NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la cappucino » Pon srp 30, 2018 7:10 am

kutak… Veeelike membrane! muj mi se sviđa!
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1615
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Master of disaster » Pon srp 30, 2018 8:32 am

cappucino napisao:kutak… Veeelike membrane! muj mi se sviđa!


Od riječi do riječi se slažem! :dance:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la davorin » Sri kol 01, 2018 10:55 am

Sa buvljaka, ali iz Kanade... :lol:
Vrlo povoljna kupnja gdje su me poštanski troškovi koštali više od elektronki! :D
Sa 2 elektronke u dvofaznom spoju ispravljača se smije ispravljati izmjenični napon od ~1750V (ili dvostruko veći u GRAETZ-ovom spoju! :o ) sa DC strujom od 330mA!
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la pamook » Sri kol 01, 2018 12:04 pm

...grom i pakao!!! :lol: :lol: :lol:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Master of disaster » Sri kol 01, 2018 8:32 pm

pamook napisao:...grom i pakao!!! :lol: :lol: :lol:


Škandal! :o

:lol:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Master of disaster » Sub kol 04, 2018 10:17 am

Dotaljigao se ovaj Nordmende do mene. Ispravan! To uvijek veseli. Za razliku od din konektora. :D

DSCN4896.JPG


DSCN4897.JPG
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la tubeman » Sub kol 04, 2018 11:17 am

Što fali DIN konektorima ???
Izgleda da je problem u tomu što ne postoji velika mogućnost HIGH-ENDerskog "izražavanja". Prejednostavno je i neugledno i ne može se puno laprdati o utjecaju materijala, geometrije i inih pi....ija kako bi lovom u mutnom se ostvarila zarada :) :)
Nemoj ga skuriti pa ćeš možda odustati od teških, skupih proizvođača topline :) :)
Vidim da Pao ide polako tim putem :) :)
Najbolje je da ih (nas?) ima sve više koji tako razmišljaju samo se ne usude priznati :twisted:

No, imam i ja nešto s današnjeg buvljaka.

TESLA 52.
Iako ih imam par komada, ovaj mi je posebno zanimljiv jer je iz relativno rijetke prve serije.
Mada ni njih nema puno na "tržištu" puno su češći oni s oznakom 52A.
Druga dobra stvar je što je u izuzetno dobrom stanju i kompletan. Čak je i priključni kabel s utikačem originalan.
Malo je prljav ali ništa što se ne može brzo urediti.
Najzanimljivije mi je i posebno drago što na poleđini ima naljepnicu "Radiomehanika Barbot Prerad" gdje je radio početkom pedesetih najvjerojatnije bio kupljen.
Naime, gospodin Barbot je već kao umirovljenik sedamdesetih i početkom osamdesetih bio član radiokluba gdje smo se dosta družili.

Slika
Slika
Slika
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Master of disaster » Sub kol 04, 2018 12:14 pm

tubeman napisao:Što fali DIN konektorima ???
Izgleda da je problem u tomu što ne postoji velika mogućnost HIGH-ENDerskog "izražavanja". Prejednostavno je i neugledno i ne može se puno laprdati o utjecaju materijala, geometrije i inih pi....ija kako bi lovom u mutnom se ostvarila zarada :) :)
Nemoj ga skuriti pa ćeš možda odustati od teških, skupih proizvođača topline :) :)
Vidim da Pao ide polako tim putem :) :)
Najbolje je da ih (nas?) ima sve više koji tako razmišljaju samo se ne usude priznati :twisted:



Din konektorima fali to što ih nemam i što mi sva druga tehnika i kablovinje ima danas uobičajeni standard.


Što se tiče laprdanja o utjecaju materijala, geometrije i inog, gdje ste mene našli trpat u taj koš?! :lol:
A što se tiče skupih proizvođača topline... Trenutno me veseli radit ogromne horne i tu grijalicu. Poslje će biti nešto drugo, ili čak četvrto... Kvaliteta? Iskreno, da mi je do kvalitete (a s obzirom da sam i u elektronici i u akustici najobičniji diletant), dogovorio bi sa Ilimzinom da mi refresha Adcom pretpojačalo i Carver izlaz koji imam i kupio bi neke Dynaudio zvučnike (Jer volim vidjeti taj natpis na zvučnicima) To ne bi bio najbolji sustav ali bi bio meni super. Ovako, samo zabava i to vrhunska. :D
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la tubeman » Sub kol 04, 2018 12:46 pm

Nisam mislio na nikoga konkretno :)
U stvari, nedostaje jedna rečenica: "sedamdesetih su se nametnuli Japanci sa činčevima i sve skupa zaokrenuli".
E, tu bi sada slijedila ona rečenica o "laprdanju" i slično :)
Dakle, ništa osobno.
Inače, DIN štekera ima najnormalnije za nabaviti. Ima i puno raznih adaptera pa nije nikakav problem priključiti bilo kakav uređaj.
Istina je da smo svi skupa dobro "educirani" oko činčeva a tomu pridonosi i globalna urođena lijenost i otpor prema bilo čemu izvan kalupa.
Priznajem, i mene neki put mrzi tražiti ili slagati DIN-ove i prisjećati se rasporeda.
A ono oko zarada i lova u mutnom je više nego očito. Samo se prisjetimo tisuća, desetaka tisuća ili više proizvođača koji "laprdaju" oko kvalitete i prednosti svojih štekera i uvjeravaju nas u svakakve bedastoće.
Današnja tehnologija je omogućila izradu monstruoznih konstrukcija koje su "to bolje" što ružnije i upečatljivije izgledaju,i naravno, čuju se.
Naravno, sve je to popraćeno troliranjem raznih "utjecajnih" plaćenika i "stručnjaka" po šasopisima i internetu (što više laprdaju to su popularniji i više im se vjeruje, a ne rade ništa drugo nego žele biti još popularniji i štogod zaraditi ) :)
Eto, to je ta priča.
Inače, ono ostalo sam napisao zato jer vjerujem (dapače, siguran sam) da će ti se zvuk tog uređaja dopasti i malko baciti sumnju na potrebu (velikih) ulaganja u cjevaše koji troše puno struje, jako griju a proizvode nekoliko (možda i desetaka) vata.
Moj osobni stav i praksa je da nema dobrog zvuka bez NAJMANJE 50 W po kanalu uz barem 92dB zvučnike (sad će se neki sjetiti puno osjetljivijih zvučnika :) ).

Poznavajući tvoju ljubav prema velikim zvučnicima i snagama (što je vrlo legitimno i meni jako simpatično) nekako se sve to okreće na neku drugu, možda tamniju stranu.
Istina da je malo heretički izjaviti to na ovom forumu, ali "nemojmo se lagati" :) :)
Ipak dolazi vrijeme novih tehnologija koje nude puno i traže malo. O jako visokoj kvaliteti se (još uvijek) može razgovarati, ali sve sa sve manje argumenata.
Prisjetimo se samo Ilimznovo IONa koji je (uz originalni autorski pečat) dobrim dijelom zasnovan na takvoj novoj tehnologiji.
Odmah postavljam pitanje: Ima li itko da nije probao neko jeftino kinesko digitalno pojačalo a da mu je našao puno zamjerki?

Druga stvar je što nas zabavlja izrada cjevaša i svega onog što uz to ide. To se ne može ničim omalovažiti.
Dosta više. Nije tema :) :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la davidbraco » Sub kol 04, 2018 12:52 pm

MoD ako slučajno razmišljaš da pokloniš ovaj stroj(Nordmende)skrušeno se javljam.
Avatar korisnika
davidbraco
 
Postovi: 559
Pridružen: Sri sij 28, 2015 10:11 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju

cron