Šta se radi...a nema blage veze sa....

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la s@ki » Sri lip 26, 2019 3:51 pm

gdje se skrivam ? :)
Nije se puno petljalo po elektronici, ono sto i je otezalo se ko ...
No s druge strane, od ideje "ajde napraviti 3d printer" početkom prošle godine, došao sam do: slaganja, rastavljanja, kupnje novog, slaganja, rastavljanja, prodaje, kupnje novog, slaganja, rastavljanja.... primjećujete uzorak ? :D
Uglavnom, trenutno na 2 printera + jadan frankenštajn s kojim mi je tubeman izuzetno puno pomogao. Taj trenutno kao najveći čeka prekrajanje profila i trajni dom u "3d print ormaru" gdje će mu biti trajni dom uz još nekoliko sličnih :)
Kako zasad stvari stoje uskoro otvaram obrt, pogotovo ako prođu neki dogovori za suradnju vani.
A eto i par pizdarijica na kojima se u zadnje vrijeme radilo , barem onih koje smijem poslati. Neki su i pod patentom pa imam zabranju dijeljenja slika okolo :D
Igra se i sa silikonima, naljevaju se epoxi smole, razni pigmenti, punila , poliuretani, rade fake boce za razbijanje po glavi stanovnika itd...veselo je.

custom kučište za tablet, "dizajn" u par minuta, trebalo polužiti za scenografiju kao nekakv vojni uređaj.
11.png


prijenosna pepeljara..neznam kako drugačije to nazvati, čovjek je htio kutiju nalik onoj za tic tac, s namjerom da unutra gasi cigarete i stavlja opuške. Navodno uskro u proizvodnju i prodaju ide :)
box2.PNG


itd
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la pamook » Sri lip 26, 2019 4:10 pm

Zmajz napisao:Sad samo nabaviti 500 kila mesine za roštilj i voziiiii…



:lol: :lol: :lol: hoces rec da je to muuuuuu-metal, kvalitetno i sa stilom :D
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la Pao Pepeo » Sri lip 26, 2019 11:19 pm

BRAVO S@KI :clap: samo naprijed sa 3d printerom
i uvijek sam zavidio vama koji znate crtat na komp. , ja sam tu potpuna slapa :doh: :mrgreen:
P.S.
prijatelju si kazi da prestane pusit :D
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la s@ki » Čet lip 27, 2019 7:19 am

hvala hvala. ima tu daleko boljih crtaca od mene :) al cuj, ocito ide dovoljno dobro da se i neki komercijalni proizvodi odrade, tipa ovo sa zadnjih slika je iteracija na temu onih "voki toki" :) uredjaja sto murjaci imaju na ramenu i sl. tek sam ga zapoceo, cekam detalje za iznutrice a onda sve treba smisliti da bude vodotijesno.
Stric sa "pepeljarom" je random lik sa upwork-a, a nebk vjerovao kakve sve ideje ljudi imaju. od.pepeljare, pa do 3d printa "rajfa" za kosu sa dve rupice gdje sam zeni objasnjavao da ako je fleksibilno ne znaci da je i rastezljivo i tako :) ostanes s onim " but why?? " izrazom lica, odradis, uzmes neku sicu i ajmo dalje :)
Isto zanimljiv primjer, covjek oce obiteljski grb napravit i kupio je celicni stit na ebayu i sad je pala odluka napravit 3 fleksibilna lava da ih nakelji gore :)
daleko sam ja tu od profica, al da je ucenje zabavno...zabavno je :)
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la Master of disaster » Čet lip 27, 2019 7:56 am

s@ki napisao:hvala hvala. ima tu daleko boljih crtaca od mene :) al cuj, ocito ide dovoljno dobro da se i neki komercijalni proizvodi odrade, tipa ovo sa zadnjih slika je iteracija na temu onih "voki toki" :) uredjaja sto murjaci imaju na ramenu i sl. tek sam ga zapoceo, cekam detalje za iznutrice a onda sve treba smisliti da bude vodotijesno.
Stric sa "pepeljarom" je random lik sa upwork-a, a nebk vjerovao kakve sve ideje ljudi imaju. od.pepeljare, pa do 3d printa "rajfa" za kosu sa dve rupice gdje sam zeni objasnjavao da ako je fleksibilno ne znaci da je i rastezljivo i tako :) ostanes s onim " but why?? " izrazom lica, odradis, uzmes neku sicu i ajmo dalje :)
Isto zanimljiv primjer, covjek oce obiteljski grb napravit i kupio je celicni stit na ebayu i sad je pala odluka napravit 3 fleksibilna lava da ih nakelji gore :)
daleko sam ja tu od profica, al da je ucenje zabavno...zabavno je :)


Mrak!

Cool stvari!
Samo naprijed.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la Pao Pepeo » Čet lip 27, 2019 8:15 am

ovaj komad ne bi trebao bit pre tezak za nacrtat i isprintat ?
za trube bi napravio kalup pa kasnije iz njega trube od drveta ( furnir ) , stakloplastike , karbona ili njihovih kombinacija
ova " sabirnica " bi bila vec malo teza za dobro napravit kod kuce...
to pitam za neku daleku buducnost ako me i to uhvati... :D
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la Master of disaster » Čet lip 27, 2019 10:47 am

Ako bi se radilo za driver sa dvo inčnim izlazom i ja bi se uključio. :mrgreen:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la davorin » Čet lip 27, 2019 11:03 am

Master of disaster napisao:Ako bi se radilo za driver sa dvo inčnim izlazom i ja bi se uključio. :mrgreen:

Slične adaptere za 2, 3 i 4 "driver"-a sa izlazom na jednu gigantsku hornu sam viđao svojevremeno, a proizvodile su ih firme "JBL" i "ALTEC".
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6932
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la s@ki » Čet lip 27, 2019 12:36 pm

pepel....daj mi to skiciraj sa dimenzijama rukom.. možeš na komadu klozet papira pa pošalji :D

p.s. vec sam ti krenuo crtat lišće da zamjenimo grillove na onim kuglama :P :P

p.p.s. sabirnice su pussy smoke za napraviti samo ako znam kako treba izgledati :)
opet smo na pušenju, al evo ti primjer 2minutnog dizajna za "sabirnicu" za e-cigarete.
Ne pitaj me zašto bi netko napizdio 4 u jednu.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la Master of disaster » Čet lip 27, 2019 12:44 pm

davorin napisao:
Master of disaster napisao:Ako bi se radilo za driver sa dvo inčnim izlazom i ja bi se uključio. :mrgreen:

Slične adaptere za 2, 3 i 4 "driver"-a sa izlazom na jednu gigantsku hornu sam viđao svojevremeno, a proizvodile su ih firme "JBL" i "ALTEC".

Jesu da, ali ovo nije to, ovo je dapter za kopresijski driver sa 2"(u mom slučaju, ne znam što Pepelu treba) izlazom u multicel hornu.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 12 gostiju

cron