Peticija

Peticija

PostPostao/la deleted user » Pet stu 27, 2015 9:50 am

Ispricavam se na "zlouporabi" foruma ali ovo se tice mog drugog hobija koji mi je takodjer vrlo vazan. Vazno je i za sve vas ostale, ali ako neki od vas tako ne misle, apsolutno podrzavam vase pravo. Ako admini misle da je ovo protiv pravila foruma i da s ovim nekoga vrijedjam, neka obrisu. Svi koji me znaju i vidjeli su me u zivo, znaju da nisam nikakav mrzitelj ikoga ili icega, nasilnik ili ultranesto. Ja samo molim za pomoc za osiguranje buducnosti moga drugog hobija a nadam se i jos ponekog ovdje. Necu dalje, evo link:

http://email.change.org/mpss/c/-AA/2yE/t.1sg/5MSku0LEQT-WhHJon_kNMw/h1/W9oZwjoGX5ulRlet7FB-2BvO7S3I94PGx53p-2FaQWMWYJGDRz8UVpnZpl-2BZ94hCoSOknAxAjoTLps-2F7p50nE5WcNlqmSLJb3TxPxVyA4HZuvI-2B4MEhiT2SuLym5P5rgQORGmYPhoLhoCS6dI3xLp2Mv06soxS-2FwrGIXV9YKh9sQ0qMcxOiCVccx7C-2FThCRDlhYXQBhD38QPrT-2F6e80kIK1ABhFFehQrYgrWEjIZZSHdrpkBV9i09lM-2BfCVMi6yjZVjVZmBbC1KWlpwvuk0Tdb4lZA-3D-3D

Zahvaljujem na podrsci i molim da proslijedite link onima za koje smatrate da ih se tice i da im je vazno.
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: Peticija

PostPostao/la yoke » Pet stu 27, 2015 10:35 am

s obzirom da te znam :doh:
i znam koliki si psiho :evil:
jedino oruzje koje bi tebi dao u ruke
je ono na vodu :twisted:
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Peticija

PostPostao/la deleted user » Pet stu 27, 2015 1:05 pm

Hvala na podrsci druze yoke! :lol:
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: Peticija

PostPostao/la pamook » Pet stu 27, 2015 3:06 pm

nekako mi se cini da je ovo usmjereno na duge cijevi odn. replike kojekakvih "vojnih" puškurčina a ne na poluautomatske pištolje koji su mahom većina ručnog oružja (jel se revolver računa kao poluautomat?)...

cudno
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Peticija

PostPostao/la deleted user » Pet stu 27, 2015 3:19 pm

pamook napisao:nekako mi se cini da je ovo usmjereno na duge cijevi odn. replike kojekakvih "vojnih" puškurčina a ne na poluautomatske pištolje koji su mahom većina ručnog oružja (jel se revolver računa kao poluautomat?)...

cudno


Misli se na SVO poluautomatsko oruzje UKLJUCUJUCI i poluautomatske pistolje (99,99% pistolja je takvo), poluautomatske puske s uzlijebljenim cijevima (ukljucujuci i lovacke poluautomatske karabine, npr, Browning BAR i sl.), poluautomatske puske s glatkim cijevima (ukljucujuci i lovacki poluautomat ili "automat" kako ga zovu lovci). Iz ovoga su zasad izuzete jedino lovacke puske "prelamace" i "pumparice", lovacki karabini (repetirke) i revolveri. Naravno, izuzeto je oruzje na crni barut. Drugim rijecima, bavljenje streljackom disciplinom kojom se bavim (IPSC, u prijevodu, prakticno streljastvo) ovim cinom bi bilo ukinuto kao sport...

Drugim rijecima, oduzeti ce mi i unistiti moju IMOVINU (BTW, ne bas jeftinu) bez prava na odstetu.

Ovdje je bitno naglasiti da je rijec o LEGALNO nabavljenom oruzju, a za nabavnu dozvolu je potrebno proci kako lijecnicku tako i rigoroznu kontrolu nadleznih drzavnih institucija. Naravno, tko zeli i kome je to "potrebno", na crnom trzistu ce kao i dosad moci kupiti kalasnjikov za parsto eura... A takvima ovaj zakon ne znaci nista.

Drugim rijecima, "omasili su ceo fudbal", i s ovim cinom nece postici apsolutno nista a nastavno na razloge koje navode kao povod ovoj izmjeni zakona. O pravim razlozima bi se tek dalo nagadjati ali o tome ne bih...
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: Peticija

PostPostao/la Johnny » Pet stu 27, 2015 3:31 pm

ja ne bi da se sve zabrani, ali ne bi ni da se "amerikanizira".

Jel ima peticija za mali ribolov?
Johnny
 
Postovi: 216
Pridružen: Ned lip 23, 2013 3:02 pm

Re: Peticija

PostPostao/la ziki » Pet stu 27, 2015 3:49 pm

Zanimljivo kako se uvijek zatiranje ljudske slobode predstavlja dobrim za čovjeka samog. Unaprijed smišljen zakon kojem je trebao okidač.
ziki
 
Postovi: 544
Pridružen: Čet svi 16, 2013 9:59 pm

Re: Peticija

PostPostao/la Zmajz » Pet stu 27, 2015 3:57 pm

Iako ovaj forum nijemjesto za diskusiju o ovoj temi, odmah da naglasim da NE PODRŽAVAM ovu peticiju, ni bilo koju vezanu uz držanje i itd vatrenog oružja.
Ja sam za APSOLUTNU ZABRANU držanja, nošenja i upotrebe vatrenog oružja BILO KOJE VRSTE i kvalifikacije u civilnom životu i društvu. To, naravno, isključuje vojsku, policiju, sportska i lovačka društva s time da se to oružje NESMIJE iznositi iz zato određenih ograničenih prostora u civilni život (npr.: vojna lica nesmiju iznositi oružja iz vojarni izvan radnog vremena/nositi i držati doma vatreno oružje, policajci isto tako, lovci izvan lova odnositi svoje puške i karabine doma već ih ostavljati u čuvanim prostorima lovačkog društva, sportaši isto tako...).
Razlog mojeg stava je jednostavan: Vatreno oružje služi za UBIJANJE. To mu je namjena.
No, svijet je drugačije složen, pa sam svaki čas spreman prekršiti svoj stav iako nemam i neću i ne želim imati vatreno oružje. A to je izglednije sve više svakim danom.
I nisam neuk i neiskusan po tom pitanju.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Peticija

PostPostao/la ziki » Pet stu 27, 2015 4:07 pm

Zmajz, moglo bi se na siroko o smislu postojanja vojske i policije i kome i za sto sluze. Meni imat oruzje apsolutno nema smisla no vidis da ovo pogađa one kojima je to hobi kao Lesu, a i vjerojatne ce i svi ostali doci na red.
ziki
 
Postovi: 544
Pridružen: Čet svi 16, 2013 9:59 pm

Re: Peticija

PostPostao/la yoke » Pet stu 27, 2015 4:16 pm

LesFaul napisao:Hvala na podrsci druze yoke! :lol:


uvjek spreman da pomognem drugaru :lol:

nisam potpisao peticiju jer iako na prvu paris simpatican momak, malo me strah da ne popizdis pa zamjenis mene i metu...
drz se cijevi :mrgreen:
ili predji na tamnu stranu :twisted:

znam koliko je oruzje opasno i koliko malo treba da se desi neko sranje
(prijatelj mi skoro upucao susjeda, bili klinci od 15tak godina,fulao ga za 10cm)
ali sranja se desavaju svakodnevno, bez obzira dali Les ima pistolj ili bazuku
pa ostajem neutralan :mrgreen:

ne smeta mi peticija,
nacelno bi da je samo vojska nauruzana
i specijalna policija
obicna moze setati sa sokerima i suzavcem
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Sljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 14 gostiju