NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Khadgar2007 » Pon vel 12, 2024 6:01 pm

Auuuuuuuuuuu vidi ovoga, niti ovaj nema cece naljepnicu(barem ju ne vidim na kućištu). :lol: Ajde prigovori nešto konstruktoru. :mrgreen:

cece naljepnica.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5751
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Bepone » Pon vel 12, 2024 7:40 pm

pa normalno da se ne smije to plasirat, o tome sam i pisao o tom balkanskom sindromu, nalazis ga svugdje..zaostali smo 50 godina za normalnim svijetom i tome kako treba nesto delat..u ovom gornjem slucaju ni ovisilo o konstruktoru.
Bepone
 
Postovi: 5198
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Edison » Pon vel 12, 2024 8:35 pm

Bepone napisao:evo nam jos jednog tipicnog balkan uratka :mrgreen:
za otprasivanje znate kome ga mozete poslati - :lol:


Bepo,
uopce nije duhovito. U biti je zlocest komentar, i ne stoji ti dobro... :(

Poceo si nesto oko CE naljepnica. Eto, ja to nisam proucavao pa ne znam, niti me puno zanimaju te naljepnice. To je jos jedna EU direktiva, mozda je korisna, a mozda je i "korisna" kao ona koliki promjer trebaju imati mandarine i koliko im kora smije biti debela... Ne znam, rekoh, nisam proucavao.

Ja sam dosad u samogradnji izradio oko 100 uredjaja (pojacala, phono prepojacala, DAC-ova, pretpojacala) Ne znam bas tocan broj jer kad sam brojao ispalo mi je 104, a drugi put 98, a treci put mi se nije dalo brojati. Ne radim za prodaju i ukupno sam prodao jedan uredjaj. Prijatelju, i to na njegovo inzistiranje, a ne bih prodao ni taj jedan, ali je bio prilicno velik, pa hajde... I neki moji prijatelji imaju poneki uredjaj koji sam radio, recimo forumski kolega Schultz. Skupa smo isli u planiranje, nabavku dijelova, Schultz je pilio hladnjake, limove i profile, a ja sam sastavio dva identicna uredjaja. I niti jedan od tih uredjaja nema nikakvu markicu, a pogotovo nema tu "CE". I ja s velikom sigurnoscu ukljucujem i koristim te uredjaje godinama, i pri tome se osjecam puno sigurnije nego kad ukljucujem tvornicki uredjaj s onom markicom... Normalno, osjecaj je subjektivan, a znam i kako sam radio.

Znam da si ti dosta toga isprobao i napravio. Da li si sto prodao ne znam, i nije moj posao, ne zanima me. Ali kad vec spominjes tu markicu, imaju li je tvoji uredjaji? Jel imaju kakve ateste? Ako sto prodas, imas li tiskano uputstvo, sarenu kutiju i stiropor da se ne osteti u transportu? Imas li osiguranu servisnu mrezu? Hajde, sve ovo nije bitno... ali imas li kakav obrt, d.o.o. ili slicno? Placas li kakav porez? Ne moras odgovoriti, ali onda razmisli trebas li soliti pamet drugima.

Dosta puta si napao Krkleca i njegove uredjaje, narocito izlazne trafoe. Jasno je da si nezadovoljan, ali ne moras ga stalno "reklamirati". Shvatili smo vec. Covjeku radis "medvjedju" uslugu. Ja sam ga jednom sreo u Pakracu i kulturno smo se pozdravili i razmijenili par rijeci. Nekoliko lokalnih kolega audiofila imaju neke njegove uredjaje (300B i 2A3 monoblokove, pretpojacalo). To sve radi godinama (mijenjaju se cijevi), i ne znam da je netko od ovih koje ja poznajem imao problema s tim uredjajima (zvali bi me, barem za misljenje), i vlasnici su zadovoljni zvukom tih uredjaja.

Sto sam htio reci ovim postom? Pa da se moze puno korisnije sudjelovati na Forumu. Puno negative nikad ne donese nista dobro... Nadam se da te ovaj post nece naljutiti.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5693
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Bepone » Pon vel 12, 2024 9:33 pm

Ejla Edison,
pa ja neman ca zamerit ne delan ja nis lose..pojedincima koji ne znaju drugacije odgovaran kako zasluzuju.
Ca se tice industrijske proizvodnje, u tome sam evo sad ce vec 18js godina, iman visoke standarde, a i mislin da sam dobro u sve upucen.. Nerealno je to uzdizanje poluproizvoda koji ne zadovoljavaju nikakve standarde , zato kao jer su s ovih prostora ili nekih ddrugih iskrivljenih pogleda na svijet? Mislim svi mi isto mislimo koji se bavimo ovime, zna se tko je za sto sposoban, nema veze ako ja nesto napisen moru slobodno i jos par clanova napisat istu stvar koji imaju ista iskustva, ali to niti nije bitno.
To je vise radi upozorenja je da se takve stvari ne smiju desavati ali vidi se debela intelektualna potkapacitiranost da se to ne bi stalno ponavljalo. Ultra veli smijeh je kad se vidi CE napisan krivim fontom, to sve govori koliko je ova zabit zaostala za svijetom.
Postoje pravilnici u NN koji sluze tome da se daju smjernice o stavljanju uredjaja na trziste, a mogu se platiti i savjetovanja (kljucno->platiti :lol: znaci to se nece).
To je sve vezano za pojam "proizvodnja" i zna se ca pod to spada.
Bepone
 
Postovi: 5198
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Khadgar2007 » Pon vel 12, 2024 10:41 pm

A što se desi kada ti se takav jedan cece proizvod zapali recimo kao LCD tv koje štancaju kao na pokretnoj traci. Radio sam prije par godina u RTV servisu i viđali smo i zapaljene i one čija je reflektivna folija počela lagano nagorijevati ali na svu sreću se ništa nije desilo. Kaže Philips,LG,Samsung, velike firme, to mora da je prošlo kroz hrpu provjera,testiranja prije nego što je izbačeno na tržište...moš si misliti. Prije ću se uzdati u nekog lokalnog proizvođača koji ima ime i koji posluje niz godina i nema cece naljepnicu nego u nešto što je od dana kada si kupio osuđeno na propast.
E sada u niši kao što je hifi gdje je bitna reprodukcija i kako to zvuči,da u tom dijelu nešto valja nešto ne valja, kažeš dobro loš proizvod,ali sigurno će duže i bez većih(da ne kažem katastrofalnih) problema raditi nego nekakva konzumna tehnika.

edit: Naprimjer ja sam samo dva puta naručivao EI trafoe od Kolareka, oba puta sam ih dobio nelakirane i zujali su. Kada sam ga pitao zašto ne lakira limove rekao je da jednostavno to ne radi već samo izlakira namotaje. Ok, super. Nisam kod njega ništa naručivao od tada ali ne spominjem to svako malo kada se spomene njegovo ime na forumu(iako se već dugo vremena nije spominjalo). Radi jeftinije trafoe od svih nauštrb kvalitete i ok. Da imam kantu laka možda bi naručio par trafoa od njega da probam jel ih mogu utišati, ako ne bi mogao nikom ništa više ne bi od njega naručivao.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5751
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la tubeman » Pon vel 12, 2024 11:04 pm

Unatoč podkapacitiranosti, uspio sam shvatiti da ovaj silni gnjev ide mene :)
Mislio sam se više ne javljati jer ne namjeravam polemizirati s nerazumnima.
Želim samo upozoriti admina da se ovakve stvari ne bi trebale niti SMJELE događati na forumu.
Naravno ako se želi da opstane još barem malo.
Vrijeđanja, bila ona prikrivena ili direktna ne bi trebala biti dozvoljena.
To što netko ne podnosi nekoga ne doprinosi dobrobiti ionako jadanog stanja foruma.
To će još više rastjerati članstvo, a definitivno ima puno ugodnijih mjesta.
Ne bih ulazio sada u olaku uporabu pojma "podkapacitiranosti", ignoriranje hrvatskog jezika i totalno omalovažavanje struke i bilo čijih školskih ili akademskih statusa što se često isticalo.
Korištenje argumenta snage umjesto snage argumenta, neprekidno ponavljanje floskula i naskakivanje i omalovažavanje bilo čega nije dobro.
Znam da će ovo sad izazvati opetovano dizanje nečijeg tlaka, bubrenje žila na vratu ili štatijaznam čega :)

Bepone:
Ajdmo više prestati s natezanjem CE znaka.
O tomu znam prilično puno, dapače, unatrag petnaestak godina sam sudjelovao u više firmi kod definiranja i pojedinih postupaka i preporučam da se još jednom dobro pogleda kad on treba, kad ne i kako se koristi. Je li CE znak = atest ?
Od galame i laktarenja nema ništa.
O proizvodnji nećemo jer zašto se onda u tih 18 (ako razumijem jezik) NIJE isposlovalo za te goleme serije savršenih uređaja rađenih po standardima (kojim? - to ne regulira CE) koje nitko nije vidio (mada ne tvrdim da ih nema) ;)
Od sve te silne kvalitete sam vidio tek na nekoliko festova par stvari koje ili nisu radile ili su u radu krepale.
Ne računam onaj hommage pok. Sstrsatu, ali koliko si se i sam pohvalio shvatio sam (unatoč podkapacitiranosti) da je i to u nekom trenutku krepalo.
Naravno da si pokazao i 5-6 uređaja od kojih su neki čak i svijetlili ali nisu baš izgledali da bi se na njih smio zalijepiti CE znak ;) ;) (šalim se, znam da možeš i znaš puno).
Eto, i ja znam biti malko zajedljiv ;)
Svejedno pokušavam biti maksimalno obazriv i diplomatičan.

CE znak se koristi dulje od tih 18 (??) godina. Odgovor tipa hrvatske vlade (namjerno napisano sve malim slovima) - "upravo se radi na "sveobuhvatnom i transparentnom rješenju") je u najmanju ruku smiješan i neozbiljan :)

Osobno pokušavam "uveseljavati" forum s onim što radim ili sam napravio (Oko 800 restauriranih i uređenih SVOJIH uređaja i boktepita koliko stotina uređaja koje sam popravljao i sređivao kolegama i prijateljima i za to najčešće nisam naplatio niti materijal). Na žalost, namam CE znak za to :(
Bilo je tu i trivijalnih i vrlo kompleksnih i skupih uređaja pa sam IPAK (unatoč podkapacitiranost) vidio kako rade i koliko stvarno vrijede.
Mnoge sam i premjerio i vjerujem da bi mnogi bili začuđeni oko nekih. Što pozitivno što negativno.
Na forumu sam pokazao jedan mali dio toga ali, iskreno, nemam više volje.
Ono najvažnije što sam kroz 50 godina vrlo aktivnog bavljenja hobijem naučio i prihvatio je ogromno POŠTOVANJE prema onim silnim vojskama INŽENJERA koji su kroz tih 100 godina (toliki je raspon godišta uređaja koji su prošli kroz moje ruke) projektirali, vršili inovacije , organizirali proizvodnju i sve ono što je činilo i čini napredak u elektronici.
Isto se odnosi i na onoga čije se prezime ne smije spomenuti ( :) ) jer je čovjek uspio preživjet desetljeća, napredovati ima mnogo zadovoljnih korisnika, a sad, kvaliteta ima neke refleksije u cijenama.
Svaka roba ima svoju cijenu, ali i svoje kupce. Bitno je da su zadovoljni.
Proizvoljne izjave (da inženjeri nemaju pojma, i da školovanje nije bitno - a takve i slične izjave se mogu lako pronaći u dosta postova ) kod mene izazivaju bubrenje žile na vratu.
Valjda,mada ne vjerujem. Nisam toliko osjetljiv :)

Ako ti idem na živce, slobodno i otvoreno napiši pa se ja mogu i maknuti jer ima ugodnijih mjesta bez zagrižljivaca i onih koji ne podnose nikoga oko sebe koji nešto rade.
Nije to, kako bi Ilimzn rekao, "snowflake efekt" već zasićenost i traženje povoda jer mi je ovaj forum na neki način prirasao srcu a s druge strane izoliranost i maltretiranje nije neka opcija.

Nemojmo sad o kvaliteti i tricama, zabiti i sl.
Dio si te zabiti i primjerom pokaži da si se izdigao.
Ovako samo pokazuješ da si se jako dobro uklopio.

Over and out iz diskusije.
E, da, možda sam podkapacitiran ali uspio sam završiti fakultet i još ponešto. I zamisli, opstao na gadnom tržištu 33 godine. Bez CE znaka :)

Možeš dalje vrijeđati koliko hoćeš ali šamarati ćeš mrtvu kravu.
Neću reagirati :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la grunf » Pon vel 12, 2024 11:22 pm

Khadgar2007 napisao:A što se desi kada ti se takav jedan cece proizvod zapali recimo kao LCD tv koje štancaju kao na pokretnoj traci. Radio sam prije par godina u RTV servisu i viđali smo i zapaljene i one čija je reflektivna folija počela lagano nagorijevati ali na svu sreću se ništa nije desilo. Kaže Philips,LG,Samsung, velike firme, to mora da je prošlo kroz hrpu provjera,testiranja prije nego što je izbačeno na tržište...moš si misliti. Prije ću se uzdati u nekog lokalnog proizvođača koji ima ime i koji posluje niz godina i nema cece naljepnicu nego u nešto što je od dana kada si kupio osuđeno na propast.
E sada u niši kao što je hifi gdje je bitna reprodukcija i kako to zvuči,da u tom dijelu nešto valja nešto ne valja, kažeš dobro loš proizvod,ali sigurno će duže i bez većih(da ne kažem katastrofalnih) problema raditi nego nekakva konzumna tehnika.

edit: Naprimjer ja sam samo dva puta naručivao EI trafoe od Kolareka, oba puta sam ih dobio nelakirane i zujali su. Kada sam ga pitao zašto ne lakira limove rekao je da jednostavno to ne radi već samo izlakira namotaje. Ok, super. Nisam kod njega ništa naručivao od tada ali ne spominjem to svako malo kada se spomene njegovo ime na forumu(iako se već dugo vremena nije spominjalo). Radi jeftinije trafoe od svih nauštrb kvalitete i ok. Da imam kantu laka možda bi naručio par trafoa od njega da probam jel ih mogu utišati, ako ne bi mogao nikom ništa više ne bi od njega naručivao.


nemojmo brkati kruške i jabuke , CE znači samo da uređaj nije opasan za život , da ne zrači previše .... i ništa više , on može biti najveći šrot na svitu ali to nema veze ako neće nikog ubiti
ja san nedavno popravlja klimu od 135kW , svi certifikati na njoj, CE , kyoto protokol i svega mogućeg a bakrene cijevi su u njoj izdržale niti 2 godine,ima san lom na četri mista, ne jednom nego četri , u atmosferu je otišlo oko 30kg stakleničkih plinova ali ta klima nije nikog ubila i to je jedino bitno oko priče o CE
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2483
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Edison » Uto vel 13, 2024 1:21 am

Bepone napisao:Ejla Edison,
pa ja neman ca zamerit ne delan ja nis lose..pojedincima koji ne znaju drugacije odgovaran kako zasluzuju.


Hajde, drago mi je da te nisam naljutio...

I velis, ne radis nista lose, samo odgovaras kako neki zasluzuju. Znamo se dugo, i znam da nisi negativac. A odgovarati nekima kako zasluzuju zna stvoriti negativnu atmosferu na Forumu. Malo nas je, jos manje nas pise, i takve negativnosti nisu nimalo korisne. Kazes jednom, i to je dovoljno i OK. Tko je shvatio - shvatio je, tko nije ni nece... "Krivu Drinu" neces ispraviti, jos nitko nije, i dalje je "kriva". Svadje su neproduktivne, a dijeljenje dobrih savjeta iz vlastitog iskustva i rada moze pomoci, ne znas ni kolikom broju ljudi. Ovaj forum dosta njih samo cita. Oni nas ne poznaju osim nickova i onog sto pisemo. Ako se budemo samo prepirali, otici ce i oni, a i mi... Audiofil.net je, nazalost, primjer za to...
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5693
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto vel 13, 2024 1:32 am

a i vi se borite sa vjetrenjacama ( vjetrenjacom :doh: ) :mrgreen:
Pao Pepeo
 
Postovi: 2209
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Bepone » Uto vel 13, 2024 5:36 pm

CE je sve i dalje ne kuze ovi forumasi svaki sa svojom percepcijom (strasno :lol: ), za dobit CE moras platit ispitivanja i dobit (ili ne dobit) certifikate a bez CE se nemas ca na podrucju Europe priblizavat uticnici ako prckas oko 230V i bit na trzistu. Prejednostavno je. Sam pises CE? Pa naravno? Da li mores dokazat norme? To je vec upitno. :lol:
Bepone
 
Postovi: 5198
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju