Lemljenje

Re: Lemljenje

PostPostao/la Vulkanizer » Čet stu 23, 2017 4:48 pm

tubeman napisao:
No, shvatio sam da se ovdje ne radi o mogućnosti lemljenja SMD-ova nego "ručnoj drhtavici" i potrebi za kratkim tijelom lemilice.
Za lemiti trimere i zvučničke terminale skoro da je dobra i ona limarska :) :)

Ali dobro, bitno da se razvija tema :mrgreen:

I meni se ćini .
Vičan sam radu alatima , a i lemio sam sve i sašta ,al davno . I kad sam nakon dugo vremena uhvatio lemilicu za ovaj sport , imao sam slične simptome . Al ne bi rekao da su simptomi u kabelu već , nedostatak rutine.
Dakle , pustiti da lemilica dostigne pravu temperaturu , vrh pripremiti , da je čist ,pokositeren , i da vuće lem . Lem da nije onaj sa 60 % olova , za ove finije stvari . Govorim iz iskustva vlastitih grešaka , da se ko ne uvrijedi . SMD picajzle nisam nikad lemio jer sam za to pre čorav , a tu tehnologiju i poglup . :whistle:
Once there was a way to get back homeward
Avatar korisnika
Vulkanizer
 
Postovi: 311
Pridružen: Pet stu 27, 2015 9:04 pm

Re: Lemljenje

PostPostao/la s@ki » Čet stu 23, 2017 5:49 pm

Ma jednom kad uđes u đir mozes bit i corav. A sam prvi put sa lupom, onom urarskom lampom s povecalom naglavnkm i neznam kakvim cudima prilazio smd-u. Poslije skuzis da uz dobru pastu j tinol povrsinska.napetost odradi 90%posla
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Lemljenje

PostPostao/la yoke » Čet stu 23, 2017 9:28 pm

tubeman napisao:Mislim da se Imagine zaje... (pardon, danas se to zove animiranje teme :) :) ).


ta nije imagine yoke da postavlja ozbiljna pitanja o kablovima :lol:

znam momka i znam da ozbiljno pita, a kako nemam nikakav ozbiljan savjet onda mucim :lol:
meni je dovoljno dobra i lopata za lemljenje...nisam bas nesto izbirljiv
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Lemljenje

PostPostao/la Edison » Pet stu 24, 2017 12:43 am

yoke napisao:znam momka i znam da ozbiljno pita, a kako nemam nikakav ozbiljan savjet onda mucim :lol:


Sve OK yoke, ali covjek u prvom postu veli: "Doduše ,nemam puno za lemit...sad je to samo zamjenit neki pot na laseru a sutra ce bit eventualno neki drajver ili kabel ili neka takva sitnica.", i onda pita da li bi bila dobra Ersa lemilica od 3.900kn? :?
Pa bi. Takve lemilice su idealne za one koji povremeno leme.
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5693
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Prethodni

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju