NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la tubeman » Pet kol 10, 2018 12:39 pm

Nađe se... :)
Daj adresu na PM.
Imam negdje ali tko će sad to po ovoj vrućini tražiti....
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3119
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la joe dalton » Pet kol 10, 2018 5:03 pm

davorin napisao:Ako se nađu 2 viška, i meni bi trebao jedan koji radi, ali samo IDE (EIDE)! :P
Unaprijed zahvalan! :D

Imam jednog IDE viska koji mi ne pase jer nema digitalni izlaz pa ga mozes dobiti ako ti odgovara?
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2555
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la davorin » Pet kol 10, 2018 5:19 pm

joe dalton napisao:
davorin napisao:Ako se nađu 2 viška, i meni bi trebao jedan koji radi, ali samo IDE (EIDE)! :P
Unaprijed zahvalan! :D

Imam jednog IDE viska koji mi ne pase jer nema digitalni izlaz pa ga mozes dobiti ako ti odgovara?

Ne, treba imati i digitalni izlaz, ali svakako zahvaljujem!
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6933
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la josh » Pet kol 10, 2018 9:16 pm

Nego ako smijem pitat, čemu to? CD-ROM bez tipki s prednje strane koji glazbeni CD vrti brže nego treba, pa onda ode u idle. Ako se radi o prastarom Philips / BTC uređaju, sa full kontrolom s prednje strane i swing-arm mehanizmom, koji glazbeni CD vrti 1x brzinom, onda mi je jasno, inače ne.
josh
 
Postovi: 54
Pridružen: Sri pro 07, 2016 9:12 pm
Lokacija: Vinkovci - Poreč

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la tubeman » Sub kol 11, 2018 5:27 pm

Zašto bi ga vrtio brže nego treba???
Zašto bi išao u idle??
Oduvijek su CDP-ovi znali reproducirati audio materijal.
Ovi "stari" su zgodniji jer se digitalni signal izvlači "direktno" čime se preskače još jedna konverzija koja se događa s novim SATA drajvovima mada ni kod njih digitalni izlaz nije rijetkost.
Konačno, mnogi vrlo skupi "audiofilski" CDPovi su imali obične, upravo takve PC drajvove i signal iz digitalnog izlaza se dalje "prokuhavao" kroz razne DSPove i ine audifilske bajke da bi se dobilo "nešto posebno" :) :)

Inu...

Danas me jedan moj dobavljač opet silovao s robom koju nisam mogao odbiti :)

Stari SCHAUB LORENZ TOURING EUROPA iz 1969. godine.
To mi je već četvrti ili peti pa sam ga skoro odbio.
Uzeo sam ga u stvari najviše zbog priloženog originalnog ispravljača :)
Uvidom u izvore se pokazalo da ih je bilo tridesetak tipova koji su se proizvodili od 1967-1969. godine :!:
To je bio praktički vrhunac te tehnologije i očito je da su ovi SCHAUBI bili vrlo popularni a i prilično skupi u svoje vrijeme.
To se vidi i danas jer se za iole ouvane primjerke lako dobije 100 i više Eura. Izgleda da val nostalgije u Njemačkoj ne jenjava, dapače, pojačava se :)
Nije ni čudo jer sa zvukom koji iz njih izlazi ne može se mjeriti praktički nijedan današnji uređaj te vrste.

Ovom je potrebno tek malo kozmetike.

Slika
Slika
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3119
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la josh » Sub kol 11, 2018 9:56 pm

tubeman napisao:Zašto bi ga vrtio brže nego treba???
Zašto bi išao u idle??


Ne znam. Sjećam se da sam se zainteresirao za neki 40x CD-ROM pogon, zbog robusnijeg mehanizma, ali je interes opao, kad sam ga ogoljenog samostalno pustio u pogon. Audio CD je vrtio par put brže od o ne-kompjuterskog CD pogona, i proporcionalno tome bio i bučniji i klimaviji.

Parastari Philips / BTC 8x (ili ispod toga) CD-ROM je neka druga priča. Ploča / dijelovi / chipset made by Philips. I2S linije dostupne.
josh
 
Postovi: 54
Pridružen: Sri pro 07, 2016 9:12 pm
Lokacija: Vinkovci - Poreč

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la davorin » Čet kol 16, 2018 9:08 am

Kako nastavak prepiske oko CD-pogona prilažem nekoliko sličica koje predstavljaju budući CD-player sa korištenjem CD-drive -a u starijem kućištu (sa vlastitim ispravljačem) koje je služilo za vanjske IDE (EIDE) diskove (hard-disc, cd-drive, dvd-drive, ls-drive, stream-drive, itd.).
Na moju žalost pogon koji sam dobio (zahvaljujem tubeman -u) ne radi potpuno ispravno, ali kompletna elektronika radi dobro sa drugim CD-pogonom koji na moju žalost nema digitalni izlaz.
Dodatna elektronika ima i daljinski upravljač, displey, a spaja se pomoću IDE-kabela na pogon (dodatno traži još i +5V).
Na zadnjoj slici se vidi ugrađena elektronika u zaštitni poklopac za slobodni 5,25" otvor na kutiji.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6933
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la tubeman » Čet kol 16, 2018 9:27 am

A da si nabaviš pošteni CD player? :) :) :) :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3119
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la davorin » Čet kol 16, 2018 9:42 am

tubeman napisao:A da si nabaviš pošteni CD player? :) :) :) :)

Imam ih nekoliko, ali me ovakav uređaj privlači svojom formom i relativno lakim eventualnim servisiranjem koje se svodi uglavnom na zamjenu gotovog pogona!
Nisam niti gledao po ponudama iz dućana, ali mi se čini da bi se isplatila čak i kupnja novog pogona (s obzirom na vrlo nisku cijenu zbog masovne proizvodnje namijenjene za računala). S druge strane mi je žao baciti ispravan uređaj (kućište sa ispravljačem) kao i ne iskoristiti ispravne pogone iz rashodovanih računala.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6933
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la joe dalton » Čet kol 16, 2018 11:42 am

Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2555
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju