NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Vulkanizer » Sub ruj 30, 2017 10:31 pm

Master of disaster napisao: Ormar je na žalost totalno propao od vlage, pa je i on išao u rastavljanje. :?


DSCN4666.JPG


Šteta , gospoja bi ti vjerovatno bila oduševljena da si ga uvali u dnevnu sobu :whistle:
Once there was a way to get back homeward
Avatar korisnika
Vulkanizer
 
Postovi: 311
Pridružen: Pet stu 27, 2015 9:04 pm

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Master of disaster » Ned lis 01, 2017 8:34 am

:lol: :lol: :lol: Oooo da, prštalo bi od zadovoljstva i sreće. Meni se taj komad namještaja jako sviđa; umjesto ekrana bi se elegantno mogao napraviti bar, a radio ostaviti, ta lampaški je :D , a i zvuk vjerujem da je bio vrlo dobar, Ima u zasebnoj kutiji Na dnu poveći oval (320 x210) sa visokotoncem. Da se je malo više pozabavit sa elektronikom, osim osposobljavanja radia, kada bi se eliminirao tv-dio ostalo bi struje za napraviti mali tube mixer koji bi stereo signal spajao u jedan kanal pa bi se u cijelu stvar mogla uvaliti i recimo malina sa dacem i hrpom muzike. Dušu dalo za vikendicu...
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3257
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Master of disaster » Ned lis 01, 2017 9:03 am

Evo dakle još malo slika, sa otvorenim šiberom (ekran sam već izvadio :mrgreen: )

1.JPG


Kao što sam rekao, kutija je bila na vlagi i u očajnom je stanju

2.JPG

3.JPG

3,5.JPG


Osim što su počupane lampe; šasija je zapravo u dobrom stanju ( na oko :lol: )

8.JPG


Isto kao i zvučnici (iz ovog ormara veći, a iz one hrpe ostataka manji.

5.JPG

6.JPG


Nije mi jasno čemu ove "razrezotine" na ovjesu i membrani većeg, očito nisu oštećenja već tvornički su napravljene...

7.JPG
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3257
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la pamook » Ned lis 01, 2017 9:50 am

stručno rečeno, taj zvučnik je tvornički abartovan :lol:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6280
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Pao Pepeo » Ned lis 01, 2017 10:02 am

Ja bi od toga napravio akvari :whistle:

Samo da me tubeman ne cuje... :mrgreen:
Pao Pepeo
 
Postovi: 2209
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la davorin » Ned lis 01, 2017 11:03 am

Gore se da smjestiti LCD-TV na prednju stranu, na bokove zvučnike (za stereo izvedbu!), iza TV-a trokanalno pojačalo (stereo+ centralni bas-kanal), a na dno centralni-bas zvučnik (dodatni "woofer" sa rezom na ~150Hz) sa mono signalom. Dodavanjem "maline", DAC-a i cijevnog preampa sa selektorom ulaznih signala (izvori za radio-tuner, TV, USB i digitalni audio ulaz).
Prije toga se treba potruditi oko same kutije i kladio bih se da supruga protiv takve naparave ne bi imala ništa protiv! :lol:
Mislim da bi tako čak i dobro podnijela JBL-horne! :mrgreen:
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6957
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la SaWa » Ned lis 01, 2017 11:35 am

danas.... :dance:

sve ploče su između 7 i 10kn kom :D

IMG_20171001_104222.jpg


prošli tjedan

IMG_20171001_110858.jpg


IMG_20171001_111053.jpg



IMG_20171001_111204.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
SaWa
 
Postovi: 1488
Pridružen: Ned stu 03, 2013 10:01 am
Lokacija: Nova Gradiška

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Master of disaster » Ned lis 01, 2017 11:40 am

davorin napisao:Gore se da smjestiti LCD-TV na prednju stranu, na bokove zvučnike (za stereo izvedbu!), iza TV-a trokanalno pojačalo (stereo+ centralni bas-kanal), a na dno centralni-bas zvučnik (dodatni "woofer" sa rezom na ~150Hz) sa mono signalom. Dodavanjem "maline", DAC-a i cijevnog preampa sa selektorom ulaznih signala (izvori za radio-tuner, TV, USB i digitalni audio ulaz).
Prije toga se treba potruditi oko same kutije i kladio bih se da supruga protiv takve naparave ne bi imala ništa protiv! :lol:
Mislim da bi tako čak i dobro podnijela JBL-horne! :mrgreen:


Zadnjih pola sata gledam tu kutiju. Kostur je od iverice u komada punog drva koji su "omotani u šperploču (koja je vjerojatno napravljena u kalupu već savijena, sumnjam da su uspjeli saviti šperploču sa onako malim radiusom a da ne pukne )tako da ima one zaobljene uglove. Donji dio noseče konstrukcije je od vlage propao (pogotovo iverica) isto kao i donji dio omotača od šperploče čiji slojevi su se razlistali i popucali. Zapravo bi sve trebalo rastaviti, pvo popraviti kostur, a zatim rekonstruirati omotač od šperploče, što je po meni meni nemoguća misija.
Tako da ormar ide natrag od kuda je došao.

@ SaWa dobar ulov! :clap:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3257
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la tubeman » Sub lis 07, 2017 7:13 pm

Svi zaspali ..... :snooty:

Malo recikaže:
prije nekog vremena sam udomio (meni) jako zanimljiv mjerni instrument. IEV MA3000 elektronski voltmetar.
Izgleda da se još nedavno ( :) ) koristio budući ima posve novu žnjoru za struju - poput one na pegli :)
Nisam ga još isprobao jer mora proći temeljito čišćenje i provjeru.
Istina, nema se što puno čistiti osim izvana.
Klasično je prljav i zakoren, ali bez ogrebotina ioštećenja.

IEV (Inštitut za elektroveze) je jedan on jajstarijih sastavnica ISKRE koji se među ostalim bavio upravo ovakvim stvarima i proizvodio prve "domaće" mjerne uređaje i komponente koje su se koristile prvo u profi uređajima a i u radijima.
Elektrolitski kondenzatori im nisu bili ne-znam-što, ali ostalo je bilo vrlo dobro :)
Zato ih valjda i nisu ugrađivali u ovaj uređaj. Unutra su vrlo dobri Ducatijevi elkosi od kojih očekujem da i danas rade bez problema.
Inače, uređaj bih smjestio u pedesete godine,jer su šezdesetih na dalje proizvodili pod Iskrinim imenom.

Ovaj EVM izgleda prilično ozbiljno: sastoji se od čak 4 aktivna elementa (cijevi - ECH81, 3 x EF80 + EZ80).
Instrument je ogroman, Iskrin.

Budući status: čeka na red .... :) :)

Slika
Slika
Slika
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la pamook » Sub lis 07, 2017 7:33 pm

zaista krasan komad :clap: :clap:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6280
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Google [Bot] pregledava forum i 7 gostiju