DIY Caffe

Re: DIY Caffe

PostPostao/la Zmajz » Uto ožu 13, 2018 9:20 am

Ne mora biti izabela. Izabela je vrlo aromatična, specifičnog mirisa, meni se sviđa. Ako nije mirišljiva, onda je to ono što ja imam u vrtu, zbijeni grozdovi, crno, izgledom na plavac mali (ali nije), Ukusno za jesti, sok je neobojen. Ima varijanta kod kojeg je sok crn (kao teran, ali nije) kojeg isto zovu francuz, taj mi je finiji.
Naziv francuz valjda koriste u zagorju i podravini za crno vino kojemu se nezna porijeklo ni rod.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: DIY Caffe

PostPostao/la SaWa » Uto ožu 13, 2018 9:59 am

E kod nas se zove TUDUM! :lol:
SaWa
 
Postovi: 1486
Pridružen: Ned stu 03, 2013 10:01 am
Lokacija: Nova Gradiška

Re: DIY Caffe

PostPostao/la davorin » Uto ožu 13, 2018 11:11 am

Edison napisao:
tom_hifi napisao:Troši se noha, naravno. Bez toga ništa. Sada sam u fazi nabavke tzv. "francuza". Isto daje 'pogon na sva 4'. Nitko živi ovdje ne zna koja je to sorta, samo da se zove 'Francuz'. :lol:


Sorta je Izabela, kod nas poznatija kao fragola. Vino od tog grozdja nije dozvoljeno kod nas staviti u prodaju. Pitam se zasto? ;)

Zabrana je zbog toga što vina od te (i sličnih!) vrste grožđa imaju u sastavu, osim etilnog alkohola (etanol; CH3CH2OH ili C2H5OH), i metilni alkohol (metanol ili CH3OH; prisutni su i složeniji alkoholi kao što su glicerol, itd,) u količinama koje su puno veće od dozvoljenih, odnosno od onih koje sadrže vina od ostalih vrsta grožđa. Metanol u većim postotcima izaziva smrt (~30mL odnosno ~30mililitara!), u nešto manjim trajno sljepilo, cirozu jetre i svakako je izuzetno opasan po zdravlje. Prisustvo složenijih alkohola kao što je glicerol (propilni, butilni itd.) je također opasnost po zdravlje što govori i podatak da je glavni sastojak antifriza (koji se koristi kao rashladna tekućina u motorima sa unutrašnjim sagorjevanjem na temperaturama ispod 0°C), a na ambalaži ima upozorenja o štetnosti po zdravlje.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: DIY Caffe

PostPostao/la pamook » Uto ožu 13, 2018 11:23 am

Šteta što ga ne nude u Saboru :think:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: DIY Caffe

PostPostao/la drazenK » Uto ožu 13, 2018 11:52 am

pamook napisao:Šteta što ga ne nude u Saboru :think:

ono, tko zna što piju ispod klupe? na što sve liči taj cirkus, nebi se kladio da ga i ne piju..
Avatar korisnika
drazenK
 
Postovi: 1347
Pridružen: Pon srp 01, 2013 9:54 am
Lokacija: circus Earth

Re: DIY Caffe

PostPostao/la ilimzn » Uto ožu 13, 2018 12:56 pm

Mozda je sabor takav upravo jer ga piju. Jedino sto nece grom u koprive pa pre dugo izdrze...
ilimzn
 
Postovi: 1194
Pridružen: Sri ožu 27, 2013 1:26 am

Re: DIY Caffe

PostPostao/la Khadgar2007 » Uto ožu 13, 2018 1:08 pm

Upravo tako.Njima treba malo ruske domaće brlje iako niti ona ja mislim nije dovoljno jaka...
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5723
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: DIY Caffe

PostPostao/la tom_hifi » Uto ožu 13, 2018 2:59 pm

Nije Izabela. S tim da naglašavam da Izabela i Noha nisu isto!

Francuz je ovo što je Zmajz opisao.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5307
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: DIY Caffe

PostPostao/la Master of disaster » Uto ožu 13, 2018 4:38 pm

Zmajz napisao:Ne mora biti izabela. Izabela je vrlo aromatična, specifičnog mirisa, meni se sviđa. Ako nije mirišljiva, onda je to ono što ja imam u vrtu, zbijeni grozdovi, crno, izgledom na plavac mali (ali nije), Ukusno za jesti, sok je neobojen. Ima varijanta kod kojeg je sok crn (kao teran, ali nije) kojeg isto zovu francuz, taj mi je finiji.
Naziv francuz valjda koriste u zagorju i podravini za crno vino kojemu se nezna porijeklo ni rod.


A ni posljedice. :lol: One se doduše saznaju... :lol: :lol:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: DIY Caffe

PostPostao/la tom_hifi » Sri ožu 14, 2018 8:08 pm

Slika

Stiglo. Čovjek poslao 9kom, ja platio 8. Gdi ćeš bolje. Provjerio sam sve grijače, nisu u prekidu. Kada bude prilika, spojit ću ih na grijanje, da vidim kako svijetle. :dance:
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5307
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju