NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la davorin » Ned srp 01, 2018 8:00 pm

2 nove 4CX250B sa podnožjima i spojenim katodnim dijelom za paralelni rad u nekom VF uređaju. Sve izgleda da se radi o pričuvnom/zamjesndkom sklopu jer na niti jednoj komponenti nema tragova upotrebe!
Odlična baza za izradu neko linearnog VF pojačala za radio-amatere! :D
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6951
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la davorin » Ned srp 01, 2018 8:15 pm

"Šlag na torti" stiže nedjeljom: 2 nove i neraspakirane (jednu sam raspakirao za potrebe slikanja! :lol: ) elektronke 250TH!
Elektronke su proizvedene u firmi "Eimac", unatoč drugačijem brandiranju.
Pun pogodak s obzirom da je elektronka pogodna za audio pojačalo u klasi A2 za dobijanje relativno velike izlazne snage (>100W!). Sa relativno niskim naponom, bez VF signala i sa disipacijom manjom od maksimalne (<250W, bolje ~200-220W!) bi se mogao očekivati vrlo dug i stabilan rad jer je elektronka napravljena za trajni pogon od ~16000 radnih sati rada pri maksimalnoj snazi.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6951
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Pao Pepeo » Ned srp 01, 2018 8:52 pm

Ove zadnje su jako lijepe vjerujem da tako i svjetle :dance:
Slice mi na 808 cjevi
Pao Pepeo
 
Postovi: 2200
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Master of disaster » Ned srp 01, 2018 8:56 pm

Auuuu :dance: jednom (trenutnim tempom za jedno pedesetak godina :doh: ) ću napraviti pojačalo sa takvim ili nekim odašiljačkim cijevima. Totalni fetiš su mi takve cijevi.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la davorin » Ned srp 01, 2018 8:58 pm

Pao Pepeo napisao:Ove zadnje su jako lijepe vjerujem da tako i svjetle :dance:
Slice mi na 808 cjevi

Veće su od njih za "red veličine"! :lol:
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6951
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la tom_hifi » Pon srp 02, 2018 5:23 am

250TH .... Strašno. To su mi oodlične lampe, nagledao sam ih se po youtubeu :mrgreen:
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5309
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Pao Pepeo » Pon srp 02, 2018 10:39 pm

ajd da malo toga i ja donesem doma :mrgreen:
zvucnici svima dobro poznati ,,, pozbatog i zvuka.. s tim da je iverica negdije nabubrila , furnir je u slicnom stanju.. visokotonci ne rade a na jednom srednjetoncu je membrana probusena.. iako opet dobro radi
mislim da znam sto cu s njima...
ali pojacalo je dobro ,, sve radi ( phono nisam isprobo ) snage ima dosta i ide u radionu di ce biti super
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2200
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Bepone » Pon srp 02, 2018 11:45 pm

davorin napisao:"Šlag na torti" stiže nedjeljom: 2 nove i neraspakirane (jednu sam raspakirao za potrebe slikanja! :lol: ) elektronke 250TH!
Elektronke su proizvedene u firmi "Eimac", unatoč drugačijem brandiranju.
Pun pogodak s obzirom da je elektronka pogodna za audio pojačalo u klasi A2 za dobijanje relativno velike izlazne snage (>100W!). Sa relativno niskim naponom, bez VF signala i sa disipacijom manjom od maksimalne (<250W, bolje ~200-220W!) bi se mogao očekivati vrlo dug i stabilan rad jer je elektronka napravljena za trajni pogon od ~16000 radnih sati rada pri maksimalnoj snazi.

odlicno, za koliko para ih se nadje??
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la davorin » Uto srp 03, 2018 6:38 am

Bepone napisao:...odlicno, za koliko para ih se nadje??

Na eBay-u se mogu naći polovne, netestirane (ili je testirano samo grijanje, od ~$70 do ~$300 (sa transportnim troškovima bez carine i PDV-a) i to samo po jedan komad. Parova i novih neraspakiranih (NOS, NIB) elektronki nema u ponudi.
"TubeDepot" ih nudi za ~$200 ($199,95 bez troškova transporta), a na upit koliko bi me ukupno koštao par (NOS-NIB) sa troškovima dostave, rekli su da je to oko ~$500 dolara ("shipping cost, shipment and import taxes", dakle dostava osiguranje i uvozne pritojbe, a bez troškova špedicije i PDV-a.). Njihove su netestirane jer ih oni ne vade iz originalne ambalaže.
Kod prodavača (USA) "Surplus Sales of Nebraska" komad košta $595 (NOS, NIB, testirane) bez troškova transporta, osiguranja pošiljke, carine, špedicije i PDV-a.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6951
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Master of disaster » Uto srp 03, 2018 8:38 am

Nema pravde na ovom svijetu. :?

:lol:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju