Cijene i ponude

Re: Cijene i ponude

PostPostao/la Bepone » Pet lip 08, 2018 9:00 am

@kafe...
moze bit da su potrosene... vidis po rastaljenim natpisima i po ovim narandjastim preljevima od topline na vrhu.......pogledaj ih sad prema suncu i vidi koliko je proziran taj crni dio na vrhu, sve sto je prozirniji to je manje tivota u njima......
dobra stvar je da su ove stare lampe drzale dosta dugo svoje karakteristike, do samog kraja zivota... znaci ako mjere dobro , dobro je, delat ce lepo a lose je da opet neznas gdje si. tako da stavi ih, i dok ne omlitave, pocnu pucat, zvuk biti povucen bez dinamike, koristis :dance:
iman ti i ja tester pa ako nis ne rjesis jedan dan ti moren i ja.....
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Cijene i ponude

PostPostao/la tubeman » Pet lip 08, 2018 9:50 am

@Cappucino
Slike nisu baš mjerodavne jer si više slikao kutije i vrhove nego ono što je bitno: rubove i spojeve anoda :)
Opći pogled odaje da su cijevi vidjele i boljih dana (pogotovo po pregrijanim bakelitnim podnožjima).
To ne mora značiti ništa, i dobro kaže Bepone: treba ih izmjeriti i onda će sve biti jasno.
BTW, jučer sam Ti poslao paket s dva para........ :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Cijene i ponude

PostPostao/la davorin » Pet lip 08, 2018 10:49 am

Dvostruki "D"-getter je najčešće karakteristika proizvodnje u "VALVO"-u (jedan period!) gdje su također imali baze od smeđeg bakelita (još su neki od proizvođača imali takav getter u proizvodnji, ali puno kraće vrijeme pa su takve elektronke jako rijetke!). Gornja zatamnjena strana bakelita na tim elektronka nije značila da je elektronka dugo radila pod opterećenjem, već je takva bila od starta (možda su ove elektronke stvarno radile dugo i već su potrošene, ali to ne mogu znati bez mjerenja i detaljnijeg pregleda!).
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Cijene i ponude

PostPostao/la cappucino » Pet lip 08, 2018 2:58 pm

Davorin se prvi javio, pa ih tako njemu šaljem na mjerenje.
držite mi svi palčeve...
bepoooo ljubomoran si priznaj :D :D :D
tubeman ima pravo kad kaže da foto nije mjerodavna. ovisi kako ju okrenes tako se presijava bakelit, dok ono plavkaste crte pri vrhu...mmm :geek:

isto sam ih okrenuo prema svijetlu i čine mi se dosta tamne s gornje strane. usporedio sam i druge elektronke i ove el mi se čine dosta tamnima...al evo,šaljem ih na jug pa vidit ćemo.
Čekat ćemo Davorinovu dijagnozu. Usput bi zamolio Davorina,kad ulovi vremena da objavi zatećeno stanje.Nadam se da će večini biti zanimljivo znati u kojem su stanju i šta sam se uvalio...doduše nisam još! :mrgreen:
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1615
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: Cijene i ponude

PostPostao/la Bepone » Pet lip 08, 2018 5:15 pm

ma neka ti budu dobre, ca ce ti par ploca, racunaj svaku pod 100, 150 max 200 kn.. :P
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Cijene i ponude

PostPostao/la cappucino » Čet ruj 27, 2018 10:15 am

Razmišljam si kako da na jednom od pojačala zamijenim 5U4GB sa 5AR4 (GZ34)…
Posjetim jebaj i ostale trgovce i prođe me volja.
Mislim da ih stavimo na vagu,bile bi skuplje od zlata. Ufaaa...
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1615
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: Cijene i ponude

PostPostao/la Khadgar2007 » Čet ruj 27, 2018 10:29 am

pitam jednog poznatog na facebooku di je kupio jer kaže da ih je dobio za sitne novce,ali znajući njega njegovo sitno je naše pola bubrega...
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5723
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Cijene i ponude

PostPostao/la Bepone » Čet ruj 27, 2018 10:35 pm

iman ja neke GZ34 ne koristim ih, mozda par starih i par novih (sovtek) mijenjam za kumpir
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Cijene i ponude

PostPostao/la audio kutak » Čet ruj 27, 2018 11:12 pm

Bepo, jel može za krumpir iz Lidla od 2 kg pakiranje ?
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: Cijene i ponude

PostPostao/la Pao Pepeo » Pet ruj 28, 2018 12:03 am

Bepone napisao:iman ja neke GZ34 ne koristim ih, mozda par starih i par novih (sovtek) mijenjam za kumpir


ce ti prije nekakvu ribu ulovit... nije panceta... ali dobro ce ti doci... :mrgreen:
Pao Pepeo
 
Postovi: 2199
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju