OT: Yammat radio stream

OT: Yammat radio stream

PostPostao/la flega » Uto sij 19, 2016 2:05 pm

Ne znam jel offtopic al da pitam ovdje...
Slušam stream Yammat radija svakodnevno i skoro svaki dan isti moment-nestane zvuka. VLC player ne javlja grešku da je stream prekinut, counter i dalje vrti vrijeme.
Isto mi se dešava i kod kuće na VLC plejeru, KODIju na Openelec/Raspiju, RuneAudio na RAspiju. ISPovi su različiti na poslu i kod kuće.Kad ponovno pokrenem stream zvuk se pojavi
Daklem, problem je u serveru Yammata, salo sam im mejl al nikakvog odgovora. Kako ne slušam baš drugi int. radio nemam pojma jel ovo normalna pojava ili samo kod Yammata i kako ovo eventualno riješiti
flega
 
Postovi: 178
Pridružen: Uto pro 29, 2015 11:43 pm
Lokacija: Vinkovci

Re: OT: Yammat radio stream

PostPostao/la Zmajz » Uto sij 19, 2016 2:54 pm

Što ti znači isti moment?? isto doba dana, noći, jutra? Određeni sat i minuta? Uvijek isto vrijeme protekne od početka strimanja do momenta kad se isključi??
Kako slušaš stream, direktno preko interneta ili preko kablovske (Bnet, optima itd...)?
Budi precizan.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: OT: Yammat radio stream

PostPostao/la Zmajz » Uto sij 19, 2016 2:58 pm

Viodim da ne spominješ Foobar, probaj.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: OT: Yammat radio stream

PostPostao/la flega » Uto sij 19, 2016 3:07 pm

Zmajz napisao:Što ti znači isti moment?? isto doba dana, noći, jutra? Određeni sat i minuta? Uvijek isto vrijeme protekne od početka strimanja do momenta kad se isključi??


mislio sam da se uvijek ponavlja isti događaj. nema pravila koliko traje i kada se zvuk prekine. nekad radi po 3-4sata, nekad duže, nekad kraće. Kad dođe do nekog "ozbiljnog" prekida onda to VLC napiše i sam se pokuša rekonektat. No, ovo nije neki mrežni prekid, jer bi VLC to napisao, counter vremena i dalje broji. Dakle, stream i dalje struji samo nema zvuka.

Zmajz napisao: Kako slušaš stream, direktno preko interneta ili preko kablovske (Bnet, optima itd...)?
Budi precizan.


imam optiku kod tcoma i adsl kod optime. jedan komp na poslu, dva kod kuće, jedan Raspi kod kuće ... na svima je isti problem. Različiti ISPovi, različiti kompovi, različiti OSovi, različiti plejeri, isti radio
flega
 
Postovi: 178
Pridružen: Uto pro 29, 2015 11:43 pm
Lokacija: Vinkovci

Re: OT: Yammat radio stream

PostPostao/la flega » Uto sij 19, 2016 3:14 pm

Zmajz napisao:Viodim da ne spominješ Foobar, probaj.


eo instaliro i probavam.
flega
 
Postovi: 178
Pridružen: Uto pro 29, 2015 11:43 pm
Lokacija: Vinkovci

Re: OT: Yammat radio stream

PostPostao/la Zmajz » Uto sij 19, 2016 4:16 pm

Ja sam imao sličan problem, ali samo kad sam strimao preko B-net programa (predefinirane radio stanice koje oni distribuiraju), ali kad sam prešao na direktni strim preko interneta, bez posrednika provajdera, problem je nestao. Koristim isključivo Foobar, ali ponekad se desi i da ide preko BS plejera. U foobaru pogledaj veličinu buffera.
Tu moje iskustvo prestaje....
BTW, dokle si stigao sa zvučnicima?
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: OT: Yammat radio stream

PostPostao/la flega » Uto sij 19, 2016 4:22 pm

Zmajz napisao:Ja sam imao sličan problem, ali samo kad sam strimao preko B-net programa (predefinirane radio stanice koje oni distribuiraju), ali kad sam prešao na direktni strim preko interneta, bez posrednika provajdera, problem je nestao. Koristim isključivo Foobar, ali ponekad se desi i da ide preko BS plejera. U foobaru pogledaj veličinu buffera.
Tu moje iskustvo prestaje....
BTW, dokle si stigao sa zvučnicima?


naručio drivere, valjda su već na putu. izrezali mi gornje i donje stranice zvučnika od iverala, čekam da mi izrežu i bočne jer kod nas u trgovini ima samo jedna letva 47/9mm.
nabavio kružnu pilu, nabavio crne šarafe, odoh danas kupiti neku žicu da se nađe...možda sutra i sastavim kutije
flega
 
Postovi: 178
Pridružen: Uto pro 29, 2015 11:43 pm
Lokacija: Vinkovci

Re: OT: Yammat radio stream

PostPostao/la pamook » Uto sij 19, 2016 5:26 pm

kod koga si dao rezat iveral? Pitam jer u mom iskustvu gotovo nitko se nije htio igrat s rezanjem komada osim ako nisi a) kupio cijelu plocu i b) narucio metar kuhinje po 700€ :evil:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: OT: Yammat radio stream

PostPostao/la flega » Sri sij 20, 2016 9:28 am

pamook napisao:kod koga si dao rezat iveral? Pitam jer u mom iskustvu gotovo nitko se nije htio igrat s rezanjem komada osim ako nisi a) kupio cijelu plocu i b) narucio metar kuhinje po 700€ :evil:

zelac. odradio mu nešto pa mi je izašao u susret, inače ne reže. Al imaš u Osijeku Hobby centar koji režu sve i svakojako
Posjedujemo i najmoderniji CNC stroj koji reže polukružno, kružno, i reže pod kutom, kao i tipla i buši rupe za sastavljanje namještaja.
A imaju i mediapan (ako se dobro sjećam).
flega
 
Postovi: 178
Pridružen: Uto pro 29, 2015 11:43 pm
Lokacija: Vinkovci

Re: OT: Yammat radio stream

PostPostao/la flega » Sri sij 20, 2016 11:13 am

flega napisao:
Zmajz napisao:Viodim da ne spominješ Foobar, probaj.


eo instaliro i probavam.


i ista stvar, na Foobaru stane i counter vremena ali ne javi nikakvu grešku
flega
 
Postovi: 178
Pridružen: Uto pro 29, 2015 11:43 pm
Lokacija: Vinkovci

Sljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju