Kapton

Re: Kapton

PostPostao/la Dorian » Uto kol 08, 2017 6:15 pm

davorin napisao:Sloj ljepila je vrlo tanak i ne smanjuje (gotovo) termičku vodljivost (za neke svrhe se koriste samo ljepila koja ujedno odlično odvode toplinu i mehanički učvršćuju poluvodič na hladilo!), a i radi se o vrsti za to namjenjenog ljepila.

ne radi se o tome,ne smeta ljepilo,sve stoji sto si rekao,pogledaj post od Tubemana,ne znam kako tehnicki odmotati metar trake da mi posalje ,a da se ljepilo ne uhvati za nesto,samo iz tog razloga sam rekao da bi ga ocistio,nema svrhe ako se na ljepilo uhvati cak i prasina,a cijeli kolut mi nemre poslati...
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

Re: Kapton

PostPostao/la davorin » Uto kol 08, 2017 6:19 pm

Može se pažljivo premotati potrebna količina na kakvu staklenu bočicu/čašu ili na praznu dozu od sprej-laka/boje, itd.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6954
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Kapton

PostPostao/la tubeman » Uto kol 08, 2017 6:27 pm

Doista, sloj ljepila je praktički zanemariv, jedino se lagano osjeti pod prstima.

Kapton je doista odličan i ima dobra svojstva, daleko bolja od svega navedenog.
O tomu sam pisao kod opisivanja tube testera.
Jedini problem je što površine hladnjaka i tranzistora moraju bit savršeno ravne i glatke.
Bilo kakva izbočina ili oštar rub će napraviti nered, probušiti kapton ili omogućiti prešpricavanje.
Takvu situaciju sam imao kod tube testera kada je unatoč dobro očišćenom i izbrušenom hladnjaku došlo do prešpricavanja.
Na kraju nije bio problem u hladnjaku već u rubu plastike oko rupe za pritezanje na mosfetu :) :)
Srećom, radi se o divljačkim fetovima pa je osigurač krepao prije njega :)

Ne treba puno više duljiti :)

Doriane, pošalji adresu na PM pa pošaljem metar toga. Nekako ću ga probati odmotati da ostane ljepljiv :)
Ti ćeš si to probati, i ako zadovolji - odlično. Ako ne, nikomu ništa.
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Kapton

PostPostao/la Dorian » Uto kol 08, 2017 7:05 pm

tubeman napisao:Doista, sloj ljepila je praktički zanemariv, jedino se lagano osjeti pod prstima.

Kapton je doista odličan i ima dobra svojstva, daleko bolja od svega navedenog.
O tomu sam pisao kod opisivanja tube testera.
Jedini problem je što površine hladnjaka i tranzistora moraju bit savršeno ravne i glatke.
Bilo kakva izbočina ili oštar rub će napraviti nered, probušiti kapton ili omogućiti prešpricavanje.
Takvu situaciju sam imao kod tube testera kada je unatoč dobro očišćenom i izbrušenom hladnjaku došlo do prešpricavanja.
Na kraju nije bio problem u hladnjaku već u rubu plastike oko rupe za pritezanje na mosfetu :) :)
Srećom, radi se o divljačkim fetovima pa je osigurač krepao prije njega :)

Ne treba puno više duljiti :)

Doriane, pošalji adresu na PM pa pošaljem metar toga. Nekako ću ga probati odmotati da ostane ljepljiv :)
Ti ćeš si to probati, i ako zadovolji - odlično. Ako ne, nikomu ništa.


Super,hvala,poslana adresa na PP,iako mi se cini da je zapela u odlazno poruka,a nista ne vidim sto bih jos stisnuo,pogledat cu kasnije,javim rezultate kako je proslo sa montazom.
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

Prethodni

Vrati se na: Kupujem

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju