NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Vulkanizer » Čet lip 28, 2018 9:17 pm

Što bi reka gazda foruma ''Imam ga i ja ''. :dance:
Prijatelj i sakupljač neplemenitih metala , me danas zove i pita da li meinteresira stari radio , ako da nek trčim do kontenjera pri nego ga neko drugi pokupi . I eto , i ja imam Kosmaja - Nikako naletit dosad na njega ,a uvijek mi se sviđala ta okrugla skala , a i veličinom taman odgovara da se diskretno može smijesti u dnevnu sobu . Moj primjerak nema zadnju stranicu , fali mu jedan prednji i jedan bočni knob , drvenarija je devastirana ,al ništa što nije neobnovljivo . Daleko lakše od Tubermanoih tanga . :D

ko1.jpg


kos2.jpg


kos3.jpg


kos4.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Once there was a way to get back homeward
Avatar korisnika
Vulkanizer
 
Postovi: 311
Pridružen: Pet stu 27, 2015 9:04 pm

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la davorin » Čet lip 28, 2018 10:19 pm

Kad dođe do restauracije i zatrebaju ti elektronke i (neki) djelovi, javi se na PM.
Restauracija vanjskog dijela će biti dosta izazovna i zahtjevna, a niti unutrašnjost nije nova pa će se i tu trebati jako angažirati! :D
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la davorin » Pet lip 29, 2018 11:15 am

Pristiglo sa e-bay buvljaka upravo sada! :D
Krasne elektronke s kojima se u SE-ClassA topologiji može dobiti ~4-4,5W izlazne snage, a u PP-ClassAB1 i ~10-12W. Kombinirana linearna pentoda (zapravo "Gated Beam Discriminator" namjenjena za limiter i diskriminator signala u FM prijemnicima) za naponsko pojačanje signala sa izlaznom "beam-pentode" za pojačanje snage. "Naponske" pentode mogu se upogoniti u okretač faze s malim izobličenjima i primjenom lokalne povratne veze između njih i izlaznih pentoda, a da ulazna osjetljivost ostane i dalje nominalnih ~1Veff s čime se izbjegava korištenje pred-pojačala (odnosno dodatne elektronke sa svojim dodatnim izobličenjima! :lol: ).
Izlazna pentoda po podacima podsjeća na elektronku 6AQ5 (EL90; odnosno ruska 6P1P/6P1PEV; "mini" varijanta elektronke 6V6GT), ali su maksimalno dozvoljeni naponi nešto viši (Uag2=250V kod 6AQ5 naprena Uag2=275V kod 6Z10). Svi podaci koji se odnose na 6AQ5 su primjenjivi i za 6Z10, ali se podizanjem napona napajanja mogu dobiti i bolji jer to 6Z10 omogućava.
Izgleda da su same elektronke proizvedene u firmi "RCA", a brandirane i označene su za "Zenith"
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Master of disaster » Pet lip 29, 2018 6:37 pm

Cool lampe. :)
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Vulkanizer » Pet lip 29, 2018 7:34 pm

davorin napisao:Kad dođe do restauracije i zatrebaju ti elektronke i (neki) djelovi, javi se na PM.
Restauracija vanjskog dijela će biti dosta izazovna i zahtjevna, a niti unutrašnjost nije nova pa će se i tu trebati jako angažirati! :D


:bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow:
kad dođe na red za obnovu svakako će mose ćuti . Moja ideja obnove ovog radia je bila sredit drvenariju i uredit iznutrice da se zadrže orginalni djelovi i izvornost, a ispravnost mi nije toliko bitna , jer ionako teško da će ko na njemu više slušati radio Luxemburg. Ali za mene bi bio izaov ga osposobit pa se možda odlučim i na taj korak . :dance:
Once there was a way to get back homeward
Avatar korisnika
Vulkanizer
 
Postovi: 311
Pridružen: Pet stu 27, 2015 9:04 pm

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la tubeman » Pet lip 29, 2018 7:45 pm

Ove "iznutrice", barem na prvi pogled, djeluju dosta dobro, ali kutija je dosta loša.
Tu se bez umetaka i novog furnira neće moći :(
Crvi su ga dosta izjeli, odozgo je isto jako izrauban, o prednjoj strani da ne govorim.
Sve se to da lijepo urediti ali s dosta truda i ponešto ulaganja novca i vremena :)
Držim fige :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la tubeman » Sub lip 30, 2018 12:17 pm

Danas je Gil SKORO dobio svoj autoradio :)
To SKORO je zato što je pobijedila moja pohlepa, a i ne bi baš bio primjeren za ugraditi ga u kakvu ljepotu od auta..
TELEFUNKEN ID53/U iz 1953. godine.
pet cijevi, ali na žalost nedostaje prednji šild i ispravljač te nema originalni gumb za promjenu stanica.
Gumb bi se još pronašao u buksi ali za ostatak treba malo jače promišljanje.
Osim toga, takvi(cijevni) eksponati u pravilu završavaju na vlastitoj polici :) :)

Slika
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la pamook » Ned srp 01, 2018 11:31 am

...the morning after :? .... uvijek se pitas da li ti je to bas trebalo :lol: :lol: :lol:

20180701_103531-1280x960.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Master of disaster » Ned srp 01, 2018 12:31 pm

pamook napisao:...the morning after :? .... uvijek se pitas da li ti je to bas trebalo :lol: :lol: :lol:

20180701_103531-1280x960.jpg


Pssst, misli koliko bi ljudi u Africi bili sretni sa tim. :hand:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la fixxxer » Ned srp 01, 2018 7:20 pm

pamook napisao:...the morning after :? .... uvijek se pitas da li ti je to bas trebalo :lol: :lol: :lol:

20180701_103531-1280x960.jpg


Prva kolona uspravno, aksiom :lol:
Avatar korisnika
fixxxer
 
Postovi: 1039
Pridružen: Sri tra 10, 2013 10:00 pm
Lokacija: Beograd

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju