regulator brzine, pumpa 230V

Re: regulator brzine, pumpa 230V

PostPostao/la grunf » Pet ruj 16, 2022 2:02 am

drazenK napisao:okej,
-da li onda za moju pumpu koja je jednofazna, sa onog linka na prvoj strani (gdje se pumpe razlikuju samo jesu li jednofazne ili trofazne i po snazi)
postoji ili ne postoji regulacija brzine (frekventna, impulsna, štajaznam kakva)?
ako postoji, što trebam tražiti?
a čovjeku sa oglasa sam poslao isti link na pumpu, on mi nudi taj lenze regulator sa potenciometrom, prekidačem, sve komplet isprogramirano, čak dolazi u zg i nudi se da sve spoji i upogoni. jel moguće da je taj lenze regulator nekakva improvizacija?
e sad, ventili varijanta je naravno jeftinija, ali me ovo prije ili kasnije čeka..


da li se može izvesti neka regulacija monofaznog asihronog motora? pa može , snižavanjem napona ali uz pad okretnog momenta i mogućnosti zaustavljanja pod opterećenjem
taj lik sa oglasa ti možda nudi ovo reg ili nešto slično ,to je vjerovatno isto ono šta ti je spominja Gosha na početku ,da se regulira samo glavna faza , a pomoćna je uvjek spojena .

e sad koliko će to biti zdravo za tvoj motor ne znam , samo znam da takvo riješenje nisan nigdi vidia u profesinalnoj upotrebi osim u regulatorima za kuhinjske nape za ugostiteljstvo(mana je bila šta su trijaci stalno pregarali ) , međutim danas se to više ne koristi nego opet frekventni
problem je opet hlađenja motora jer snižavanjem broja okretaja snižavaš i protok zraka preko njega za hlađenje tako da bi u startu opet obavezno mora pratiti temepraturu namotaja

mene na poslu dopadne servis takvih pumpi s tim da je ova tvoja mala prema onome sa čime se znam boriti i sve su uvik trofazne , ne vitlujem(to rade drugi ako treba) ali svu mehaniku ja riješavam

slikaj nam pločicu motora i klembert (priključnu kutiju iznutra), to je u biti bila prva stvar za napraviti
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2467
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: regulator brzine, pumpa 230V

PostPostao/la Zmajz » Pet ruj 16, 2022 7:16 am

A da uzmeš samo pumpu bet motora i neki vanjski pogon preko remenice i slično? Tipa motor vešmašine itd...?
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: regulator brzine, pumpa 230V

PostPostao/la andrejp » Pet ruj 16, 2022 8:23 am

drazenK napisao:baš mi treba regulacija protoka. kod pravim pivu kod ukomljavanja tom pumpom vrtim kašu (mljeveni ječam) kroz sito.
ako je pumpa prejaka tj ima veliki protok napravi mi vakum ispod sita koji je u stanju iskriviti to isto sito od 3mm inoxa.
a kod pretakanja mi treba veća brzina
Zamijenite sito s 5 mm.
andrejp
 
Postovi: 42
Pridružen: Čet lip 16, 2022 11:36 am

Re: regulator brzine, pumpa 230V

PostPostao/la davorin » Pet ruj 16, 2022 8:46 am

Dražene, slikaj tu pumpu, motor, natpisnu pločicu na motoru, kao i spojne letvice za napajanje ispod poklopca (ako se da skinuti?) da vidimo o čemu se radi? Možda se kod nas ostalih nađe kakav pogodan univerzalni (AC/DC) motor za koji bi lako našla i/ili napravila regulacija brzine vrtnje.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6951
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: regulator brzine, pumpa 230V

PostPostao/la grunf » Pet ruj 16, 2022 8:35 pm

davorin napisao:Dražene, slikaj tu pumpu, motor, natpisnu pločicu na motoru, kao i spojne letvice za napajanje ispod poklopca (ako se da skinuti?) da vidimo o čemu se radi? Možda se kod nas ostalih nađe kakav pogodan univerzalni (AC/DC) motor za koji bi lako našla i/ili napravila regulacija brzine vrtnje.


ova pumpa šta ima Dražen je klasična pumpa za hidrofor ili sličnu namjenu
iman ja bar jednu pumpu sličnih karakteristika ali nije za hranu ili pitku vodu , normalno trofazna ali nažalost nisu inox verzija , prije to niko nije gleda a sad je drukčije kučište ,rotor pa čak i tip pakunga zavisi o mediju i namjeni

ne može se baš na pumpu staviti neki drugi motor, rotor el. motora je ujedno i rotor pumpe, djele istu osovinu i ležajeve ,a gornji ležaj el. motora se nalazi u tijelu pumpe di je i semering i pakunzi , veće imaju odvojene osovine i može se inžinjati montaža drugog motora ali ove male ne
Zadnja izmjena: grunf; Pet ruj 16, 2022 8:44 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2467
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: regulator brzine, pumpa 230V

PostPostao/la grunf » Pet ruj 16, 2022 8:41 pm

ne znan jeli se ko sića starih ruskih hidroforskih pumpa , na otocima su bile česte 50-60 godina, kolektorski motor oko 500W , ako nije bila dobro uzemljena ima si poginit , imala je alumijsko kučište ili neku njegovu leguru
ja san jednu vratija u život za vrime rata da možemo zalivati vrtal sa vodom iz gusterne , par puta me dobro protreslo :lol: :lol: , još je u konobi zlu ne tribalo , a ima i puna gusterna :lol:
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2467
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: regulator brzine, pumpa 230V

PostPostao/la Zmajz » Pet ruj 16, 2022 8:54 pm

Tvrtka u asortimanu ima i samo pumpfu bez pogona, stoga see može uzeti pogon kakav ti odgovara
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: regulator brzine, pumpa 230V

PostPostao/la grunf » Pet ruj 16, 2022 9:06 pm

Zmajz napisao:Tvrtka u asortimanu ima i samo pumpfu bez pogona, stoga see može uzeti pogon kakav ti odgovara


a košta skoro ko i pumpa sa motorom , onda tokar da napravi flanđu ili ti ga spojku pa kučište ili postolje di ćeš sve to skupa montirati i to vrlo precizno jer će se u protivnom uništiti motor ili pumpa

jednostavnije je kupiti novu trofaznu pumpu ;)
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2467
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: regulator brzine, pumpa 230V

PostPostao/la drazenK » Sub ruj 17, 2022 6:05 pm

Zmajz napisao:A da uzmeš samo pumpu bet motora i neki vanjski pogon preko remenice i slično? Tipa motor vešmašine itd...?

pumpu imam ovu pa bi radije rješenje s njom
andrejp napisao:
drazenK napisao:baš mi treba regulacija protoka. kod pravim pivu kod ukomljavanja tom pumpom vrtim kašu (mljeveni ječam) kroz sito.
ako je pumpa prejaka tj ima veliki protok napravi mi vakum ispod sita koji je u stanju iskriviti to isto sito od 3mm inoxa.
a kod pretakanja mi treba veća brzina
Zamijenite sito s 5 mm.

neće ići. ovako izgleda sito, max dozvoljena širina proreza je 1,3 mm i iznad toga mljeveni ječam prolazi što nije cilj.
PHOTO-2022-01-07-13-09-59.jpg

davorin napisao:Dražene, slikaj tu pumpu, motor, natpisnu pločicu na motoru, kao i spojne letvice za napajanje ispod poklopca (ako se da skinuti?) da vidimo o čemu se radi? Možda se kod nas ostalih nađe kakav pogodan univerzalni (AC/DC) motor za koji bi lako našla i/ili napravila regulacija brzine vrtnje.

štima, obavim to pa dignem fotke..
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
drazenK
 
Postovi: 1349
Pridružen: Pon srp 01, 2013 9:54 am
Lokacija: circus Earth

Re: regulator brzine, pumpa 230V

PostPostao/la andrejp » Sub ruj 17, 2022 7:37 pm

Pojačajte rešetku pričvršćivanjem profila.
andrejp
 
Postovi: 42
Pridružen: Čet lip 16, 2022 11:36 am

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Kupujem

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju