Višekanalni magnetofon za snimanje

Višekanalni magnetofon za snimanje

PostPostao/la DrFireBottle » Uto svi 29, 2018 9:02 pm

Lijep pozdrav svima.

Oduvijek mi je bio san isputiti si želju i snimati svoju muziku kroz opremu u magnetofon, uglavnom miksetu mikrofone i ostalu opremu imam ali ne želim snimati u kompjuter nego u višekanalni magnetofon.
Iako doma otac ima Revoxa PR99 MKIII al mi je problem što je on dvokanalan i preskup za mene, pa tako dakle htio bi nekakav jeftin 4 - 8 kanalni magnetofon unutar svog budžeta za snimanje glazbe.
Ako itko ima ikakvu "krntiju" koju bi htjeo prodati za malo novaca vrlo sam otvoren za pregovore, ali bi i trebao imati i trake za njega...
Ili ponovo pričam ludosti... jel uopće nešto za manju cijenu moguće dobiti?
Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb

Re: Višekanalni magnetofon za snimanje

PostPostao/la Bepone » Sri svi 30, 2018 10:01 am

na dobrom si putu, samo za to ces morat pocet zaradjivat prije :lol:
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Višekanalni magnetofon za snimanje

PostPostao/la DrFireBottle » Sri svi 30, 2018 10:08 am

Bepone napisao:na dobrom si putu, samo za to ces morat pocet zaradjivat prije :lol:


Ma uleti tu i tamo nešto od servisa svega i svačega susjedima :D
Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb

Re: Višekanalni magnetofon za snimanje

PostPostao/la Bepone » Sri svi 30, 2018 10:33 am

sada to pomnozi sa 50-100 pa ces vidjeti koliko ti treba za takav vintage mix pult, koji je vjerovatno, u losem stanju :mrgreen:
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Višekanalni magnetofon za snimanje

PostPostao/la DrFireBottle » Sri svi 30, 2018 10:43 am

Bepone napisao:sada to pomnozi sa 50-100 pa ces vidjeti koliko ti treba za takav vintage mix pult, koji je vjerovatno, u losem stanju :mrgreen:


Eh... da to je istina.
Ali na hreliću sam vidio 8 kanalca (Akai) koj radi za 1000 kn pa sam se cjenkao i spustio skoro na 500 al sam odustao vrlo brzo jer mi to nije imalo smisla, a čovijek je rekao da trake ne prodaje, bio je prilagođen na 1/2 inčnu traku od Maxella.
Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb

Re: Višekanalni magnetofon za snimanje

PostPostao/la Vulkanizer » Sri svi 30, 2018 3:12 pm

DrFireBottle napisao: 1000 kn pa sam se cjenkao i spustio skoro na 500 al sam odustao vrlo brzo jer mi to nije imalo smisla, a čovijek je rekao da trake ne prodaje, bio je prilagođen na 1/2 inčnu traku od Maxella.


Ako ti ne završiš u saboru , niko neće . :D :clap:
Once there was a way to get back homeward
Avatar korisnika
Vulkanizer
 
Postovi: 311
Pridružen: Pet stu 27, 2015 9:04 pm

Re: Višekanalni magnetofon za snimanje

PostPostao/la DrFireBottle » Sri svi 30, 2018 8:00 pm

Vulkanizer napisao:
DrFireBottle napisao: 1000 kn pa sam se cjenkao i spustio skoro na 500 al sam odustao vrlo brzo jer mi to nije imalo smisla, a čovijek je rekao da trake ne prodaje, bio je prilagođen na 1/2 inčnu traku od Maxella.


Ako ti ne završiš u saboru , niko neće . :D :clap:


Al kad bi ljudi vidjeli u kakvom je stanju... nebi ga baš htjeli unijeti u stan :lol:
Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb

Re: Višekanalni magnetofon za snimanje

PostPostao/la DrFireBottle » Pet lip 01, 2018 4:01 pm

Poslaću sliku kad nađem, pa mi recite dal je bila greška da ga nisam kupio...
I usput bio je dvokanalni stereo, za već završenu glazbu, a ne za snimanje...
Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb

Re: Višekanalni magnetofon za snimanje

PostPostao/la LukaTralic » Pet lip 08, 2018 1:45 am

DrFireBottle...

Teško ćeš za male pare naći višekanalni magnetofon koji je upotrebljiv.
Ima po oglasima dosta ovih dvokanalaca za stereo snimanje, a to kažeš da ionako imaš (Revox).
Problem je što su četverokanalni magnetofoni na 1/4" traku jako rijetki, a sve što se naziva višekanalnim kreće od 8 kanala na malo širem formatu trake.
E to uglavnom ispod 1000 eura ne ide.
A druga je fora da ako nađeš neki višekanalac za male pare onda će biti doslovno koliko para toliko muzike! Ako se prodaje jeftino znači da su mu glave u totalnom debaklu. Servis da ga dovedeš u red će te koštati više nego lova za koju ćeš ga kupiti!
I naravno - želiš snimati a ne folirati se, dakle traka na koju ćeš snimati treba biti solidna. Stare trake su uglavnom dale svoje, pa ako i dobiješ neku traku uz kupljeni mag. lako je moguće da će ta traka biti u komi. Već samo od stajanja trake odu k vragu ako nisu bile posebno mažene i pažene. A trake ćeš onda ganjati negdje preko neta i one ti koštaju isto tako nemale novce.

Bottom line - kupi 8 kanalni ili 16 kanalni magnetofon za 1000-2000 eura i radi kak se spada. Ili odustani jer ćeš spuhat pare bez veze...

:)

Luka

p.s. pretpostavljam da si svjestan da za višekanalni magnetofon moraš imati i višekanalnu miksetu koja ima direct outpute ili izlaznu sekciju sa više od stereo/monitor outputa. Al to se može po ebayu nabaviti već za 500-1000 eura u solidnom stanju...
Avatar korisnika
LukaTralic
 
Postovi: 72
Pridružen: Čet ožu 05, 2015 2:29 am

Re: Višekanalni magnetofon za snimanje

PostPostao/la tom_hifi » Pet lip 08, 2018 9:02 am

Znam ja čovjeka koji ima dosta magnetofona (kad sam bio kod njega preko 30 kom imao), čak i višekanalnih. Svi su ispravni i u ODLIČNOM stanju. Navodno ih prodaje skoro sve. Mislim da je čak i Nagra T Audio na prodaju.

Malo je OT ovo, al ono, nije baš u tvojem cjenovnom rangu.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Sljedeće

Vrati se na: Kupujem

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju