Cijene i ponude

Re: Cijene i ponude

PostPostao/la fixxxer » Sub ožu 03, 2018 10:45 pm

Edison napisao:
Sad nesto radim s EL34 i opet cu uzeti JJ, mozda i njihove KT77 samo da probam?


:think: :)
Avatar korisnika
fixxxer
 
Postovi: 1039
Pridružen: Sri tra 10, 2013 10:00 pm
Lokacija: Beograd

Re: Cijene i ponude

PostPostao/la Edison » Sub ožu 03, 2018 10:54 pm

fixxxer napisao: :think: :)


Pa kad dodjes na TF. Ove godine je blizi tebi, nego meni... ;) :)
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5681
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Cijene i ponude

PostPostao/la fixxxer » Sub ožu 03, 2018 11:05 pm

Edison napisao:Pa kad dodjes na TF. Ove godine je blizi tebi, nego meni... ;) :)

Jednom i to da se desi :mrgreen:

SE ili PP? Ja se nešto razmišljam da izbombardujem onaj SE od Clausa Byrtha što si donosio u Sisak...
Avatar korisnika
fixxxer
 
Postovi: 1039
Pridružen: Sri tra 10, 2013 10:00 pm
Lokacija: Beograd

Re: Cijene i ponude

PostPostao/la Edison » Ned ožu 04, 2018 2:41 am

fixxxer napisao:
Edison napisao:Pa kad dodjes na TF. Ove godine je blizi tebi, nego meni... ;) :)

Jednom i to da se desi :mrgreen:

SE ili PP? Ja se nešto razmišljam da izbombardujem onaj SE od Clausa Byrtha što si donosio u Sisak...


PP, nesto slicno Baby Hueyu, ali jace i cvrsce. Svidja mi se kako mali svra pa ako i veci bude slican... :dance:

Neces ni ti pogrijesiti s izborom. Byrithovo pojacalo je odlicno.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5681
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Cijene i ponude

PostPostao/la tubeman » Ned ožu 04, 2018 10:19 am

Mislim da je JJ dobar put.
Nisam ni znao da su toliko jeftine i u tom slučaju se zbilja nema što previše razmišljati.
Pri tomu su i dostupne, poštarina je više nego OK (ono što sam vidio na BANZAI-ju) i nema maltretiranja s derikožama i sjecikesama na carini i (posebno) HP.
Ovo s NOS "gigantima" je doista preraslo u maniju i totalni kretenizam.
Inače, kolega u ELGRAD-u (zvučnici) ih je isto svojedobno držao na lageru po vrlo solidnim cijenama, ali mislim da je prestao zbog premale potražnje.

Ovo "Byrithovo " pojačalo nisam prije vidio, ali me veseli jer je napravio upravo onako kako sam i sam počeo raditi prije dvadesetak godina :) :)
Ja sam isprva krenuo od LEAK TL50 i nadograđivao upravo na ovakav način kao što je Byrith radio.
Praktički ista osnovna šema bila je široko eksploatirana pedesetih godina.

Razlika je samo u tomu što sam neopravdano podlegao "šmekeraju" i kao ulazno pojačalo umjesto EF86 stavio ECC83.
To je posve krivo jer je EF86 vrlo fina namjenska audio cijev kasne konstrukcije. Još kada se "ubaci" u triodni mod nema joj kraja.
Danas smo prihvatili da je nešto inferiornija ali i puno jeftinija ECF80 / PCF80 (pentodni dio) i više nego upotrebljiva :)
Problem je u nametanju mišljenja da su samo triode cijevi te iz kojih izvire dobar zvuk :(

Sve ostalo je praktički identično, s tim da sam još "podebljao" ispravljač, stavio odgode visokog napona, sklop za postepeno dizanje ispravljenog napona za grijanje, stabilizirao prednapone i za svaku izlaznu cijev napravio posebni djelitelj negativnog napona.
O NPV neću jer sam o tomu više puta iznosio svoj stav.

Danas je to uobičajena praksa.
U stvari, ako se logički razmišlja, drugačije i ne bi trebalo biti.

Gotovo Isti pristup je prikazan i u knjizi "Akustika : konstrukcije i samogradnja elektroakustičkih uređaja" iz 2002.

U svakom slučaju preporučam gradnju :) :)
Vidim da je u drugom PDF-u sve pojašnjeno u detalje i da postoje i nacrti tiskanih pločica.
Ne znam koliko bi zvuku pridonijeli Lundahlovi transformatori? Možda je i to malko precijenjeno, a možda i nije :)

Ima još jedna zanimljivost u šemi: 90% dijelova u vrijednosti sadrži broj 47 :) :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Cijene i ponude

PostPostao/la drazenK » Sri ožu 07, 2018 2:43 pm

a kakve su EL34 proizvodnje polam? imam par njih pa pitam.
usput ako neko ima viška jednu siemens, poželjno rabljenu :D rado bi otkupio ili mjenjao
EL34.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
drazenK
 
Postovi: 1346
Pridružen: Pon srp 01, 2013 9:54 am
Lokacija: circus Earth

Re: Cijene i ponude

PostPostao/la davorin » Sri ožu 07, 2018 3:56 pm

Lijeva EL34 brandirana kao SIEMENS je 100% napravljena u DDR-u (vrlo vjerojatno u NEUHAUS-u, ali nisam u potpunosti siguran!) od strane firme RFT koju karakterizira uski stakleni balon koji je uži od bakelita baze. Ta postrojenja su naknadno prodana u Rusiju i na njima se proizvode EL34 koje brandiraju kao SOVTEK i ELECTRO-HARMONIX. Nova ruska proizvodnja je mehanički jednaka staroj proizvodnji u RFT-u, ali kvaliteta izvedbe, kontrole i materijala je puno niža.
Desna EL34 brandirana kao POLAM je vrlo vjerojatno proizvedena u firmi TESLA (Prag, tada Čehoslovačka) jer mislim da se u Poljskoj nisu proizvodile EL34, a i izgledom podsjeća. Elektronka na slici je pregrijavana i njena ispravnost je upitna (naročito vakum!) jer se vide posljedice prevelike temperature od koje su se anodni limovi razdvojili, a vide se i premjene u boji na površini.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Cijene i ponude

PostPostao/la drazenK » Sri ožu 07, 2018 4:37 pm

tnx davorine, stvarno ste enciklopedije, ti i tubeman.. :clap:
Avatar korisnika
drazenK
 
Postovi: 1346
Pridružen: Pon srp 01, 2013 9:54 am
Lokacija: circus Earth

Re: Cijene i ponude

PostPostao/la Bepone » Sri ožu 07, 2018 4:40 pm

@kokoric iman ti ja jedno 30tak starih rabljenih , pa cemo nac par :dance:
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Cijene i ponude

PostPostao/la fixxxer » Sri ožu 07, 2018 9:11 pm

Nije nepoznanica ni da je 34ke za Siemens radio i Ei, ali one drugačije izgledaju, imaju karakterističan završetak vrha staklenog balona...
Avatar korisnika
fixxxer
 
Postovi: 1039
Pridružen: Sri tra 10, 2013 10:00 pm
Lokacija: Beograd

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju