Krunske pile - Lidl

Re: Krunske pile - Lidl

PostPostao/la drazenK » Pet sij 17, 2014 10:47 pm

pamook napisao:... evo sto se dogodi kad su ti kaufland i Lidl usput do vrtica :lol: :shhh:

bilo na snizenju jos dva komada, ja uzeo jedan, kad sam vec naletio... za 10€ nece se bacit, a svakako su bolje od onih limenih sto ih (negdje) imam "za drvo"

imam takav jedan krunski samo je makita, bušio sam alu 3,5 mm, ide super samo što je bolje da je krunski borer u stupnoj bušilici.
ja vrlo zadovoljan
Avatar korisnika
drazenK
 
Postovi: 1356
Pridružen: Pon srp 01, 2013 9:54 am
Lokacija: circus Earth

Re: Krunske pile - Lidl

PostPostao/la micro » Sub sij 18, 2014 4:47 pm

pamook napisao:... evo sto se dogodi kad su ti kaufland i Lidl usput do vrtica :lol: :shhh:

bilo na snizenju jos dva komada, ja uzeo jedan, kad sam vec naletio... za 10€ nece se bacit, a svakako su bolje od onih limenih sto ih (negdje) imam "za drvo"

Bio danas u lidlu i pogledao, te krunske pile su za drvo, "sensitivno" sa njima kad busite alu :D
micro
 
Postovi: 618
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: Krunske pile - Lidl

PostPostao/la Khadgar2007 » Sub sij 18, 2014 5:13 pm

Ja sam do sada bušio velike rupe u aluminiju sa onim glodalima koji se koriste za pravljenje utora za pante. Ide to veoma fino kada se podmaže sa uljem i nije pretjerano glasno.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5751
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Krunske pile - Lidl

PostPostao/la fixxxer » Sub sij 18, 2014 10:15 pm

micro napisao:Sa malim zakasnjenjem slike ovih sto sam ja kupio, ne mogu se po izgledu porediti sa zapadnom proizvodnjom ali rade:)

Slika


Slika


zahvaljujem!
Znaci pogodne su za lim?
Avatar korisnika
fixxxer
 
Postovi: 1039
Pridružen: Sri tra 10, 2013 10:00 pm
Lokacija: Beograd

Re: Krunske pile - Lidl

PostPostao/la micro » Sub sij 18, 2014 10:30 pm

Da, busio takozvani polucelicni pocincani lim i rade bez greske, za vece promjere je problem jer treba veca sila, generalno metal se busi sa malim brojem obrtaja, manja brzina i uvijek mora ,svrdlo ili noz da izbacuje metal odnosno da skida strugotinu, ako imas veliki broj obrtaja i nema skidanja strugotine "zapalis" alat koji brzo otupi a takodje grijes metal koji postaje sve tvrdji pogotovo ako je kvalitetniji i zatvaras krug za sigurno unistenje alata, ili svrdla.
micro
 
Postovi: 618
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: Krunske pile - Lidl

PostPostao/la fixxxer » Sub sij 18, 2014 11:04 pm

Najvise me interesuju ove oko fi20 za podnozja, kroz lim 1-1,5mmm...
Avatar korisnika
fixxxer
 
Postovi: 1039
Pridružen: Sri tra 10, 2013 10:00 pm
Lokacija: Beograd

Re: Krunske pile - Lidl

PostPostao/la Khadgar2007 » Sub sij 18, 2014 11:51 pm

Fixxere za to možeš i uzeti ono glodalo sa kojim ja radim, ALI problem je ako je podnožje recimo 18mm ili možda veće od 20mm pa imaš hebanciju. Ja nikako da si uzmem ono konusno svrdlo koje ide do 30mm i miran sam sa svim time. Kvalitetno takvo dođe dosta para ali vjerujem da se isplati.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5751
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Krunske pile - Lidl

PostPostao/la fixxxer » Ned sij 19, 2014 12:42 am

Imam ja to konusno do 30mm, nego gledam nesto i ovu varijantu a posto micro kaze da ide ko u sir...
Avatar korisnika
fixxxer
 
Postovi: 1039
Pridružen: Sri tra 10, 2013 10:00 pm
Lokacija: Beograd

Re: Krunske pile - Lidl

PostPostao/la pamook » Ned sij 19, 2014 1:08 am

...ovaj na slici sam uzeo preko ebay-a prije dosta vremena, nesto reda velicine 5$ ili tako nekako... za povremeno-hobisticke potrebe (onoliko koliko mi je do sada trebalo ili treba u buducnosti), skroz OK radi... promjer je 22.5mm (uzeo za noval podnozja) :handgestures-thumbup:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6280
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Krunske pile - Lidl

PostPostao/la micro » Ned sij 19, 2014 3:00 pm

Khadgar2007 napisao:Fixxere za to možeš i uzeti ono glodalo sa kojim ja radim, ALI problem je ako je podnožje recimo 18mm ili možda veće od 20mm pa imaš hebanciju. Ja nikako da si uzmem ono konusno svrdlo koje ide do 30mm i miran sam sa svim time. Kvalitetno takvo dođe dosta para ali vjerujem da se isplati.

Ova krunska buse pravilniju rupu od konusnih svrdla (takav osjecaj imam) , takodje konusna svrdla su veca patnja za rucne busilice jer moraju kompletan materijal iz rupe da odstrane za razliku od krunskih. Mozda za prosirivanje rupa ili slicno.
micro
 
Postovi: 618
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju