NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la tubeman » Čet kol 16, 2018 12:06 pm

Na žalost, novih takvih transporta nema više za kupiti :(
Trenutno ima samo SATA koji su jeftini u bescjenje, ali ovdje od njih nema koristi.
Davorin je uz najbolje namjere dobio potencijalno najbolji drive iz Compaq servera koji se koristio (možda) samo kod instalacije.
Na žalost, vrijeme je učinilo svoje :(
U međuvremenu sam preostale drajvove testirao tako da s njima ne bi više trebalo biti problema.
Danas sam posve slučajno bio na buvljaku pa sam za svaki slučaju uzeo još dva komada.
Ako valjaju dobro, ako ne, nikom ništa jer su zajedno s ciglicom 20v/4.5A bili u kompletu "3 za 10" :) :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la josh » Pet kol 17, 2018 3:17 pm

Umjesto CD-ROM-a, mene bi više zanimalo nešto ovako MODEL RPM-45 UNIT BY PHILIPS (PCDT) MKT310 CD UNIT za top loader. Vidim da postoji i novija verzija, ali to me ne zanima.
josh
 
Postovi: 54
Pridružen: Sri pro 07, 2016 9:12 pm
Lokacija: Vinkovci - Poreč

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la tubeman » Pet kol 17, 2018 4:05 pm

Nije ni to baš neka sreća.
Svojedobno se moglo nabaviti Philipsovih CDM-PRO kitova. Takvog sam nabavio prije 10+ godina zajedno s pripadajućom elektronikom i displejom.
Koštao je oko 500 (tada) DEM-ova. Neetko mi je to donio pa nije bilo dodatnih troškova.
Nemam pojma imam li ga još, mada je najvjerojatnije kod nekoga tko se sada više sigurno ne sjeća od kuda mu :evil: Ne sjećam se ni ja gdje je pa mi je lakše :whistle: Posve sam na to zaboravio.
Što reči? Profi i izdržljiva mehanika mada ne i nepoderiva ali sve vezano s popravcima, zamjenama lasera je bezočno skupo.
Imam par takvih "kihavih" uređaja po policama i ne pada mi na pamet popravak jer ne vrijedi tih novaca.
Atraktivno je TOP loadanje ali to se može napraviti praktički od bilo kojeg CD drajva.
Dapače, ovi o kojima pričamo su praktički i apsolutno besplatni a nisu posve za baciti.
Ipak, kod CD uređaja zvuku više doprinosi sva ona silna elektronika, DSP-ovi i ispravljači nego sam pogon.
Pogotovo zadnjih deset-petnaest godina :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la pamook » Sri kol 29, 2018 9:32 pm

...otužno :( .... ono kad odeš i kupiš samo da se ne vratiš praznih ruku :( :lol:

btw, ako nekom "igra" neki od ovih splitera, nek javi :D ... uzeo sam ih samo zato da ne ostanu u masi (drugog) smetja :P

20180829_212525.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6280
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la DrFireBottle » Sub ruj 01, 2018 5:26 pm

Pa eno malo ne baš buvljaka, ali podruma iz "prošle države" šta mi tata nije išo u njega od 2001 :D a ja sam našao puno toga pa dajem prodajem, i zadržavam, komponente (za tranzistore, kond. i sve ostalo specifikacije u PM ako nekog zanima) ali evo za početak par užasnih slika jel mi mobitel sadašnji neda bolje i također poklanjam modul 7 jer neznam čemu služi ali ima toga još mnogo što nije na slikama...
IMG_1145.JPG

IMG_1144.JPG

IMG_1143.JPG

IMG_1142.JPG

IMG_1141.JPG

IMG_1140.JPG

IMG_1139.JPG
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la pamook » Čet ruj 06, 2018 8:51 pm

NOS, NIB ... 60ak kn... bi-ne bi pa na kraju eto ih.... sad jos toliko za spuzve :lol: :lol: :lol: :lol:

20180906_183037.jpg


20180906_183048.jpg


:doh: :lol: :lol:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6280
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Zmajz » Sri ruj 12, 2018 4:08 pm

Nije baš sa buvljaka, ali je iz Kine. Obzirom na cijenu, kao da je s buvljaka:

kugljice.jpg


Ovo drvo je obična čačkalica za zube (tko ima...)
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2559
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la pamook » Sri ruj 12, 2018 4:41 pm

...malo raznorodne krame od jutros....

20180912_092736.jpg


20180912_092740.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6280
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la davorin » Čet ruj 13, 2018 2:15 pm

Sa buvljaka (Elektra!) sam jutros dovezao ~10-ak UPS-ova, uglavnom ~1000VA i jedan od ~2200VA te nešto mrežne računalne opreme. Nekoliko UPS-ova sam odmah bacio u smeće, a preostale sam pregledao, izvadio loše akumulatore i vjerujem da će se dobar dio dati ponovo upogoniti.
Uglavnom težak fizički rad koji i neije baš primjeren za moje godine! :lol:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6957
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la tubeman » Čet ruj 13, 2018 6:37 pm

Bar ćeš nešto zaraditi na akumulatorima :) :)
Možda ispadne i kakva kutija .....
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju