NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la tubeman » Sub tra 20, 2013 1:02 pm

Nisi valjda bio dobar.
Djedica sve to pamti...
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la pamook » Sub tra 20, 2013 2:28 pm

evo i moj ulov... malo, ali bolje ista nego (uobicajeno) nista ;)

najdeblje je 4mm...
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Khadgar2007 » Sub tra 20, 2013 3:18 pm

Pamook, ono dugačko tanko samo čeka kada će gospon Murphy kao sablasni kosac reći da mu je vrijeme isteklo. :lol:
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5744
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la micro » Sub tra 20, 2013 8:27 pm

@pamook, imas na autopijaci(Osijek) nekoliko prodavaca alata, najpovoljniji ti je (mislim da se zove Ivo) , a najskuplji (mislim da se zove Vlado). Trazis kvalitetnija svrdla ali onda su relativno krta. Best bay sam nasao u seoskoj trgovini neka talijanska vrlo kvalitetna, moj stari vec dva slomio , a jedno izgubio, ali je citav komplet od 1mm pa do 13 sve po 0,5mm.

Kupio sam i neka ruska karbidna svrdla i,imaju skoro pa crnu boju(vrlo teska), od 0,8mm do 2mm ali skoro neupotrebljiva za mene , toliko su krta, treba jako kvalitetni stalak za busilicu da mogu da rade, mislim da su neki srot.

Imas na autopijaci imas i ureznica onih manjih 3mm 3,5mm itd, nadje se vrlo jeftino i OK kvalitete , mislim na nova.

Inace najbolje ureznice i nareznice i svrdla komplet za 2mm metricke navoje pa onda sve po 0,5 mm do 5mm je neki ruski komplet iz 80godina kostao 2 rublje i sitno ,onda pretpostavljam kutija cigareta :mrgreen: ,sve sa nosacima ureznica i nareznica, jednostavno neunistiv.
micro
 
Postovi: 617
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la pamook » Sub tra 20, 2013 10:48 pm

@micro - Ivo bude subotom i u VK ako je iole toplo vrijeme, tako da je i ovo danas kupljeno kod njega... Njega i alat sam "otkrio" negdje 2003.-04. kad sam poceo igrat se s bakrom i blokovima za vodeno hladjenje kompa, spasio me s kvalitetnim komadima alata :character-jason:

nesto sam danas dogovarao s ekipom da se ode u iducu nedjelju do OS na buvljak, da se i mi malo radujemo i kopamo po krami (nevjerojatno je sto niti jedna supruga od nas par "kramarosa" niti 1% ne moze skuzit taj gust i zadovoljstvo kopanja po starudiji, a jos manje gomilanje iste :lol: :lol: ... al njihov gubitak, sta je - tu je :mrgreen: )

@khadgar - :lol: naravno, i to ce biti kad bude buseno duboko u materijal i to u dva reda sitnih rupa, prvi red besprijekoran, prva rupa drugog reda- puca bez upozorenja :mrgreen:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la sonny » Sub tra 20, 2013 10:54 pm

Ako je iole kvalitetno, neće....
Imam par komada već dugi niz godina...
Mislim da su Wurthovi...
Koristim ih istina samo kad trebam probušiti nešto on the face of the place - na nepristupačnim mjestima...
Simple kind of man
Avatar korisnika
sonny
 
Postovi: 1910
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:59 pm
Lokacija: Rijeka/Gorsky kotar

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la s@ki » Ned tra 21, 2013 11:18 am

a mislio sam ne otić...
Slika
Untitled by saki_zg, on Flickr

da bude bolje, platio 50kn :D
i sad reko da vidim koliko to zapravo vrijedi... vani nasao oglas 800€, a eto ima i kod nas... http://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente ... as-2134716
:doh:
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la tubeman » Ned tra 21, 2013 11:59 am

Hewbi ga kada jeftino izgleda :)
Izgleda da ga je onaj tko ga je na njuškalu kupio odmah preprodao budzašto :) :) :)

Je, to ti je sjaj i bijeda svega ovoga čime se bavimo.
Zezaš se, kombiniraš, skupljaš lovu i onda ti sve to dođe doma u bezumnim količinama i praktički ti još plate da uzmeš :)

Tak sam i ja jučer otprilike prošao (prošla stranica)
Danas sam tek pronašao malo vremena da to presortiram pa mi je smiješno.
Nichicona, Alpsa, Noblea, Dalea, Paasonica, mosfeta, tranzistora snage, STK-ova i što-ti-ja-znam-čega ko' u priči.
Još šest komada 200-300W transformatora (2x 25-2 x 35V) kakvog (uz dužno poštovanje Branku i Ivici) praktički nitko u manufakturnom režimu ne može namotati.
Sada provjeravam tranzistore i 90 % je ispravno.
A tu nema (bar ne bi smjelo biti) fake robe.
K tome je dio (ne prevelik) koji nije nov još i "usviran", a takve komponente su mi najdraže.
Bar znaš na čemu si.
Naravno, to je tek jedna mnogih takvih tranši, i u stvari se zapitaš čemu sve to?
Na kraju nemaš vremena složiti najjednostavniju stvar :(

Tako da bude još tih Vincenta, Marantza, Pioneera itd. koliko hoćeš.
Jedino ne treba imati previše emocija prema tome. Još je gore pokušavati prezbrajati "koliko to vrijedi".
Treba si samo pronaći mjeru jer kada te obuzme onda imaš problem.

Inače, Vincent na slici jako dobro izgleda.
Displej ne svijetli pa pretpostavljam da će ga trebati "uzeti u ruke" :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la pamook » Ned tra 21, 2013 12:00 pm

zajebavas :shock:

jel radi?

idem si onim novostecenim svrdlom procackat hipofizu, jebenti "kvalitetan" buvljak :crying-green:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la s@ki » Ned tra 21, 2013 12:05 pm

inaće se ne zamaram pretjerano time jer nisam od osoba koja mora imati doma nešto skupo... snimili smo ga Dean i ja kod tete među hrpom robe.. pitam pošto, i reko super.. i kutija više vrijedi... i tek nakon što sam ga nosio par metra idem gledat šta sam zappravo kupio :D

nisam ga još uključio pa neznam u kojem je stanju, prvo ću ga oprati i otvorti da vidim iznutrice na što liče.
ko će raaditi, ja happy jer sam već odavno ganjao cijevni tuner..jest da ovo nije starkelja, i nije potpuno cijevni al čovjeka veseli.

čak mi i djeluje 95% kozmetički ispravan što je naravno +
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju