gitarski amp od nicega, marshall JTM stila

Re: gitarski amp od nicega, marshall JTM stila

PostPostao/la Bepone » Ned ožu 07, 2021 4:40 pm

ožič gotov sada jos napraženje...
ozic1.jpg

ozic2.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: gitarski amp od nicega, marshall JTM stila

PostPostao/la Bepone » Sri stu 24, 2021 1:08 pm

ovdje za ovaj kupus nikad nisam javio kako radi! nikako :lol: :lol:
jer je izlazni trafo nikakav (tj nisu spojeni namoti kako treba, dolazi do ponistavnja signala i samo neke mikro distorzije izlaze van)
mislio sam da je do lampi ali analizom naknadnom skuzio sam problem. to jos jednom pokazuje kako je tesko nekome objasnit kako spojiti tih puno namota unutar gitarskog izlaznog trafa ako nikad nije to radio! (bez obzira na ove izvode, spojeni su namoti unutra)

mores ti crtat do preksutra u bojama ali rezultata nema! odlucio sam sam sam sam sam i jos 50x sam napravit izlazni, nisam dugo, bas me uhvatila zelja, a da bi bilo drugacije mazao sam svaki sloj sa selakom! selak odmah susi pa se moze na njega zidati gornji sloj bez da se stavi izolacija i lepo klizi.

bila je ideja voskom ali nisam jos nabavio pcelinji vosak!

da vidim ca ce to donest lepega!
zelje su cim losije karakteristike , tj veliki kapacitet , veliki parazitni induktivitet, pa sam geometriju (geometriju, ne brojeve zavoja!) trafa dobrahno de- balansirao tj namotaji slojeva ne pocinju od krajeva nego od polovica, negdje je puno vise zavoja negdje puno manje po sloju, da vidimo ca cu dobiti. sve to za lepe zaobljene visoke tonove.
tr1.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: gitarski amp od nicega, marshall JTM stila

PostPostao/la Bepone » Sri stu 24, 2021 8:17 pm

otislo popodne na rastavljanje zapecenog / kako treba/ trafa, gdjesu se svi limovi lepo drzali dubinski jedan za drugi, za jedan lim trebalo preko 1 minute, mazohizam x 100!
ali to delan jer sam se namucio sa uvozom tog lima pa bi ga bilo steta bacit..jako kvalitetan visoko permeabilni M6.. bobinu nisam pilio, bilo bi lakse jer sam je mislio spasit ,ali naknadno vidio da ne pase u nic!
TR3.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: gitarski amp od nicega, marshall JTM stila

PostPostao/la Bepone » Sri stu 24, 2021 8:29 pm

novonamotana bobina sa selakom pripasana na ove dobre limove, pa ce na testiranje u jedno gitarsko pojacalo! ako sve bude po planu dobit ce i poklopce i malo crnog laka.

parametri su ispali Lprimara=9.6 H na niskonaponskom mjerenju, instrument na baterije (naravno da je krivo, indikatorsko,ne more se induktivitet sa malim naponom mjerit ),ali nesto se ipak moze doznati!

Lparazitni 170mH (ultra visok) i Cps=1.7nF
sa nekoliko vulgaris limova mreznih trafa EI96 induktivitet ove bobine je bio 5.8-6.5H, 35% manji! induktivitet sa jednim djirom C jezgre je takodjer bio oko 9H, to su vec neki parametri po kojima mogu odabrati lim, i vise induktiviteta je bolje
tr5.jpg

tr4.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: gitarski amp od nicega, marshall JTM stila

PostPostao/la SasaKC83 » Sri stu 24, 2021 10:03 pm

u ljubičasto?
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: gitarski amp od nicega, marshall JTM stila

PostPostao/la Bepone » Sri stu 24, 2021 10:59 pm

purpurina!
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: gitarski amp od nicega, marshall JTM stila

PostPostao/la Bepone » Čet stu 25, 2021 9:57 am

da se lakse prati tekst jer je dosta kompleksna materija, kroz limove (legura), geometriju namotavanja (namoti, materijal izolacije, sendviciranje) , stvara se mehanicko/elektricni filter sa glavnim parametrima Lprimara, Lparazitnim primar sekundar i Cprimar sekundar , koji se nalazi nakon izlaznih lampi a prije zvucnika i sluzi za obradu ekstrema , bassa i visokih ne samo prijenosa signala od lampe ka zvucniku!
svi bi idealni trafo koji ima sve ali to je jako tesko postici pogotovo randon motanjem.

mogucnosti tonova u bassu : mutan, tvrd, rasplinut, mekan, cvrst (onda kad se amp nagari do kraja, postoji i saturirani lepi i prdavi / raspadajuci)
mogucnosti tonova u visokima: grebavi, ostri, uzasno ostri, iritantni, lepi, zaobljeni, svilenkasti

vidi se da kroz samo jedan jedini izlazni trafo dobije se jako puno kombinacija i more se sa time igrat do kraja zivota ne treba drugi hobi samo motalica i razne izolacije.

klasicni motaci mreznih transformatora nemaju nikakvih saznanja o zvuku koji dolazi iz kakvih limova i nacina namatanja, oni imaju jednu formulu, broj zavoja, debljina zice i kraj, ne treba gubiti vrijeme u pokusajima objasnjavanja jer ce osim blijedog pogleda tesko dobiti neka bolja reakcija.. :P
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: gitarski amp od nicega, marshall JTM stila

PostPostao/la Bepone » Čet stu 25, 2021 11:21 pm

pok.jpg

zapaljenje je proslo u redu, sad je to -to, amp dela normalno, osjeti se jako vintage ton, svidja mi se, neoštar, pita na sviranje a ne odbija,
žice uhvaćene pik trakom, malo je bilo problem da mi se 450V crvena našla kod potenciometra jače, pa nisam puno pojačavao! :lol:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Prethodni

Vrati se na: Pojačala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost