Nešto se radi...

Nešto se radi...

PostPostao/la Zmajz » Pon kol 05, 2013 7:23 pm

Kiseli krastavci su u punom zamahu, to je to doba.
Ali meni neidu krastavci ponajbolje, pa sam uzeo nešto drugo za raditi:
IMG_20130805_191249.jpg

IMG_20130805_191300.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Nešto se radi...

PostPostao/la Dean » Pon kol 05, 2013 7:33 pm

Neka horna?
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Nešto se radi...

PostPostao/la Khadgar2007 » Pon kol 05, 2013 8:16 pm

Hej Zmaj(z)u. Napokon i ti da okačiš nešto na forum. Kakve su ti to kutijice jel može koja riječ o projektu? Inače kako je raditi po ovoj vrućini na otvorenome. Ja se preznojavam sa silnim pločicama i jednim cijevašem da to dovršim prije Splita. :D
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5723
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Nešto se radi...

PostPostao/la Edison » Pon kol 05, 2013 9:12 pm

Khadgar2007 napisao:Inače kako je raditi po ovoj vrućini na otvorenome.


Hebeno. Vec par veceri radim na +35. Puno pijem (vode), puno iznojim...

Opet, bolje je nego po zimi, kad mi se skruti (smrzne) kabel od busilice da ju moram unosti u kucu da mogu kabel fino saviti...
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5681
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Nešto se radi...

PostPostao/la Edison » Pon kol 05, 2013 9:14 pm

Zmajzu, kakve su to "old fashioned" skatule?
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5681
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Nešto se radi...

PostPostao/la Zmajz » Pon kol 05, 2013 9:41 pm

Bit će to gitarski zvučnik sa 2 komada 12" RCF, projekt kutije je Bill Fitzmaurice, zvučnici kupljeni na njuškalu. Imam ih 4 komada, dva idu u ovu kutiju, a dva možda malo eksperimentiram sa OB. Vidjet ću.
Sličan zvučnik, samo sa dvije desetke sam nosio na prvi TF u krasnom, ali nitko nije donio ni pojačalo ni gitaru, pa se nije čulo. Taj je odavno udomljen, a za ovog će se vidjeti...
Inače, na slici je tek početak izrade i složena je kutija da se vidi jel sve paše prije izrezivanja i ljepljenja.
Materijal je 12mm šper, osnovni rezovi na mjeru su Furnir, Heinzelova. Još nisam uzeo pilu u ruke, danas je praznik pa nesmijem uključivati strojeve...
Obzirom na gustinu događanja na forumu, redovno ću dokumentirati izradu, tek da se ne ubijete od dosade a i da se ima štogod prokomentirati.
Eto, to je osnovno.
Inače, zima je popustila pa se može na dvorištu nešto i uradit.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Nešto se radi...

PostPostao/la davorin » Pon kol 05, 2013 10:11 pm

Zmajz napisao:Bit će to gitarski zvučnik sa 2 komada 12" RCF, projekt kutije je Bill Fitzmaurice, zvučnici kupljeni na njuškalu. Imam ih 4 komada, dva idu u ovu kutiju, a dva možda malo eksperimentiram sa OB. Vidjet ću.
Sličan zvučnik, samo sa dvije desetke sam nosio na prvi TF u krasnom, ali nitko nije donio ni pojačalo ni gitaru, pa se nije čulo. Taj je odavno udomljen, a za ovog će se vidjeti...
Inače, na slici je tek početak izrade i složena je kutija da se vidi jel sve paše prije izrezivanja i ljepljenja.
Materijal je 12mm šper, osnovni rezovi na mjeru su Furnir, Heinzelova. Još nisam uzeo pilu u ruke, danas je praznik pa nesmijem uključivati strojeve...
Obzirom na gustinu događanja na forumu, redovno ću dokumentirati izradu, tek da se ne ubijete od dosade a i da se ima štogod prokomentirati.
Eto, to je osnovno.
Inače, zima je popustila pa se može na dvorištu nešto i uradit.

L12/31 ili L12/31K ?
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Nešto se radi...

PostPostao/la Zmajz » Uto kol 06, 2013 2:12 pm

Nažalost K!
Ali mislim da će biti ok, napravit ću filter da ga reže oko 5kHz sa dvije tri strmine, i ostavit ću ga i full, tako da se može koristiti i za akustičnu đitru, ili kao stage monitor.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Nešto se radi...

PostPostao/la davorin » Uto kol 06, 2013 2:50 pm

Zmajz napisao:Nažalost K!
Ali mislim da će biti ok, napravit ću filter da ga reže oko 5kHz sa dvije tri strmine, i ostavit ću ga i full, tako da se može koristiti i za akustičnu đitru, ili kao stage monitor.

Isti model (L12/31K) sam koristio za monitorske kutije bez ičega (skretnice) i služio je jako dobro za tu namjenu. Nisu ništa bolji bili modeli monitora s drugim 12"-im zvučnicima koji su u kasnijim periodima imali dodanu visokotonsku hornu i skretnicu od 12dBL18dBH/oct.
Probao sam ih za OB, ali bez dodanog bas zvučnika su mi zvučali "tanko".
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Nešto se radi...

PostPostao/la Zmajz » Uto kol 06, 2013 9:37 pm

ja sam radio sa L12/31 i taj se pokazao odličnim, u BR kutiji negdje oko 70-80 litara, ne sjećam se više. Zvala se SANDUK i meni je to bio prvi susret sa tako velikim all-rangerom. Tad sam zaključio: ako hoćeš moćan zvuk i bass, onda trebaš veliki zvučnik. Točka.
U OB varijanti sam samo u tragovima razmišljao, samo kao ideja, iako bi se taj zvučnik dobro snašao u nekoj kutiji velikih dimenzija, ali to neide u nikojoj varijanti. To će se još vidjeti.
Idemo dalje, ovdje je 85 stupnjova u debelom hladu pa se nije radilo bogznakaj, samo par rupa i podešavanje, polako i bez nervoze. Sutra idemo dalje...
Par slikica:
IMG_20130806_191826.jpg

IMG_20130806_191842.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Sljedeće

Vrati se na: Ostalo

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost