Peticija

Re: Peticija

PostPostao/la Master of disaster » Pet stu 27, 2015 4:46 pm

Ja volim oružje. Da, točno je da služi za ubijanje. No ima tu jedan veliki ali, kako kaže pjesma, Ljudi ubijaju ljude...sa oružjem. A u tu kategoriju začas pomračeni um uvede i kuhinjski nož i sjekiru, automobil...avion...
Ja oružje ne doživljavam tako. Ja iako nikada nisam bio član nikakvog kluba imam iskustva i sa zračnim, i sa vatrenim, samostrelima, lukovima, i nikada mi nije palo na pamet skrenut nišan sa limenke od pive na goluba koji sletio u blizinu. Kao i uvijek problem je u ljudima, a crno tržište samo čeka.

Zato Les, imaš moj potpis.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Peticija

PostPostao/la davorin » Pet stu 27, 2015 4:59 pm

Možda bih se u nako davno vrijeme složio sa MOD-om, ali previše vremena sam se morao družiti s oružjem pa postanem živčan i kad petarde pucaju. Istina je da ne postoje opasna oružja već samo ljudi koji ga upotrebljavaju, ali baš se u ljude ne mogu pouzdati!
Tako sam na kraju (danas, doduše nije još kraj! :lol: ) došao u fazu da mislim slično kao i ZMAJZ, a možda sam još i radikalniji u pogledu zabrana i ograničenja.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6954
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Peticija

PostPostao/la Khadgar2007 » Pet stu 27, 2015 5:01 pm

Ja se neću očitovati u ovoj temi dok ne prođe trampa sa Lesom, tek onda mogu. :lol:
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5744
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Peticija

PostPostao/la pinco » Pet stu 27, 2015 5:12 pm

Ja san da glas za peticiju, iako neman oružje niti namjeru nabave. Legalno oružje je najmanje opasno oružje, onaj ko ima dozvolu ima 300 peripetija, plus mora imat doma sef di ga drži, i odgovoran je za svaku pizdariju nevezano jel uključeno oružje ili ne. Plus ide na lječnički i sl.
Dok vlasnik ilegalnoga oružja nije evidentiran, nije bija na lječničkome, možda ima dosije, itd. I sad postrožit dobivanje legalne dozvole ne znaći da će kriminalci, teroristi i sl ostat bez njega, njima netriba dozvola.
Plus mi se ne sviđa ideja da građani ne posjeduju oružje, vidili smo ima 20tak i više god šta to znaći, ideji policijskih država to svakako odgovara. Posebno na prostorima di je bilo do jučer normalno da iza vrata bude puška i metla :)
Korisnija bi bila edukacija, u državama di je ukinuta dozvola za oružje je porasta kriminal, oružje posjeduju kriminalci i policija, a dok policija dođe je kasno. Ja san ionako za ideju militantne države :lol:
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 562
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Re: Peticija

PostPostao/la deleted user » Pet stu 27, 2015 5:13 pm

ziki napisao:Zanimljivo kako se uvijek zatiranje ljudske slobode predstavlja dobrim za čovjeka samog. Unaprijed smišljen zakon kojem je trebao okidač.


Upravo tako ziki, sve receno u dvije recenice.

Ponavljam, postujem svacije misljenje i pravo na izbor. Ne zelim nametati svoje, ali isto tako ne zelim ni da netko drugi meni na silu namece svoje. Nikad u zivotu oruzje nisam uperio u nikoga niti u nista osim u karton ili metal na za to predvidjenom mjestu - streljani. Nikad nisam ubio niti jedno zivo bice iako imam i lovacku iskaznicu niti mi je isto palo na pamet. Jednostavno, ne zelim da mi se pod laznom izlikom oduzme moje pravo na ovo:

Watch on youtube.com


Ovo je svjetski prvak. Sportas. Civil, nema veze ni s policijom niti s vojskom. Za mene puno veci sportas od nekog UFC "borca" kojemu je jedini cilj protivniku nanijeti teske tjelesne ozljede kako bi ga "pobijedio". Iako ce nekoga ovaj video mozda podsjetiti na FPS "igre" (koje su za mene cisto sr*nje i ja bi ih zakonom zabranio kao i u prethodnoj recenici spomenuti "sport") ovo uopce nema veze s tim. Moj drugi hobi je zasnovan na konceptu preciznosti, snage i brzine kao ravnopravnih elemenata ovoga sporta te je proglaseno i kao misija (moto) ovoga sporta, sa latinskim nazivom Diligentia-Vis-Celeritas (DVC).

Moj mali sincic od 4 godine za razliku od vecine svojih vrsnjaka NIKAD, kako od mene tako od nikoga, nije dobio ni pistolj na vodu, a kamoli kakvu plasticnu "repliku" necega sto podsjeca na oruzje. Niti ce je ikad dobiti. ORUZJE NIJE IGRACKA!

Za kraj, ne ubija oruzje, ubija (ne)covjek!
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: Peticija

PostPostao/la davorin » Pet stu 27, 2015 5:56 pm

Nema razlike u tome ima li čovjek dozvolu za oružje ili ju nema!
U današnjem društvu se sve može kupiti, pa i dozvola! Ako i nije na prodaju, onda se pozove na kumstvo, bratstvo, rođaštvo, razne nepotizme, stranačku pripadnost pa i na ucjenu, i evo dozvole.
U mom naselju ima bezbroj naoružanih ljudi (svi su sa dozvolom za oružje!), a gotovo svi su oni u mirovini. Svaki može "kobili rep iščupati jednom rukom" (što znači da su fizički potpuno zdravi!), i uglavnom su svi mlađi od mene. Umirovljenici su u invalidskoj mirovini zbog PTSP-a, psihoza, neuroza, čak i šizofrenije, ali to im ne smeta da imaju vozačke dozvole, lovačke dozvole, dozvole za posjedovanje oružja i razne dozvole streljačkih i borilačkih klubova. Za Božić i Novu Godinu nastane takvo puškaranje da bi se svaka bitka prethodnog rata mogla sakriti!
Dozvole izdaju ljudi kojima uglavnom vjerujem jednako malo kao što vjerujem u miroljubivost naoružanog čovjeka.
Postoje naravno i izuzetci, ali njihov broj ima samo akademski značaj u našem društvu.
Osvrnuo bih se i na jednu rečenicu koju je rekao PINCO, a tiče se toga da smo rat dočekali nenaoružani, a druga strana je imala puške iza vrata zajedno sa metlama.
Unatoč našoj nenaoružanosti, oni naoružani su izgubili rat!
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6954
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Peticija

PostPostao/la deleted user » Pet stu 27, 2015 6:56 pm

Nije mi bila namjera otvarati diskusiju na ovu temu, za to postoje drugi forumi. Ali, dogodilo se, a upravo to nisam zelio. Stoga molim "crvene" da obrisu temu.
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: Peticija

PostPostao/la davorin » Pet stu 27, 2015 7:04 pm

Bilo je na forumu puno blesavijih (kao i onih sa svađalačkim, bezobraznim i vrlo ružnim tonom) diskusija od ove i nisam za to da se bilo što briše, eventualno da se premjesti u reciklažu ako već inzistiraš.
Svaki prilog u diskusiji je dobar dokle god ne vrijeđa i omalovažava tuđe i drugačije mišljenje.
Uostalom iako sam danas protiv bilo kakvog oružja, više od 4 godine sam se sa oružjem borio za pravo na drugačije mišljenje!
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6954
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Peticija

PostPostao/la deleted user » Pet stu 27, 2015 7:19 pm

Ovo i jest jedan vid "borbe" protiv birokrata demokratskim putem. Jedini koji podrzavam i odobravam. Lakse bi bilo odtrpit gadjanje jajima i proc kroz grad u duginim bojama i izborit se za svoja prava. Ali u ovom slucaju to ne ide tako. Prekrsajna prijava za remecenje javnog reda i mira i eto ti privremene mjere oduzimanja oruzja. I malo kome uspije dobit ga natrag. Doslovno, svaki dan se s obzirom na stanje u drustvu, na poslu, ulici ili za volanom ugrizem za jezik i okrenem pogled da nebi izgovorio krivu rijec ili nekoga krivo pogledao. Eto, toliko je dovoljno... Zbog stigme u drustvu u kojem roza majica znaci da si peder a posjedovanje oruzja da si ubojica i kriminalac. No onaj koji ima klasnjikov u drvarnici koji mu je ostao kao "uspomena iz rata" nema tih problema, moze sto hoce, kako hoce i kad god to hoce. Sa 30 komada u spremniku...
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: Peticija

PostPostao/la yoke » Pet stu 27, 2015 7:48 pm

Les, ne brigaj oko teme
svi znamo koliko nam je drustvo u banani
i koliki su nam problem bolesnici poput tebe :lol:
vidim sa si u prometu mao zivcan,
i vozacku ti treba oduzeti :mrgreen:
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju