odličan za rock pa čak i za HM, općenito agresivan i vrlo glasan.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Sljedeće

Vrati se na: Pojačala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost