davorin napisao:Možda misliš na ovakve PL84?![]()
cappucino napisao:Već kad kuhamo, kuhajmo zajedno:
Neko vrijeme razmišljam što s njima.
OTL ?
pinco napisao:Prototip hibrida na kojeme već dugo radin, ulaz trioda, izlaz kvazikomplementarni sa 3 para mosfeta.
Nakon puno posla, spreman je za konačnu pločicu.
Na kraju san zadovoljan kako radi, specifična topologija, izlaz je sličan ka šta je Bascom King u BHK pojačalu napravija, al on je iša na cijevni preamp i SS izlaz kombinaciju. Ode je cijev u povratnonj vezi pojačala.
Sa sekundarima 40Vac, oko 55V ispravljeno, daje nešto manje od 170W na 8R, prije clippinga, s time šta je zalemljen na pcb samo jedan kond od 10mF po grani, a idu dva. Na 160W thd san izmirija oko 0.06%, na 100kHz iman pad od 0.5db pojačanja. Teško je ocjenit zvuk na jednome kanalu, al po onome šta san čuja, imaš zvuk cijevnoga PP pojačala, samo dosta veče snage, Offset i bijas stabilni, nema nikakvoga bruma ni šuma, ni kad nabiješ uvo u zvučnike.
Na pločici je komplet napajanje za izlaze, grijanje cijevi i visoki napon i zlaz, naravno na konačnoj je sve ukomponirano, i ovo šta je dodavano naknadno.
1k, 10k, i 100k pravokutni signal.
Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju