Šta se radi...a nema blage veze sa....

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la pamook » Čet srp 13, 2023 10:27 pm

...evo ja se danas vratio nakon 14 dana pakla - u Vodicama :D ... kad smo dosli, dva dana ne spavanja od buke mi bilo dosta, pa sam probao podmititi klince sa 100€ svaki ako pristanu da idemo kuci unutar 48 sati, da se stignemo spakirat. Peezduni su odbili i tako ostadoh na neželjenom kolosijeku. Nikako mi nije jasno da se na jednom mjestu skupe: imbecili u autima kojima su gas i kočnica binarnog tipa, pridužuju im se Akrapovićevi manekeni na dva točka, jebo ih decibel u glavu pod kacigom, a onda fino odes se ražentat malo i zaronit, pa ti se česi naseru na 30 cm od ručnika, njih 9, onda se ti brišeš šugamanom mašući guzicom njegovoj ženi ispred nosa jer jebiga, ti si stigao prvi tu, al personal space je misaona imenica, ništa to ne smeta, nek se mi družimo... pa se deri na klince da se drže one jebene krunice na 20m od obale jer debili na jet skiima pripomognuti domaćim izdajnicima u pasarama s pentom plove (ili glisiraju, ako mogu) doslovno na metar od bova... onda im se onako uživajući u odmoru najebeš svega po spisku, pa se vratiš u sobu i probaš malo odrijemat. Al ne bi išlo, jer je vruće, pa otvoriš ponistru da je manje vruće, ali onda ona gore spomenuta izabrana buka prodire u tvoj neželjeni odmor... onda zatvoriš ponistru, napičiš klimu, pa te boli glava, al jebiga, bar se spavalo par sati u komadu. A sinoć, uz pomoć vjetra s kopna, sjedimo mi navečer još malo na ćakule s rodbinom a vitar donosi umilne zvuke iz Hacijende gore sa magistrale - jebeš mi sve ako u Šapcu u centru ne svira nešto bolje od onoga što je oplahivalo napaćeni narod na uživanju na moru, trebalo bi im napisat da nek se preimenuju u Anadolu (poznata birtijetina prije rata kod Slav. Broda s trbušnim plesačicama i inim istočnim blagodatima)....

I tako kažeš Grunfe, nema turista... nisam nosio mobitel niti jedan dan, ali dva puta prošao tamo oko Plave plaže pa prema Punti, i nimalo me ne čudi da su tamo neku mrtvu ženu dopola pokrili pa se ekipa kraj nje baškarila za sunčat se, tamo je jebeni krkljanac....

ima ona stara "da Boh da imao pa nemao" i u ovom slučaju je jebeno kirurški točna - nekoć se išlo čamcem po Tijatu, Orutu, Kaprijama, biralo se u koju će se uvalu uvalit da bi se bilo na miru i samoći, ronilo se da se vidi svega i svačega, volilo se ić na more. Sad, nakon rata i poraća, kaić nula bodova (jerbo vez košta više nego bubreg) a ono što je bilo u portu u VD pa se vezalo kaić za njih i toleriralo se isto, pomrlo. Jebiga, nema.

al zato ekipa iznajmljuje glisere na neviđenu dozvolu svima koji iskeširaju 200+€ za dan, pa onda ti isti glisiraju kraj krunice, a ja se derem na dicu da nek rone tamo di debili ne voze... onda se nađe gospodja na onoj SUP dasci, ili kako li se zove, pa pizdri među kupačima onim veslom, dodje do škaje u pličaku, ostavi dasku i veslo na pol prilaza gdje se djeca igraju, a baja na molu na Lovinčiću donio štap za pecanje i peca na varalicu s 3 trokrake udice ugodno među klincima koji skaču u vodu s mola (znam da je varalica s 3 trokrake jer mu je zapela za konop koji drži bovu od krunice na 5-6 m od mola)...

Uglavnom, u 14 dana nisam auto niti upalio, niti jednu kafu popio van svoje kužine, klinci su proglasili da neće žderat hamburgere i ine jestivine kao prošlih godina, pa mi je jedini gušt od ovogodišnjeg odmora to što im nismo ostavili ništa više od 10ak € dnevno za kruv, mliko i nešto za spizu.

jebo me odmor da me jebo - jedva dočekao dovuć se natrag u shoopak svemira, i samo čekam da me netko od rodbine pita jesmo li se naodmarali :lol: :lol: :lol:

Zavidin ti na Prviću, tamo bar nema vozila. Ovo u Vodicama se sve vucari na onim električnim romobilima, grmalj od 2 metra i 40ak godina satare ženu s djetetom tim jebenim romobilom vozeći se kroz rulju koja ide s plaže od Lovinčića prema centru, još mu se žena izvinjava.... fuj.

Ajde, Putine, oćel to dugme.

Fuj.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la Khadgar2007 » Čet srp 13, 2023 11:17 pm

Dođi malo u moj kraj. Imaš uz Unu parcela za bagatelu,baš sam neki dan vidio 6000 kvadrata za 8500 novih novčanica,prodavač kaže da ima nekakva kućica na zemljištu. Prijatelj mi ima vikendicu blizu Dvora i tamo pobjegne kad god može. Tu i tamo se zaletim do njega na neki roštilj. Baš bi mogao ponovo da vidim malo Unu izbliza jer zadnji puta kada sam se vozio tamo još je unska pruga funkcionirala i vlakom sam išao do Splita...

Evo njegova kuća je ta lijeva u prvom planu, a preko, one sitne kučice na brdovitom terenu je BiH, a između nas Una. Tako da imaš sve na dlanu. Oćeš na ćevape samo se dotegliš autom do granice, preko nje cipelcugom i dvije porcije sa pripadajućim pivama su 10 novih novčanica.
struga.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5743
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la Fantocci » Pet srp 14, 2023 7:01 am

Pamook, barem si nas nasmijao :lol:

Čovjek skoro poželi još jednu koronu, te 2020 godine si mogao birati najljepši bor na plaži, ispod kojeg ćeš odrijemat jednu kiticu... u blaženom miru.
Tako je to izgledalo tada, u špici sezone:

1.jpg


2.jpg


3.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 459
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la pamook » Pet srp 14, 2023 7:53 pm

@Khad - :D vracali smo se preko Gline, Petrinje i Siska do uključenja u Najdosadniju Prometnicu Ikad kod Popovače, i jako mi je lijep taj kraj, iako sad nakon potresnih sr@nja djeluje više žalosno nego bi trebalo... ali moj "problem" nije to da se trebam maknit negdje (u kući sam u VK, veće dvorište, roštilji sve to kako ide) nego ja VOLIM more i pogotovo podmorje, ali nema ništa od odmora - odem tamo i nema (kvalitetnog) spavanja od buke, a onda ti oduzmu i kvalitetno kupanje/ronjenje i dobiješ nešto što bi se na engleskom vjerojatno zvalo "Involuntary Prostate Exam" i još to platiš.... već godinama na dnu nema ništa do kamena, tu i tamo poneki jež, i od riba debeli i veliki cipal govnar (onaj sto se hrani kod ispusta kanalizacije) i tu i tamo kakav špar, pirka i potka. Sipu živu nisam vidio valjda 30 godina, hobotnicu jesam ali tek ako sam bio u 9. mjesecu doli - što već godinama nije moguće jer klinci imaju školu - a da ne spominjem da mi Bosanac priča o tome kako se lovi riba podvodnom puškom i Zagrepčanin mi objašnjava kako se lovi, jer vide da sam laik, a oni su postali stručni u roku par godina vještog izbjegavanja dozvola i plivanju između paragrafa... zato peezdim, a kako starim, ispada da svake godine sve gore. A tehnički, i jest sve gore - gužvastije.

@Fantocci - :lol: to i jest cilj/bit cijelog grintanja gore u postu, nakon sto sam skuzio da (imam preko 50) vise nisam uopce niti jedna od kategorija za gledat po plazi, vec mogu samo zaraditi kakvu prijavu, i nakon sto oduzmes iz cijele price o "odmoru" faktor goozice i sise, dobiješ, u stvari, IPE, kako ga gore spomenuh. I plus toga, vlastita voljena djeca te iznevjere jer ne žele sudjelovati u spašavanju sirotog čaće :lol: :lol:

ajd, uspio sam pročitat cijelu jednu knjigu, i od silnog meditiranja poderat nekoliko križaljki, jerbo ne znam departman u Vrancuskoj, prezime nogometaša NK Jadnici iz Prisoja, bivšeg cara bivše države na slovo G i tako to... ispalo da ne znam više nego što znam. A znam da ne znam.

Jebo GO, evo se naspavao noćas i potvrdio to još malo popodne... neću reći "kao beba" jer sad sa 50+ to može samo značiti da sam uglavnom bez zuba i malo sam se upišao.

Al neka, sutra ložim roštilj, pa ćemo komarci i ja u boj. Oni krvavo, ja krvavo, imam jedan tomahawk u dubokom, nešto mi se zamjerio :mrgreen:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la grunf » Pet srp 14, 2023 9:29 pm

pamook napisao:...evo ja se danas vratio nakon 14 dana pakla - u Vodicama :D ... kad smo dosli, dva dana ne spavanja od buke mi bilo dosta, pa sam probao podmititi klince sa 100€ svaki ako pristanu da idemo kuci unutar 48 sati, da se stignemo spakirat. Peezduni su odbili i tako ostadoh na neželjenom kolosijeku. Nikako mi nije jasno da se na jednom mjestu skupe: imbecili u autima kojima su gas i kočnica binarnog tipa, pridužuju im se Akrapovićevi manekeni na dva točka, jebo ih decibel u glavu pod kacigom, a onda fino odes se ražentat malo i zaronit, pa ti se česi naseru na 30 cm od ručnika, njih 9, onda se ti brišeš šugamanom mašući guzicom njegovoj ženi ispred nosa jer jebiga, ti si stigao prvi tu, al personal space je misaona imenica, ništa to ne smeta, nek se mi družimo... pa se deri na klince da se drže one jebene krunice na 20m od obale jer debili na jet skiima pripomognuti domaćim izdajnicima u pasarama s pentom plove (ili glisiraju, ako mogu) doslovno na metar od bova... onda im se onako uživajući u odmoru najebeš svega po spisku, pa se vratiš u sobu i probaš malo odrijemat. Al ne bi išlo, jer je vruće, pa otvoriš ponistru da je manje vruće, ali onda ona gore spomenuta izabrana buka prodire u tvoj neželjeni odmor... onda zatvoriš ponistru, napičiš klimu, pa te boli glava, al jebiga, bar se spavalo par sati u komadu. A sinoć, uz pomoć vjetra s kopna, sjedimo mi navečer još malo na ćakule s rodbinom a vitar donosi umilne zvuke iz Hacijende gore sa magistrale - jebeš mi sve ako u Šapcu u centru ne svira nešto bolje od onoga što je oplahivalo napaćeni narod na uživanju na moru, trebalo bi im napisat da nek se preimenuju u Anadolu (poznata birtijetina prije rata kod Slav. Broda s trbušnim plesačicama i inim istočnim blagodatima)....


prijatelju odabra si krivu destinaciju za odmor sa 50tak godina, vodice i srima su dno dna hrvatskog turizma , ima i goreg ali svejedno nisi dobro proša ali usput si me dobro nasmija :lol: :lol:

pamook napisao:I tako kažeš Grunfe, nema turista... nisam nosio mobitel niti jedan dan, ali dva puta prošao tamo oko Plave plaže pa prema Punti, i nimalo me ne čudi da su tamo neku mrtvu ženu dopola pokrili pa se ekipa kraj nje baškarila za sunčat se, tamo je jebeni krkljanac....


možda se tebi to tako čini ali mi domaći vrlo dobro znamo šta je sezona i gužva a imam i podatke iz prve ruke , 6misec lošiji za nekih 10-20% negdi i više a koliko vidin i 7 nije bolji , šta se mene tiče ja bi volia da se takav turizam uruši pa da državae nema za penzije , možda će onda neko pamteniji razmišljati o turizmu i šta je to i kako dalje ali betionizacija ne vodi nigdi a posebno ovi novi zakon o pomorskom dobru koji je kriminalan

pamook napisao:ima ona stara "da Boh da imao pa nemao" i u ovom slučaju je jebeno kirurški točna - nekoć se išlo čamcem po Tijatu, Orutu, Kaprijama, biralo se u koju će se uvalu uvalit da bi se bilo na miru i samoći, ronilo se da se vidi svega i svačega, volilo se ić na more. Sad, nakon rata i poraća, kaić nula bodova (jerbo vez košta više nego bubreg) a ono što je bilo u portu u VD pa se vezalo kaić za njih i toleriralo se isto, pomrlo. Jebiga, nema.

al zato ekipa iznajmljuje glisere na neviđenu dozvolu svima koji iskeširaju 200+€ za dan, pa onda ti isti glisiraju kraj krunice, a ja se derem na dicu da nek rone tamo di debili ne voze... onda se nađe gospodja na onoj SUP dasci, ili kako li se zove, pa pizdri među kupačima onim veslom, dodje do škaje u pličaku, ostavi dasku i veslo na pol prilaza gdje se djeca igraju, a baja na molu na Lovinčiću donio štap za pecanje i peca na varalicu s 3 trokrake udice ugodno među klincima koji skaču u vodu s mola (znam da je varalica s 3 trokrake jer mu je zapela za konop koji drži bovu od krunice na 5-6 m od mola)...

Uglavnom, u 14 dana nisam auto niti upalio, niti jednu kafu popio van svoje kužine, klinci su proglasili da neće žderat hamburgere i ine jestivine kao prošlih godina, pa mi je jedini gušt od ovogodišnjeg odmora to što im nismo ostavili ništa više od 10ak € dnevno za kruv, mliko i nešto za spizu.

jebo me odmor da me jebo - jedva dočekao dovuć se natrag u shoopak svemira, i samo čekam da me netko od rodbine pita jesmo li se naodmarali :lol: :lol: :lol:

Zavidin ti na Prviću, tamo bar nema vozila. Ovo u Vodicama se sve vucari na onim električnim romobilima, grmalj od 2 metra i 40ak godina satare ženu s djetetom tim jebenim romobilom vozeći se kroz rulju koja ide s plaže od Lovinčića prema centru, još mu se žena izvinjava.... fuj.

Ajde, Putine, oćel to dugme.

Fuj.


jes vidia , divlji zapad je bia pi..in dim prema ovome :lol: :lol: :lol: :lol:

šta se tiče šibenskog arhipelaga sva srića da su otoci zaštićeno kulturno dobro pa betonizacija baš ne prolazi mada se provuče pokoji kriminalac i napravi kuću sa tablom o ilegalnom objektu i onda napravi terasu i vrata na mojoj zemlji , jedva čekan zimu pa da malo ugruijen ruke sa velikom štemalicom . kad ne može država mogu ja :lol: :lol: :lol:
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la grunf » Pet srp 14, 2023 9:50 pm

pamook napisao:@Khad - :D vracali smo se preko Gline, Petrinje i Siska do uključenja u Najdosadniju Prometnicu Ikad kod Popovače, i jako mi je lijep taj kraj, iako sad nakon potresnih sr@nja djeluje više žalosno nego bi trebalo... ali moj "problem" nije to da se trebam maknit negdje (u kući sam u VK, veće dvorište, roštilji sve to kako ide) nego ja VOLIM more i pogotovo podmorje, ali nema ništa od odmora - odem tamo i nema (kvalitetnog) spavanja od buke, a onda ti oduzmu i kvalitetno kupanje/ronjenje i dobiješ nešto što bi se na engleskom vjerojatno zvalo "Involuntary Prostate Exam" i još to platiš.... već godinama na dnu nema ništa do kamena, tu i tamo poneki jež, i od riba debeli i veliki cipal govnar (onaj sto se hrani kod ispusta kanalizacije) i tu i tamo kakav špar, pirka i potka. Sipu živu nisam vidio valjda 30 godina, hobotnicu jesam ali tek ako sam bio u 9. mjesecu doli - što već godinama nije moguće jer klinci imaju školu - a da ne spominjem da mi Bosanac priča o tome kako se lovi riba podvodnom puškom i Zagrepčanin mi objašnjava kako se lovi, jer vide da sam laik, a oni su postali stručni u roku par godina vještog izbjegavanja dozvola i plivanju između paragrafa... zato peezdim, a kako starim, ispada da svake godine sve gore. A tehnički, i jest sve gore - gužvastije.



a šta si očekiva nakon godina i godina krivolova , pustoš prijatelju , pustoš , moj stari to zove 'kada' a ne more , prošli vikenda san ronia na južnoj punti Oruta(Zmajan) i najveća riba koju san vidia je bila maksimalno 10cm duga a na tom istom mistu do prije dvadesetak godian je još bilo ribe , botnica ,u kanalu između Bonjana i Oruta bi bez problema moga uvatiti kil liganja a sad možeš samo uvatiti prihladu i upalu mihura , ko i sve i to smo uništili , more koje je hranilo generacije stoljećima pretovorili smo u kupalište sa dnom na kojem više nema života , posejdonia je potpuno uništena a bez nje nema života , čudiš se da nisi ništa vidia u moru a i nećeš jer posejdonije više nema između srime i prvića a bez nje nema ni ribe ,vrlo jednostavno , nažalost mi domaći znamo odgovorne ali nikome ništa ko po običaju

ajde Putine stisni više botun :lol: :lol: :lol:
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la pinco » Pet srp 14, 2023 9:53 pm

Neka ;)
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 562
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la Zmajz » Pet srp 14, 2023 10:59 pm

E moj Grunfe, Vi domaći, kažeš, znadete odgpvore, a ja ću vas pitati zašto ste dopustili godine i godine krivolova i betonizacije i tog takvog turizma? Godinama? Ja znam odgovor: svidjelo vam se imati para i za jednu sezonu tzv. turizma kupiti stan u Zagrebu ili napravit još tri apartmana itd... Krivolovom se bave vaši (naši) domaći ljudi i betonizacijom isti takvi (vaši/naši) vama pod nosom koji ste tamo cijelu godinu, vidjeli ste to i tolerirali a možda i nešto ušićarili, a sad je izgleda došlo laganini vrijeme da se pokusa kaša koju se zakuhalo kroz te silne godine.
Jbga...
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la pinco » Pet srp 14, 2023 11:25 pm

Zmajz napisao:E moj Grunfe, Vi domaći, kažeš, znadete odgpvore, a ja ću vas pitati zašto ste dopustili godine i godine krivolova i betonizacije i tog takvog turizma? Godinama? Ja znam odgovor: svidjelo vam se imati para i za jednu sezonu tzv. turizma kupiti stan u Zagrebu ili napravit još tri apartmana itd...


Kladin se da zagrepčani imaju višestruko više vikendica i apartmana na moru, nego šta ljudi sa mora imaju stanova u Zagrebu.
Pogledaj ko drži klubove i restorane, itd...
Naravno da su domaći u većini, jel živu tu, al statistika bi bila zanimljiva.
Svak naravno može imat poslovni plan i napravit apartman na moru, nemora bit sa obale.

Plače su u Zagrebu bolje tolko, da jedan ili dva apartmana na moru ne mogu vratit razliku. Nema svak apartmane, ka šta nema i dobru plaču u Zagrebu.
A kako je nama koji nemamo apartmane, niti živimo od turizma, sve je skuplje na moru, pa ti živi.


Krivolovom se bave vaši (naši) domaći ljudi i betonizacijom isti takvi (vaši/naši) vama pod nosom koji ste tamo cijelu godinu, vidjeli ste to i tolerirali a možda i nešto ušićarili, a sad je izgleda došlo laganini vrijeme da se pokusa kaša koju se zakuhalo kroz te silne godine.
Jbga...


Istina, tu si u pravu, al ratne godine su učinile svoje, nebriga, i strah.
Šta misliš da osvajaču smiš stat na žulj? Bile su jebene godine, al o tome se baš i ne priča.
Najprije ide topnička priprema, a onda juriš.... :(
https://www.zakon.hr/z/1575/Zakon-o-prestanku-va%C5%BEenja-Zakona-o-ispitivanju-porijekla-imovine-i-oduzimanju-nezakonito-ste%C4%8Dene-imovine-

Lomile su se ruke i noge, ako si mislija šta reć, a neki se ponašaju ka da in je neko dužan nešto, pa samo grabu i grabu,. i grabu, kada nema kraja.
Šta se mene tiće, slobodno ne mora doć ni jedan turist, sritan bi bija da svako dite u ovoj državi može doć sa roditeljima na more, i uživat na odmoru. Znamo radit, a mamo i nešto polja, nikad nismo puno imali, al nismo ni bili gladni.
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 562
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la grunf » Pet srp 14, 2023 11:34 pm

Zmajz napisao:E moj Grunfe, Vi domaći, kažeš, znadete odgpvore, a ja ću vas pitati zašto ste dopustili godine i godine krivolova i betonizacije i tog takvog turizma? Godinama? Ja znam odgovor: svidjelo vam se imati para i za jednu sezonu tzv. turizma kupiti stan u Zagrebu ili napravit još tri apartmana itd... Krivolovom se bave vaši (naši) domaći ljudi i betonizacijom isti takvi (vaši/naši) vama pod nosom koji ste tamo cijelu godinu, vidjeli ste to i tolerirali a možda i nešto ušićarili, a sad je izgleda došlo laganini vrijeme da se pokusa kaša koju se zakuhalo kroz te silne godine.
Jbga...


ža mi je šta tako misliš i generaliziraš ljude ali ovakve izjave ti ne tribaju bar za čovika tvojih godina i pameti
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju