Papirna membrana - pitanje za gurue

Papirna membrana - pitanje za gurue

PostPostao/la gilhooley » Ned pro 15, 2013 3:49 pm

Dakle čime namazati, premazati papirnu membranu zvučničke jedinice da se obnovi izgled ili prikriju flekovi?

Naravno sredstvo ne smije otežati membranu, a shodno tomu ni promijeniti ponašanje u radu, odnosno zvučnu sliku.

Ima li kakva solucija za primjenu?

Normalno da ne smije ni uništiti membranu... :mrgreen:

Gil
Haba, haba, haba...
Avatar korisnika
gilhooley
 
Postovi: 2126
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 4:27 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Papirna membrana - pitanje za gurue

PostPostao/la Master of disaster » Ned pro 15, 2013 5:32 pm

Ja sam jednom radio nekakve 3-way kutije; 15'' bass 6.5'' srednjetonac i hornica, za fešte i maškare...
Uglavnom nabava srednjetonaca mi je bila problem, pa sam nakraju uzeo dva staaara Alpine two way auto zvučnika; iz sredine izvidao visokotonac, umjesto njega zaljepio dust cap-ove od nekih zvučnika koje sam našao izgorene...
Membrane na tim zvučnicima su od sunca bile potpuno izbljedile, zato sam kupio vulgaris crni sprej, i nakon nekoliko pokušaja na onim donorima dust cap-ova došao do toga da je najbolje boju špricati sa velike udaljenosti u više "ruka" to jest tako da se boja pomalo hvata na bembranu ali da se ista ne "smoči". Nakon tretmana zvučnici su izgledali kao novi, a bogami nije bilo ni primjedbi na zvuk, dapače zvučnici su redovito bili hvaljeni i odradili su mnoge "igranke" :mrgreen:

EDIT: iako, znaš, baš i nisam guru, pa...
:D
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3257
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Papirna membrana - pitanje za gurue

PostPostao/la zuzi » Ned pro 15, 2013 6:07 pm

visaton tekućina.jpg
Neznam koliko bi pokrilo fleke, zacrnilo bi donekle - proizvodi se dvadesetak i više godina
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
zuzi
 
Postovi: 870
Pridružen: Sri ožu 20, 2013 11:26 pm


Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju