NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Bepone » Ned ruj 23, 2018 2:24 pm

@sawa
da samo sta zvucnik skoro ne valja nis... ima bezvezan bass i ima neupotrebljive visoke..toliko su uzasni da nakon 2 min se vise ne pali. ima sanse samo sa tupim i izlizanim plocama kojima taj peak daje "prezensa" i malo im da zivota.
ja sam sve moje rasprodao kad sam shvatio da samo gubim vrijeme s njima.. na netu toliko toga pise dobroga o tome zvucniku da kad se covjek zamisli, shvati da su ti ljudi pisali samo "želju" kako bi željeli da taj zvucnik zvuci, a ne kako je ustvari.
Slika
vidi se sva problematika sa slike,
dobra stvar:
800 oma znaci da moze biti u anodi lampe i ne treba izlazni trafo! veliki plus. dalje, ovo je moderno doba i trebas probati nabaviti DSP i probati mu dati sansu sa digitalnom korekcijom...95B je ok za spojit na lampe...mozda digitalnim putem odrezati gornji dio i staviti neki odlicni visokotonac, vrhunski rezultati se mogu dobiti sa DSPom i FRima, to je sad dosta popularno...
inace pravac ebay
Zadnja izmjena: Bepone; Ned ruj 23, 2018 2:26 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Bepone » Ned ruj 23, 2018 2:25 pm

SaWa napisao:malo sam ih spojio na pojačalo... :shock: ..tako umiljat zvučnik još nisam čuo.. :D

umiljat???? :?:
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Bepone » Ned ruj 23, 2018 2:28 pm

SaWa napisao:Nema baš puno info za ovaj model,ali koliko sam iskopao...kaže-alnico magnet 8,5" 800ohm
što je najvažnije zvučnici su u odličnom stanju... 8-)

http://www.troelsgravesen.dk/philips9710.htm
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la pamook » Ned ruj 23, 2018 6:36 pm

:clap: :clap: filjips.... bome dobro uletilo :D

S@ki i Kizo me vodili jutros na Hrelić.... "Moj kuvar" iz 1939. godine... malo lampi i vintage grlo s prekidačem... drvenu kutiju donirao s@ki, a squatter se odmah po pristiglom raspakiravanju razbaškario u istoj....
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Master of disaster » Uto ruj 25, 2018 10:35 pm

Jedan (nečiji) diy uradak sa mog lo-fi buvljaka, Pojačalo tipa gainclone sa LM 3876t ponadao sam se da je bačen jer izgleda ružno, pa da ću ga samo prekutijati i dodati velleman zaštitu za zvučnike, međutim nakon što sam spojio konektore, zvuka nema nikako. :( I tako, pravac furda, možda jednom nabavim dva takva čipa, ipak imam gotovo cijelo pojačalo, a i uvijek sam htio imati jednog gainclona, pa ga osposobim, pa prekutijam, pa... :doh:

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la drazenK » Čet ruj 27, 2018 12:05 pm

sa mog buvljaka, AL komadi, dobrih dimenzija.
2 cm debljina, više širina, dužine 40-60.
ako nekom treba, javite da odem po komad.
cijena je 15 kn/kg
IMG_1385.JPG

IMG_1386.JPG

IMG_1389.JPG

IMG_1390.JPG

IMG_1391.JPG
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
drazenK
 
Postovi: 1340
Pridružen: Pon srp 01, 2013 9:54 am
Lokacija: circus Earth

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Master of disaster » Čet ruj 27, 2018 2:00 pm

AUUUUUUUUUUU MENI! MENI! MENI! :clap: :dance: :dance: Tražim tako nešto već par godina! Ovaj komad širine 20 cm i i da je dug minimalno 52 cm (može biti i duži jel' :mrgreen: ). Ako ima...
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Zmajz » Čet ruj 27, 2018 2:44 pm

meni 2 kom, cca 40cm 15 širine min.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2552
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la drazenK » Čet ruj 27, 2018 4:33 pm

Mod daj mob na pm i budite dostupni ujutro
Avatar korisnika
drazenK
 
Postovi: 1340
Pridružen: Pon srp 01, 2013 9:54 am
Lokacija: circus Earth

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la SaWa » Ned ruj 30, 2018 8:49 pm

Bepone napisao:
SaWa napisao:malo sam ih spojio na pojačalo... :shock: ..tako umiljat zvučnik još nisam čuo.. :D

umiljat???? :?:


:whistle:
Ma to sam ja spojio na pojačalo da malo čujem da li su ispravni,samo što u tom trenu nisam znao da su 800ohm verzija.Bilo mi malo čudno(jer sam pretpostavljao da su dosta osjetljivi) što se jako tiho čuju na dosta osvrnutom potu.
A i trenutak uzbuđenja što sam ih se dokopao,subjektivni doživljaj....meni zvučalo umiljati,pogotovo jer sam očekivao drekavca.. :lol:
Vjerojatno ću puknuti cijenu na yebaj,pa ako prođe...dobro!
Spomenuo si DSP....već se dva mjeseca pucam idejom sa četiri Alfe i dva Dayton audio ps180 na OB,naravno sa DSP-om.
MOD, hoće li faliti basa!!!
SaWa
 
Postovi: 1485
Pridružen: Ned stu 03, 2013 10:01 am
Lokacija: Nova Gradiška

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 17 gostiju