NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la cappucino » Sub srp 29, 2023 6:55 am

Pamook...
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
E bas mi je dan počeo s osmjehom od uha do uha!
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1617
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Fantocci » Sub srp 29, 2023 7:56 am

Sad, koji je onda pobijedio? Crni ili bijeli anđeo na ramenu? Ja bih se kladio na crnog.

Predstavi to u nekoj temi. Da vidimo za što su i gastarbajteri trebali raditi više od jednog mjeseca u tim sedamdesetim. Fićo je taba bio oko 3000DM a stojadin oko 6-7 (po pričanju, ako se ne varam).
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 459
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la pamook » Uto kol 01, 2023 10:33 pm

:lol: znao sam da je ovo pravo mjesto za support group jadikovke :lol: :lol: :lol: :D

nema tu crni/bijeli i ramena, oba guraju na isto, a na kraju se sve svede na to da ima još mjesta (ako ništa drugo, u visinu) :P

Radi se o Telefunken Opus hifi 301 receiveru i paru TL700 zvučnika.... receiver radi bez greške, a zvučnici su (koliko sam uspio zaključiti naslanjajući uho na njih) ispravni, skretnice idu pod "nož" odmah, vizualno stanje receivera i zvučnika je odlično (nema uobičajenih ogrebotina od tumbanja pri transportu ili fleka od tegle sa cvijećem na gornjoj strani zvučnika), jedino moram rastaviti pa probati oprati mrežice koje su blago "ljepljive" na dodir, i na šnjof bi se reklo da su bile u pušačkom stanu ali davno jer je smrad ispario, ostalo samo žućkasti ljepljivi sloj na metalnoj mrežici... tu će biti i problem jer ista nije odvojiva (bar ne svojevoljno) od kutije... to ću kad rastavim zaključiti što i kako :mrgreen:

da su zvučnici TL800 ne bih ni razmišljao o tome da li uzeti ili ne, ovako sam se malo mučio kroz 24 sata i, naravno, ispravno zaključio da sam mogao isto to zaključiti i dan ranije :lol:

nisam stigao puno oko toga se igrati, iskrslo drugih obaveza pa sve skupa čeka svoj red... ali svakako ide uskoro na stol, pa da vidimo što i kako :P

sad moram gramofonu vratit (original) DIN konektor koji sam prepravio na RCA :doh: :lol: :lol:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Khadgar2007 » Pon kol 07, 2023 6:50 pm

Lovim već neko vrijeme nekakav VTVM da imam u labosu neki analogni instrument pa nikako doći na zelenu granu. Par komada iz Europe su mi oteli u zadnjoj sekundi. U Amer'ki sam našao na dosta povoljne ali poštarina ubija tako da sam se okrenuo njuškalu i nabavio jedan iz dobrog starog DDRa(ne nije riječ o RAMu :lol: ). Onako ok stanje s obzirom na godine. Na licu mjesta kazaljka nije davala znakove života iako se vidjelo da ima napona i osvjetljenje skale je svjetlilo, tako da sam skinuo cijenu sa 30 na 20€. Danas sam ga rastavio i vidim da ima nešto paučine,prašine i osigurač u B+ naponu je vrisnuo jer mu je licna korodirala,nakon zamjene kazaljka je počela raditi svoje pri uključenju i svi naponi su +/-10% unutar tolerancija. Trebati će napraviti podešavanja i ostale "sitnice" ali polako.

IMG_2515.JPG


Jedino što bi htio promijeniti pod hitno je tempirana smrdljiva bomba nazvana selenijski ispravljač.

IMG_2512.JPG
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5743
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la daluka » Uto kol 08, 2023 8:40 am

A, imaš mjernu sondu za to?
daluka
 
Postovi: 157
Pridružen: Ned lip 19, 2022 5:02 pm

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Khadgar2007 » Uto kol 08, 2023 5:07 pm

Nažalost nemam, pitao sam prodavača i kaže on da niti on nije imao sonde. Nemam pojma di ga je nabavio ali 101% ga uopće nije koristio. Uglavnom daleko sam ja od sondi, treba prvo napraviti refresh vtvm-a,a dalje ću vidjeti.

Uz to sam još kupio ponešto lampi. Izgledaju novo, a kakve su na mjerenju vidjeti će se kada se napokon odlučim upaliti onaj L1-3 tester za lampe.
lampe.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5743
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la beboni » Uto kol 29, 2023 12:23 pm

IMG_20230828_145332.jpg


Stigla nova igračka,ubačeno u kutije od adidaski da se usvirava par dana.pa ćemo vidit jel valja čemu.
Šoping išao preko Neutrina....brza i efikasna narudžba i dostava.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Tko rano poludi,život mu prođe u veselju.
Avatar korisnika
beboni
 
Postovi: 263
Pridružen: Pon stu 11, 2013 5:35 pm

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la andrejp » Ned ruj 10, 2023 12:45 pm

SlikaNabavljen jedan radio Siemens CARAMAT RK251 u solidnom stanju, kompletan i vrlo sličan tranzistoru Blaupunkt Derby de Luxe...Slika
andrejp
 
Postovi: 42
Pridružen: Čet lip 16, 2022 11:36 am

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Khadgar2007 » Ned ruj 17, 2023 8:36 pm

Jučer sam malo navratio do svoga sugrađanina gospodina Krakera pa smo malo popričali i usput sam našao nešto prijeko potrebne opreme za svoj labos koju mi je poklonio. Uzeo sam dva komada jer nisam nešto detaljno pogledao u kakvom su stanju.

Po oznaci na variaku kaže da su Iskra TRG105. Kako imam jedan mali variak 220VAC/1A kojeg sam davno kupio uspoređujući veličine ovaj bi mogao biti za 3A što mi je sasvim dovoljno.
Iskra TRG105.jpg


Našao sam i detaljni opis restauracije ovog starčića https://www.crowave.com/blog/2019/10/31 ... tauracija/ pa ću se sigurno baciti u to da ga dovedem oba u što bolje radno stanje.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5743
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la daluka » Pon ruj 18, 2023 7:43 am

Khadgar2007 napisao: Iskra TRG105. ovaj bi mogao biti za 3A



VARIAC ISKRA - In. 220 V - Uscita 0-270 V

— TRG102 - da pannello - 1 A/0,2 kVA L. 22000

— TRG105 - da pannello - 2 A/0,5 kW L. 26000

— TRG110 - da pannello - 4 A/1,1 kW L. 31000

— TRG120 - da pannello - 7 A/1,9 kVA L. 40000

— TRN110 - da banco - 4 A/1,1 kVA L. 45000

— TRN120 - da banco - 7 A/1,9 kVA L. 55000

— TRN140 - da banco 10 A - 3 kVA L. 94000
daluka
 
Postovi: 157
Pridružen: Ned lip 19, 2022 5:02 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju