Coral CX-7 zvučnici

Coral CX-7 zvučnici

PostPostao/la Edison » Sub ožu 19, 2022 12:56 am

Prodajem Coral CX-7 zvucnike.

Zvucnici su japanske tvrtke Coral, proizvedeni sredinom 70-tih. Radi se o velikim zvucnicima za stalke, kompresionog ustroja.

CCX7-0152.jpg


Nabavio sam ih prije nekih 10 godina i cuvao u suhom i zracnom prostoru. Namjera mi je bila iskoristiti ih za samogradnju. Posto imam vise zvucnika nego li mi treba, mislim da od moje samogradnje nece biti nista pa ih nudim nekom tko trenutno ima vise volje, i potrebu za zvucnicima takvog tipa.

Evo tehnickih podataka o zvucnicima:

Trosistemski zvucnik kompresionog ustroja
Bas jedinica: 30cm (od kukuruznog lisca)
Frequencijski raspon: 35Hz - 40kHz
Impedancija: 8 Ohma
Skretnica: 1.5kHz, 8kHz
Osjetljivost: 93dB
Dimenzije: sirina 350mm, visina 580mm, dubina 314mm
Tezina kutije: 17kg

Na skretnici postoje L-padovi s kojima se mogu regulirati srednji i visoki tonovi.

Zvucnici se prodaju u stanju kakvom jesu, i nisu odmah spremni za svirku. Visokotonci nisu originalni, netko ih je mijenjao, a nisam siguran ni da ti zamjenski rade. Srednjetonci su originalni, ali ni za njih nisam siguran u kakvom su stanju. To me nije zanimalo kad sam kupovao zvucnike.

CCX7-0139.jpg


Zanimali su me basovi, a oni su ispravni i rade kako treba. To su veliki basovi od 30cm i osjetljivosti 93dB. Prikladni su za kompresione kutije i mogu raditi do 2kHz. U biti, vrijede ti basovi, a sve ovo okolo se moze iskoristit kako tko zeli. Basovi su izradjeni od presanog lisca kukuruza. Coral je tada tvrdio da materijal proizveden iz toga ima bolju strukturu i niza izoblicenja sve do 2kHz. Klasicnog ovjesa (one gume koja drzi membranu po obodu) nema. I taj dio je napravljen iz jednog komada, takodjer od lisca kukuruza. Skine se onaj plasticni vanjski obruc, i ispod su vijci za pricvrscivanje zvucnika. Zastitni obruc se onda zalijepi s neoprenskim ljepilom ("Tigar").

CCX7-0141.jpg


Pogledao sam skretnicu i nije losa, ali i nije nesto sto se dijelova tice. L-padovi su dobri. Kutije su pune staklene vune (zao mi je sto to nisam izbacio jer dosta grebe kad se s tim radi).

CCX7-0149.jpg


Drvenarija je dobra, treba ju malo ocistiti od prasine. Furnir od palisandera je prilicno izgreban. Tesko bi to bilo dovesti u neko pristojno stanje. Kutije mogu posluziti za eksperimentiranje kod pregradnje, ili se mogu prefurnirati.

CCX7-0145.jpg


CCX7-0146.jpg


Visokotonce i srednjetonce bi trebalo zamijeniti nekim suvremenim i boljima. Skretnica se moze koristiti kao polaziste za eksperimentiranje, a pozeljno bi bilo napraviti novu i bolju.

U biti, oko basova bi trebalo sloziti novi projekt, iskoristiti sto se moze od postojeceg za probe i podesavanja, i izraditi novi projekt. Takva je bila moja namjera, ali...

Zvucnici su veliki i teski pa mi se cini da je realna opcija preuzimanja na licu mjesta u Rijeci.

Cijena 1.100 kn

CCX7-0137.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5688
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Vrati se na: Prodajem

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost

cron