Kapton

Kapton

PostPostao/la Dorian » Sri srp 05, 2017 9:15 pm

Molio bih ako netko ima i voljan se dogovoriti za razmjenu bilo čega ili krznate životinjice ili ako netko zna gdje kupiti,TME i Mauser nemaju nista kaj bi mi odgovaralo ili je izrezano na oblik kucista ili je ogromna plahta od 100eur,konkretno mi treba traka kaptona 2,5cm visine metar dužine ili 4 komada 2,5cmx25cm.
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

Re: Kapton

PostPostao/la audio kutak » Sri srp 05, 2017 11:25 pm

We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: Kapton

PostPostao/la Dorian » Sri srp 05, 2017 11:36 pm

Hvala,ne znam kako mi ebay nije pao na pamet za pogledati,ok,ako prije sam ne narucim budem ti javio,radim kompletan refresh svog ampa,pa je vec duze vrijeme raskopan,jos mi je samo to ostalo za izmjeniti,a uvijek je nesto hitnije,mozda i doceka 8 mjesec...
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

Re: Kapton

PostPostao/la Dorian » Uto kol 08, 2017 11:02 am

audio kutak napisao:koliko ti je to hitno? ako mozes cekati do pocetka 8 mjeseca onda ti ja mogu kupiti u njemackoj i poslati postom
kada dodjem u hr....

pogledaj si na eBay, ima ih ko u prici:
https://www.ebay.de/sch/i.html?_odkw=22000uf+35v&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1311.R1.TR7.TRC2.A0.H0.Xkapton.TRS0&_nkw=kapton+tape&_sacat=0

5,5 EU ti je postarina za HR
http://www.ebay.de/itm/25mm-Polyimide-Tape-Hitzebestandiges-Klebeband-Polyimid-Kapton-3D-Drucker-33m-/332140499349?hash=item4d551dd195:g:KKwAAOSw4CFYtMIk


kolega,nisam još ništa sa tim rješio,pa ako ponuda još vrijedi zamolio bih uslugu,platim poštaru po preuzimanju,adresu pošaljem na PP
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

Re: Kapton

PostPostao/la audio kutak » Uto kol 08, 2017 11:49 am

Ja sam već na godišnjem u Hr., Nema me nazad
do kraja mjeseca.

Kupi si sa linka što sam ti poslao...
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: Kapton

PostPostao/la tubeman » Uto kol 08, 2017 1:28 pm

Za što u stvari treba kapton? Koja je točno namjena?
Kapton u rolama kakav je predložen je vrlo tanak i samoljepiv. Nešto najsličnije formom je ona smeđa traka za pakiranje.
Kapton je naravno, puno čvršći, deblji, ne razvlači se a boja je jantarna prozirna.
Ljepljivost kao osobina mu nije jača strana i relativno lako se odljepljuje.

Slika

Imam nešto takvog kaptona od 50 mm nabavljenog za 3D printanje mada ga ne koristim previše :)
Nekako mi je jednostavniji lak za kosu.

U slučaju da bi to odgovaralo:
Cijelu rolu ne mogu poslati, a ne znam kako to odmotati a da se sve ne slijepi :)
E, sada, ako ljepljivost kao osobina nije ključna, onda se možemo čuti :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Kapton

PostPostao/la Dorian » Uto kol 08, 2017 1:41 pm

za refresh ampa mi treba,isao sam na kraju na 100% refresh i kad sam skidao izlaze jednostavno je puknuo na nekoliko mjesta,original je jednostrano samoljepiv,no to nije bitno,sluzi samo u industrijskoj montazi da bude brze za namjestiti,a s obzirom da se radi o ogromnoj snazi i velikim disipacijama ne bih se igrao sa drugim materijalima,sad mi amp vec dva mjeseca stoji raskopan samo zbog toga...
4 trake po 25 cm mi treba,odnosno metar duzni pa izrezem.
original je baš kao što si opisao ovoga u trakama,tanak za nevjerovati,vidi se da je bio u traci po rezovima,boja sa slike odgovara originalu i u BOM listi je navedeno kapton u traci jednostrano samoljepiv.
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

Re: Kapton

PostPostao/la pinco » Uto kol 08, 2017 3:50 pm

Koji su izlazni tranzistori, provjerene kapton izolatore možeš kupit od fischer elektronik. Ovi u trakama su možda ok, ali bi tribalo svakako skinit ljepilo, jel je ono dodatni sloj koji smanjuje termičku provodljivost, a i pitanje kako se ponaša sa vrimenon.
Ja san prova i silikonske, i kapton u traci, samolipljivi, i na kraju se vratija na stari dobri liskun i pastu. Termički odlićno a mehanički daleko bolje nego silikon i kapton. Prave kapton izolatore za baš tu namjenu nisan koristija, moguće da su oni bolji.
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 562
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Re: Kapton

PostPostao/la Dorian » Uto kol 08, 2017 5:21 pm

MJL21193/21194 4x10 komada,jedan do drugoga su doslovno,ima kaptona u TME i Mauseru komadno izrezano za TO247,no kako su nagurani trebalo bi izrezivati na manju dimenziju,nemoguca misija,jedino traka pomaze,a tme i mauser nemaju trake gdje sam inace narucivao,budem pogledao fischer,mislim da traka koju je kolega Tubeman spomenuo pomaze,pa ocistiti ljepilo i to bi vjerojatno bilo OK...kapton bar po specifikacijama ima neusporedivo bolju toplinsku provodljivost od silikona ili liskuna,ukupna disipacija je 1,6kw,vjerojatno je tvornica imala razlog zasto je original stavljen kapton...
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

Re: Kapton

PostPostao/la davorin » Uto kol 08, 2017 5:23 pm

Sloj ljepila je vrlo tanak i ne smanjuje (gotovo) termičku vodljivost (za neke svrhe se koriste samo ljepila koja ujedno odlično odvode toplinu i mehanički učvršćuju poluvodič na hladilo!), a i radi se o vrsti za to namjenjenog ljepila.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Sljedeće

Vrati se na: Kupujem

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju