Da li ste za to....

Da li ste za to....

PostPostao/la Schultz » Uto kol 20, 2013 8:27 pm

... da stavimo u dio kamo je tržnica, još jedan podforum za oglašavanje prodaje gotovih tj. kupovnih hi-fi uređaja i stvari vezanih u to...

Naravno, bez prodaje kobasica, polovnog cementa, guma za traktor i slično...

Iako, rado bi kupio desetak litara rakije iz pouzdanog izvora.... :mrgreen: :shhh: :whistle:
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: Da li ste za to....

PostPostao/la tubeman » Uto kol 20, 2013 10:28 pm

Osobno smatram da tome ovdje nije mjesto.
Malo nas je, i mislim da forum ne treba zagađivati s tim jer će u trenutku postati prčvarnica.
Za čas će se pojaviti cijela bulumenta kramara i onda forum kao takav više nema puno smisla.
Svjestan sam paradigme foruma, gdje se u konačnici sve svodi na nekakve veće ili manje interese, ali dilanje uređajima bi možda bilo malo previše unatoč vjerojatnoj velikoj gladi članstva za "povoljnim" akvizicijama.
Nekakav dignitet treba zadržati, a za trgovanje postoje druga mjesta.
Nekako bih puno lakše prežmirio rakiju i kobasice :) :)
Siguran sam da se ne misli na nekakvu masovnost, ali od malog se počinje.

To je samo moje skromno (možda pogrešno) mišljenje, bez ikakvih osobnih konotacija.
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Da li ste za to....

PostPostao/la Schultz » Uto kol 20, 2013 10:44 pm

Slažem se da postoje specijalizirani sajtovi za to ali, onako malo razmišljam o tome...

Počinjem od sebe... Imam nešto uređaja koje bi prodao i znam da je situacija loša i već kada ih dajem (možda) onako za badave, onda neka barem netko od poznanika uživa u tome a ne netko sa njuškala ili slično...

Znam da je koncept ovog foruma od početka bio zamišljen bez prodaje koja nije direktno vezana za diy i poštujem to.
Samo sam želio vidjeti tj čuti tj pročitati i tuđa mišljenja....
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: Da li ste za to....

PostPostao/la joe dalton » Sri kol 21, 2013 12:05 am

Schulz tvoje namjere su ok, ali kao što kaže Tubeman ubrzo bi se pojavili razni "kramari", zloupotrijebili bi stvar i pretvorili forum u plavi oglasnik.
Tako da sam ja ipak protiv toga.
Pokušaj smisliti neki drugi način da se riješiš tih uređaja.
A za rakiju ćemo se već nekako dogovorit. :mrgreen:
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2559
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Da li ste za to....

PostPostao/la davorin » Sri kol 21, 2013 8:20 am

Schultz napisao:... da stavimo u dio kamo je tržnica, još jedan podforum za oglašavanje prodaje gotovih tj. kupovnih hi-fi uređaja i stvari vezanih u to...

Naravno, bez prodaje kobasica, polovnog cementa, guma za traktor i slično...

Iako, rado bi kupio desetak litara rakije iz pouzdanog izvora.... :mrgreen: :shhh: :whistle:

S dozvoljavanjem takvih opcija bi forum samo dobio vrlo veliki broj neaktivnih članova koji bi se učlanili samo zbog oglašavanja. Zapravo me je već jedan poznanik pitao može li se on učlaniti da ponudi svoju kramu na prodaju (izgleda da ima beskonačan broj uređaja! :mrgreen: ), a koje nudi neprekidnim ponavljaljem oglasa u svim drugim forumima i malim oglasnicima koji to dozvoljavaju. Da ne zaboravim jedan broj ljudi koji stvarno nešto i rade svojim rukama, ali samo za prodaju (male manufakture koje izrađuju razno-razne stvari, npr. magnete za gitaru, ispravljače za punjenje akumulatora i CB-stanica, alarmne uređaje za automobile itd.).
Zbog toga bih eventualne oglase takve vrste ograničio samo na koje nude kakav uređaj u zamjenu za djelove koji mu trebaju za samogradnju.
Zadnja izmjena: davorin; Sri kol 21, 2013 1:54 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6958
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Da li ste za to....

PostPostao/la Edison » Sri kol 21, 2013 8:39 am

Na audiofilu i audiopulsu svatko moze predati oglas, ne mora ni biti clan tih foruma, a oglasa opet nema bas nesto puno.
Problem su prekupci i dosadnjakovici koji tri godine prodaju istu stvar.

Na forumu nas nema puno, taman dovoljno, i dobra je ekipa. Steta bi bilo da se ljudi ukljucuju samo da bi nesto prodali. Stoga je mozda bolje da takvog oglasnika nema.

No moglo bi jedno kompromisno rjesenje. Npr. u ovom threadu, ili nekom slicnom, clan napise sto mu je visak i cega bi se rijesio. Eventualnu prodaju bi se moglo dalje dogovoriti iskljucivo putem PM. Ne bi bili klasicni oglasi pa raznim trgovcima i nakupcima ne bi bilo interesantno, a mi bi mogli nesto udomiti, razmijeniti i slicno, uz dovoljnu kolicinu uvijek prisutnog off-topica, tako da vanjskima ne bi bilo zanimljivo. Ako se stvar izrodi, "crveni" pobrisu cijeli thread, i Peace in Bosnia. Sto velite?
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5693
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Da li ste za to....

PostPostao/la Schultz » Sri kol 21, 2013 8:42 am

Nemojmo komplicirati....

Očigledno želimo zadržati forum čist od svakojakog i raznoraznog smeća pa neka onda ostane ovako kako je...

Crveni! Daj lokot!
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: Da li ste za to....

PostPostao/la s@ki » Sri kol 21, 2013 8:49 am

Slika
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Da li ste za to....

PostPostao/la davorin » Sri kol 21, 2013 10:42 am

Ipak, ono u vezi kobasica, vina, rakije... :crying-yellow:
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6958
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Da li ste za to....

PostPostao/la joe dalton » Sri kol 21, 2013 1:51 pm

Rakija je u procesu proizvodnje. :mrgreen:
Edisonov prijedlog mi se čini ok.
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2559
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb


Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju