AKCIJA-REAKCIJA PCL86

AKCIJA-REAKCIJA PCL86

PostPostao/la tubeman » Sub ruj 02, 2023 9:17 pm

Iza naslova se skriva sinergija osoba,tehnike i trenutka.

Naime, prije malo više od mjesec dana je kod mene u prolazu bio Davorin.
Odveo sam ga do brata koji se dulje vrijeme rekreativno (čitaj hobistički ) bavi gitarama što sam smatrao da će Davorinu mogžda biti zanimljivo.
Naravno, "luđak" odmah prepozna "ludog", posebno kad ih poveže isti takav i sve je od prve glasno kliknulo :)

Tu je bila cijela hrpetina raznih gitara.
Brat se pomalo i iživljava pa je tako upravo napravio komplet gitara za "dedu" i "unuku" koje se razlikuju samo po veličini i boji :)
Slika

Davorin je naravno odmah išao isprobati pokoju....

Slika

Očekivano, odmah je frknuo nosom na "vešmašinu" od pojačala i u letu se ponudio da napravi nešto puno primjerenije.
Ideja je bila da se napravi namjensko pojačalo koje će prvenstveno služiti za testiranje pickupova i ožičenja koji su isto DIY.

Bez puno filozofiranja je za par tjedana sklopio ono što je zamislio i poslao mi da ja to finiširam.
Onako sebičan, ostavio mi je samo finiš kutije.
Da baš ne bude sve po njegovom ( :mrgreen: ) napravio sam novi oklop za transformator i promijenio gumbe :) :)
Naravno, trebalo je još izrezati zadnju ploču, prelakirati sve u crno i navući tolex.

Konačni vizualni efekt:

Slika
Slika

Pojačalo je odmah pokazalo što zna, a ponajprije Davorinovo majstorstvo.
Ispočetka "nešto nije štimalo" jer se čulo zujanje i brujanje koje je na "starim" pojačalima bilo manje zamjetno.
Naravno, bez priključenog izvora pojačalo je posve "mrtvo".
Ispalo je da je "test" žica za ***** i zamjenom je sve sjelo na svoje mjesto.
Sve gluhe "vešmašine" su sad s indignacijom pogašene....... :) :)
Sve skupa posebno lijepo radi kad se priključi akustična gitara (naravno, s pickupom ;) ).

Pojačalo je PP 2xPCL86 u izlazu i razvija sasvim pristojnu snagu s pažljivo odabranim ugrađenim zvučnikom.
Možda se i Davorin može javiti s kakvim detaljom ako koga bude zanimalo.
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: AKCIJA-REAKCIJA PCL86

PostPostao/la davorin » Sub ruj 02, 2023 9:50 pm

Možda bi završnu riječ trebao imati Željko, Dankov brat, koji će pojačalo koristiti, ali za radoznale evo šeme i par slika.
Zvučnik je iz starog talijanskog pojačala "Meazzi"-10"-3 Ohma (proizvodnja firme "Melody") sa AlNiCo magnetom i vjerojatne snage ~15W.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Zadnja izmjena: davorin; Ned ruj 03, 2023 9:26 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6952
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: AKCIJA-REAKCIJA PCL86

PostPostao/la davorin » Ned ruj 03, 2023 8:10 pm

Još par sličica i 2 kratka "clip"-a napravljena netom prije završetka snimljena pomoću mob-a ubačenog u kutiju sa alatom.
Watch on youtube.com

Watch on youtube.com
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6952
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska


Vrati se na: Pojačala

Tko je online

Google [Bot] pregledava forum i 1 gost