Rotacione prekidače

Re: Rotacione prekidače

PostPostao/la ilimzn » Čet kol 02, 2018 3:14 am

Khadgar2007 napisao:Ono što predstavlja problem je mali preklopnik 3T4P,ubi me ako ikada skužim kako funkcionira, pipkao sam sa zujalicom sve kontakte i ne vidim nikakvu logiku u njemu... :?: Trebati će ga rastaviti samo što su sekcije zalivene pa će biti malo čupavo.
preklopnici.jpg


ajd ga poslikaj malo bolje da se vidi gdje su tocno kontakti i koliko ih je
ilimzn
 
Postovi: 1194
Pridružen: Sri ožu 27, 2013 1:26 am

Re: Rotacione prekidače

PostPostao/la Khadgar2007 » Čet kol 02, 2018 9:47 am

Kada se vratim sa posla poslikam i označim kontakte koji su spojeni kada okrećem preklopnik.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5709
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Rotacione prekidače

PostPostao/la Khadgar2007 » Čet kol 02, 2018 9:44 pm

Evo nakon malo igranja kod Dache ulovio sam vremena da napravim krupni plan tog preklopnika.

Jučer pri pisanju posta znao sam koji kontakti su sa čime spojeni ali kao što rekoh nisam vidio nikakvu logiku u tome,nakon što sam prespavao možda vidim logiku ali samo pomoć žice i lemila. Sada sam napravio par slika i nacrtao koji kontakt je sa kojim spojen.


IMG_0931.JPG


IMG_0932.JPG


Ovako, na slikama se vidi da imamo dva vafera sa po 12 kontakata. Na drugoj slici sam označio koji su kontakti spojeni u sva ti položaja. Prvi položaj je označen crvenom linijom,drugi plavom,treći zelenom. Na drugoj slici je označena samo polovica tj. 2 sekcije,dok su druge dvije na drugoj strani ali princip je isti. Znači ovdje nema kao kod klasičnog preklopnika jedan ulaz i više izlaza već koliko ima ulaza toliko ima i izlaza što znači da pojedinac treba povezati sa žicom kontakte da bi dobio preklopnik koji ima jedan ulaz i tri izlaza i tako po četiri puta.

Prvi puta vidim ovakav tip preklopnika i baš me zbunio na prvu ruku.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5709
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Rotacione prekidače

PostPostao/la tubeman » Čet kol 02, 2018 10:53 pm

To ti je kad se petljaš s Rusima :)
U stvari, dobio si vrlo dobru stvar jer si sam možeš ožičiti ono što ti treba.
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3119
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Rotacione prekidače

PostPostao/la Khadgar2007 » Čet kol 02, 2018 11:47 pm

Meni će trebati ipak za klasično povezivanje tako da neće biti nikakvih egzibicija, ali bome bi se svašta dalo sa njime složiti.

Možda će se naći ovaj vikend vremena da se složi sklopić gdje će se bome iskoristiti pa skoro sve sekcije na oba preklopnika, biti će bome lijepa zavrzlama. :)
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5709
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Prethodni

Vrati se na: Kupujem

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju