Pozdravljam društvo

Re: Pozdravljam društvo

PostPostao/la joe dalton » Čet ožu 17, 2016 10:24 pm

:text-welcomewave:
I samo pucaj pitanja već će se skupiti trust mozgova za dobru diskusiju. :D
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2558
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Pozdravljam društvo

PostPostao/la audio kutak » Čet ožu 17, 2016 11:55 pm

dobro došao!

ps.ja sam po mami, iz Starog Petrovog Sela... ;)
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: Pozdravljam društvo

PostPostao/la vlado64 » Pet ožu 18, 2016 12:43 am

Hvala na dobrodošlici :) Nisam imao vremena napisati u prvom postu pa ću malo više spomenuti ovdje. Dakle, kao nekadašnji vjerni čitatelj časopisa SAM (SVOJ MAJSTOR) posjedujem neke vještine koje rado iskoristim jer mi je zadovoljstvo veće ako nešto napravim sam. Također imam jednu manu, a to je da neke projekte sa kojima nisam bio zadovoljan doslovno uništim. Ostanu samo tragovi u vidu fotografija. Tako sam svojevremeno npr. pravio gramofon. I ručku na njemu sam osobno radio. Netragom je nestao u komunalnom otpadu. Imao sam jednu samogradnju zvučnika na bazi Audax drajvera. To sam prodao. Imao sam tako u samogradnji i jedno pojačalo od kojeg nemam čak ni fotke. Međutim, drugo pojačalo koje sam napravio, a koje imam i sada, ne zadovoljava baš po zvuku. Bilo je i na testiranju u Zagrebu kod nekih audiofila koji su rekli da vizualno izgleda kao HiEnd uređaj ali da zvučno ne zadovoljava ono što vizualno sugerira... Zatim imam jednu subwoofer kutiju (dva zvučnika, push-pull) koja je ovakva kakva je sada (od rigibsa) trebala biti samo privremeno, ali takva je i danas. Samo čeka da ju nešto pokrene, a to je u prvom redu novac kojeg mi (a vjerujem većini na ovim prostorima) kronično nedostaje. Itd., itd...

I naravno, najbitnije je možda spomenuti da sam konačno za svoj Hi-Fi dobio cijelu sobu, ili bolje reći pola sobe jer ipak ne živim sam. Soba je duga 7m, široka 3,8 metara, a visoka 2,57 metara. Do sada su mi postojeći zvučnici bili doslovno u kutovima jer je regal zauzimao počasno mjesto, i sve je moralo biti podređeno tome. Mislim da ne trebam posebno spominjati kakav zvuk zbog toga imam. Sada je tomu došao kraj jer uskoro krečim i pomicanje namještaja ću iskoristiti da bih taj regal, koji mi je noćna mora, "bacim" na zid gdje će praviti najmanje štete :) Dakle, bliži se trenutak kada ću dobiti svoj oltar :mrgreen:
Konfiguracija na koju slušam je CD player Denon DCD-1420 (malo preskače al dođe do sebe), CD player Denon DCD-625, i malo simpatično integrirano pojačalo Denon PMA-260. Možda i nije neka zavidna tehnika ali dimenzije sobe mi spašavaju stvar ;) A zvučnici? Ne, nisam ih zaboravio spomenuti. O tome želim raspravljati i na tome radim.

I eto, nakon ovog predstavljanja, čim sakupim dovoljno podataka kako bih prezentirao svoj projekt izrade zvučnih kutija, kojeg ću rado predstaviti ovdje, otvorit ću temu pa ću vidjeti do kud ću doći :)

EDIT: Ove koji žive blizu mene, rado bih osobno upoznao. A možda se već i poznajemo :)
Avatar korisnika
vlado64
 
Postovi: 44
Pridružen: Čet ožu 17, 2016 3:41 pm

Re: Pozdravljam društvo

PostPostao/la cappucino » Pet ožu 18, 2016 9:12 am

Dobrodošao!
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1617
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: Pozdravljam društvo

PostPostao/la Master of disaster » Pet ožu 18, 2016 9:49 am

vlado64 napisao:...jer je regal zauzimao počasno mjesto, i sve je moralo biti podređeno tome. Mislim da ne trebam posebno spominjati kakav zvuk zbog toga imam. Sada je tomu došao kraj jer uskoro krečim i pomicanje namještaja ću iskoristiti da bih taj regal, koji mi je noćna mora, "bacim" na zid gdje će praviti najmanje štete


Pozdrav, dakle ta soba je po meni prilično "zahvalnih" dimenzija za hi fi. S obzirom da sobu uređuješ i radiš razmještaj, iskoristi priliku i malo se pozabavi akustikom sobe. Taktički razmješten namještaj može pridonjeti pogodnosti akustike sobe za hi-fi. Zapravo, sa akustički dobro namještenom sobom možeš jaaako(ali zbilja jako) poboljšati zvuk (to jest izvuć maksimum iz sistema) tako da je moja preporuka da najprije napraviš domaću zadaću što se tiče toga...
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Pozdravljam društvo

PostPostao/la davorin » Pet ožu 18, 2016 11:03 am

Nekoliko zavjesa plafon/pod koje se mogu razvući na zidu kad se sluša glazba (na prozoru obavezno zavjesa, a poželjna je i akustična izolacija vrata!), ~1-2 bas-apsorbera "strateški" postavljenih, tepison/tepih na podu i par kvadrata difuzora na plafonu mogu od te prostorije napraviti vrhunsku slušaonu gdje bi se mogle reproducirati i vrlo niske frekvencije (~25Hz sa smještajem zvučnika ~1m od manjeg zida i 0,3m od većeg).
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6954
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Pozdravljam društvo

PostPostao/la vlado64 » Pet ožu 18, 2016 6:00 pm

Master of disaster napisao:...dakle ta soba je po meni prilično "zahvalnih" dimenzija za hi fi...

Mislio sam upravo o tome kada sam pravio kuću :)

davorin napisao:... i par kvadrata difuzora na plafonu...

I na to sam mislio kada sam frajkao sobu. Plafon je difuzni, odnosno ofrajkan je agregatom :)
Avatar korisnika
vlado64
 
Postovi: 44
Pridružen: Čet ožu 17, 2016 3:41 pm

Re: Pozdravljam društvo

PostPostao/la Dragan » Sri tra 06, 2016 12:19 pm

:text-welcomeconfetti:
Dragan
 
Postovi: 27
Pridružen: Pon kol 31, 2015 9:36 am

Prethodni

Vrati se na: Predstavite se

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost