25W-combo u maloj kutiji

Re: 25W-combo u maloj kutiji

PostPostao/la Bepone » Sri svi 06, 2020 7:42 pm

pojacalo lampe ni topologija nisu ni bitni toliko, zvuk u kombou diktiraju zvucnik i drvo kabineta..ca je to topola? neki izbjegavaju, neki se kunu!
trenutno sam izludio sa konstrukcijama kabineta i materijalima i jako tesko nalazim sretne kombinacije..ili pretvrdo, ili premekano, ili fali visokih, ili rezonancija kabineta od 200-400hz, ili tupi zvukovi od 200-400hz..itd itd
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: 25W-combo u maloj kutiji

PostPostao/la Bepone » Sri svi 06, 2020 7:44 pm

nevjerojatne stvari su da golo drvo ima jedan zvuk , a samo tanki sloj boje vec mijenja zvuk, a kamoli jos jedan, toleks i ostalo. kombinacija je bezbroj
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: 25W-combo u maloj kutiji

PostPostao/la davorin » Sri svi 06, 2020 7:51 pm

Okvir-šperploča OKUME 12mm
Prednja ploča-šperploča OKUME 15mm
Stražnja ploča-šperploča OKUME 6mm
Letvice-BUKVA 28x18mm
Ima tu još finesa sa izlaznim trafom, povratnom vezom, veličinom elektrolita i unutrašnjim otporom mrežnog trafa (SAG!), centralnom frekvencijom boje tona, izborom elektronki i tipom komponenti, ali uz kutiju je svakako tu i zvučnik koji može u potpunosti odrediti karakter i namjenu pojačala, a time i korisnika.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6954
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: 25W-combo u maloj kutiji

PostPostao/la Bepone » Sri svi 06, 2020 8:31 pm

pojacalo me cak niti ne zanima jer sve je to na kraju isto… koje god lampe stavis trafe, sve se da sredit.. ali drvenarija koliko utjece to je nebo I zemlja.. to je nepovratan proces. sad da li deblju prednju ili tanji okvir, ili tanju prednju, deblji okvir..ljudi koji su se profi bavili sa time moj prijatelj govori breza a ja trenutno na boru sa losim rezultatima :?
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: 25W-combo u maloj kutiji

PostPostao/la Bepone » Sri svi 06, 2020 8:33 pm

najbolji mali cab koji iman doma je mali TL806 od sperploce, to sve sta zavidas impresivno radi
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: 25W-combo u maloj kutiji

PostPostao/la davorin » Sri svi 06, 2020 9:14 pm

Za posebne naručitelje radim pojačala od stranica starog rastavljenog sobnog namještaja. To su uglavnom stabilne čitave drvene plohe, šperploče, panel-ploče pa i plohe sastavljene od dasaka, ali stare uglavnom više od 70 godina (ponekad i ~150 godina!). Ima tu svakakvih vrsta materijala pa treba biti prilično "lukav" pri izboru pojedinih komada. Angažirao sam priličan broj prijatelja u permanentnoj nabavi, otočana, jer se takvi stari ormari za rashod uglavnom tamo na otocima mogu i naći. Neću tvrditi da je zvuk tih pojačala najbolji (svatko ima svoj ukus), ali svakako je jedinstven i ne može se kopirati sa materijalima kakvi su danas na raspolaganju. Nije to samo u pitanju vrsta i osušenost drveta ili njegova obrada, već su tu i ljepila kakva su korištena onda, a kakva se danas više ne koriste.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6954
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: 25W-combo u maloj kutiji

PostPostao/la Bepone » Sri svi 06, 2020 9:19 pm

ja iman od mahagonija kombo ,od deana koji je napravio , izvadio od neke crkve kad je pop pobacao sve van..staro isto tako.. ali to ima jako tvrd zvuk i ne moze se koristiti, probao jako puno zvucnika.. ne prolazi
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: 25W-combo u maloj kutiji

PostPostao/la davorin » Sri svi 06, 2020 9:38 pm

Mahagonij spada u tvrđe vrste drveta, a i u vrlo skupe, pa se rijetko (do sada nikada!) nalazi po siromašnim otocima gdje je uglavnom bio zastupljen namještaj od jelovine, smrekovine, borovine i ponekad kestena i topole. To su sve relativno mekane vrste drveta, koje se unatoč osušenosti zbog starosti dosta lako obrađuju i zvuk iz pojačala napravljenih od takvih materijala me nikada nije razočarao.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6954
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: 25W-combo u maloj kutiji

PostPostao/la davorin » Čet svi 07, 2020 8:50 am

Obećani podaci:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6954
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: 25W-combo u maloj kutiji

PostPostao/la davorin » Čet svi 07, 2020 11:12 am

Izmjereni naponi u svim kombinacijama:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6954
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Pojačala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju

cron