Dual CV 1200 problem

Dual CV 1200 problem

PostPostao/la mario 12 » Ned lip 26, 2022 6:36 pm

Pozdrav. Prva mi je tema i pretražio sam forum za dotični model no nikakvih rezultata. Ispravite me ako sam u krivom forumu.
Radi se o njemačkom pojačalu sa kraja 70-tih koje je jako fino radilo do trenutka kad je jedan kanal zabrundao. Trajalo je sekundu prije nego sam ga ugasio. To je bilo na nekih 7/10 na glasnoći a bilo je spojeno na mob. Taj isti dan pojačalo je ponovo radilo na jačini 2/10 nekih pola sata sasvim normalno. Drugi dan je isto na 2/10 radilo cca 15min i opet zabrujalo. Sad mi ga se više ne pali da ga dodatno ne zeznem. Otvorio sam ga i sve izgleda ok, čisto i uredno, pa me zanima bi li iz toga mogli sumnjat na nešto? Možda malo smješno pitanje, ali mi je sumnjivo pošto je radilo i onda se valjda neki dio pregrije il nešto, no pojačalo ni u jernom trenu nije bilo čak ni toplo.
mario 12
 
Postovi: 6
Pridružen: Ned lip 26, 2022 6:23 pm

Re: Dual CV 1200 problem

PostPostao/la davorin » Ned lip 26, 2022 8:08 pm

Novi članovi imaju se običaj predstaviti u rubrici "Predstavite se" i reći nešto o sebi u svome prvom javljanju.
Savjet za eventualni popravak ovakvog uređaja bi trebalo potražiti u drugoj rubrici (rubrika "Refresh starih uređaja", ili "Zanimljivi uređaji iz davnina" jer se radi o uređaju iz ~1978-me, ili 1979-te godine).
Ova podrubrika je rezervirana pojačala koja služe za pojačanje zvuka instrumenata koji se aktivno sviraju (gitara, bas-gitara, električne orgulje i klavie, sintisajzer, ozvučeni akustični drveni i puhački instrumenti) kao i razglasna pojačala koja pojačavaju mikrofon namjenjen za govor i pjevanje pri nastupanju u živo.
Inače nisi u krivom forumu i dobrodošao si! :P
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6952
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Dual CV 1200 problem

PostPostao/la mario 12 » Ned lip 26, 2022 9:09 pm

Tnx na upozorenju, obavio pozdrave i postao u odgovoarajuću rubriku. ;)
mario 12
 
Postovi: 6
Pridružen: Ned lip 26, 2022 6:23 pm


Vrati se na: Pojačala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju