NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Master of disaster » Sub kol 04, 2018 1:22 pm

tubeman napisao:Nisam mislio na nikoga konkretno :)
U stvari, nedostaje jedna rečenica: "sedamdesetih su se nametnuli Japanci sa činčevima i sve skupa zaokrenuli".
E, tu bi sada slijedila ona rečenica o "laprdanju" i slično :)
Dakle, ništa osobno.
Inače, DIN štekera ima najnormalnije za nabaviti. Ima i puno raznih adaptera pa nije nikakav problem priključiti bilo kakav uređaj.
Istina je da smo svi skupa dobro "educirani" oko činčeva a tomu pridonosi i globalna urođena lijenost i otpor prema bilo čemu izvan kalupa.
Priznajem, i mene neki put mrzi tražiti ili slagati DIN-ove i prisjećati se rasporeda.
A ono oko zarada i lova u mutnom je više nego očito. Samo se prisjetimo tisuća, desetaka tisuća ili više proizvođača koji "laprdaju" oko kvalitete i prednosti svojih štekera i uvjeravaju nas u svakakve bedastoće.
Današnja tehnologija je omogućila izradu monstruoznih konstrukcija koje su "to bolje" što ružnije i upečatljivije izgledaju,i naravno, čuju se.
Naravno, sve je to popraćeno troliranjem raznih "utjecajnih" plaćenika i "stručnjaka" po šasopisima i internetu (što više laprdaju to su popularniji i više im se vjeruje, a ne rade ništa drugo nego žele biti još popularniji i štogod zaraditi ) :)
Eto, to je ta priča.
Inače, ono ostalo sam napisao zato jer vjerujem (dapače, siguran sam) da će ti se zvuk tog uređaja dopasti i malko baciti sumnju na potrebu (velikih) ulaganja u cjevaše koji troše puno struje, jako griju a proizvode nekoliko (možda i desetaka) vata.
Moj osobni stav i praksa je da nema dobrog zvuka bez NAJMANJE 50 W po kanalu uz barem 92dB zvučnike (sad će se neki sjetiti puno osjetljivijih zvučnika :) ).

Poznavajući tvoju ljubav prema velikim zvučnicima i snagama (što je vrlo legitimno i meni jako simpatično) nekako se sve to okreće na neku drugu, možda tamniju stranu.
Istina da je malo heretički izjaviti to na ovom forumu, ali "nemojmo se lagati" :) :)
Ipak dolazi vrijeme novih tehnologija koje nude puno i traže malo. O jako visokoj kvaliteti se (još uvijek) može razgovarati, ali sve sa sve manje argumenata.
Prisjetimo se samo Ilimznovo IONa koji je (uz originalni autorski pečat) dobrim dijelom zasnovan na takvoj novoj tehnologiji.
Odmah postavljam pitanje: Ima li itko da nije probao neko jeftino kinesko digitalno pojačalo a da mu je našao puno zamjerki?

Druga stvar je što nas zabavlja izrada cjevaša i svega onog što uz to ide. To se ne može ničim omalovažiti.
Dosta više. Nije tema :) :)


Eh da, dina ima za nabavii, ali ne kod mene u furdi. A treba odmah probat. Treba ić van, vani vruće... bffff, prokleti din... :lol:

Što se tiće ostalog, dobro "obično" pojačalo već imam. Zapravo imam ih nekoliko. Ovo je sa grijalicama je u jednu ruku iživljavanje, a u drugu je i logično, neću valjda raditi ono što već imam. A kakav je to diy bez lampi? Tako da i to mora doć na red.

Zvučnici, eeee, to je po meni bitnija karika od samih pojačala. Veliki i osjetljivi zvučnici mi se sviđaju zvukom i dinamikom, i nije im potrebno pojačalo od 250w da ih se natjera na po meni potrebne glasnoće. Ovi moji su toliko osjetljivi da ni pojačalo od 50W ne mogu "otvorit" e, to te ja pitam :D Naravno da nije sve ružičasto pa dolaze i sa cijelom kolekcijom problema za koju uopće nisam siguran da ću biti u stanju dovesti u red...

davidbraco napisao:MoD ako slučajno razmišljaš da pokloniš ovaj stroj(Nordmende)skrušeno se javljam.


Ako dođe do toga, javim se.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la tubeman » Čet kol 09, 2018 8:15 pm

Šteta što hladnjaci više nisu zanimljivi. Ne pašu baš na digitalce ;) :lol:
Danas je bilo malo kupusanja računala koja idu na otpad....
Hrpa kutija, matičnih ploča, CD driveova i štjznmštoveć, među njima i dva živa ali zastarjela servera.
Srećom, pogledao sam unutrašnjost prije škartranja i u oču upala dva predobra hladnjaka.
Sve to iz vremena kad je XEON procesor dolazio s pravim, velikim jednodjelnim bakrenim hladnjakom.
Budući je server dvoprocesorski, uknjižila se stereo varijanta :)
Nevjerojatno, ali svaki ima par deka manje od kile.
Imaju i odgovarajuće bešumne ventilatore ako zatreba.

Slika
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3118
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la pamook » Čet kol 09, 2018 8:51 pm

...(ne)prežaljeni predmet neispunjenih želja negdje 2002.-2004. :P ... ekipa vani je radila vodene blokove s njima, stavljala pleksi/leksan poklopce.... milina.... ehhh, ta bespuća računalne prapovijesti, a sad samo tanašni lim i jad :lol: :lol:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la joe dalton » Čet kol 09, 2018 9:25 pm

tubeman napisao:Šteta što hladnjaci više nisu zanimljivi. Ne pašu baš na digitalce ;) :lol:
Danas je bilo malo kupusanja računala koja idu na otpad....
Hrpa kutija, matičnih ploča, CD driveova.....

Ako planiras škartirat CD romove javljam se za udomljavanje. :whistle:
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2555
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la tubeman » Pet kol 10, 2018 6:58 am

Planiram.
Pitanje je samo u kakvom su stanju. Obično je sve to mada nikad korišteno, nakon desetak+ godina uglavnom neupotrebljivo :(
Što trebaš: CD, DVD ; SATA, IDE ?
Mogu pogledati što je od toga još živo.
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3118
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la joe dalton » Pet kol 10, 2018 9:37 am

Bitno samo da ima digitalni izlaz. Veca vjerojatnost na starijim uredajima
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2555
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la tubeman » Pet kol 10, 2018 10:08 am

Ako odgovara IDE priključak, Ima ovakav:

Slika

Ako mora biti SATA, to moram pogledati ako je još koji ostao jer sam ih prije koji mjesec bacio desetak.
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3118
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la joe dalton » Pet kol 10, 2018 11:16 am

To je to. Nije mi bitno da li je IDE ili SATA. Bitno da ima ove digital D G pinove za izlaz. Primam sve koji ih imaju. Hvala!
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2555
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la tubeman » Pet kol 10, 2018 11:18 am

Šalji adresu na PM
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3118
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la davorin » Pet kol 10, 2018 12:30 pm

Ako se nađu 2 viška, i meni bi trebao jedan koji radi, ali samo IDE (EIDE)! :P
Unaprijed zahvalan! :D
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6932
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju