Šta se radi...a nema blage veze sa....

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la Zmajz » Sub srp 15, 2023 2:10 am

Nije mi bila namjera generalizirati, možda sam krivo sročio rečenicu, svakome je jasno da nisu svi isti niti bili u mogućnosti ili željeli prodavati svoju djedovinu za ušićariti neku pinku, no mnogi jesu (nije se moglo drukčije preživjeti itd. itd.) ali lavina je polako krenula. Nije to nova stvar, sjećam se ko klinac kad sam počeo gledati oko sebe (tamo krajem šezdesetih prošlog stoljeća) kako se to zahuktavalo, moglo se čak i sa skromnim sredstvima. Već onda su neki domaći mrgodili se na tu silnu gradnju vikendica ali su propustili mogućnost da se to barem uspori ili civilizira nekako. Pa odljev domicilnog stanovništva u velike gradove čini svoje a šta je uzrok a šta posljedica tih promjena to je malo teža priča. I sve to uz svesrdnu pomoć države jer vlastodršci tu imaju svoj interes, ofkors. Krivolov je priča za sebe, on je tu otkad je smišljeno prvo pravilo ili zakon o izlovu, i ne mislim na pojedinačne ribolovce (ono udica i osti i slične alatke) što je država uvela neke rigorozne kazne i zabrane, te nemožeš loviti s obale te nemožeš parangalom ako ima više od dvije udice i nedaj bože podvodnom puškom i ostale rabote, a onda dojuri onaj ribar sa kočom preore dno do golog kamena i onda cvili na telki da nema ribe. To se baš ne regulira efikasno a i ne treba, dovoljno je malo mozga upotrebiti.
U Zg se u kolokvijalnim razgovorima može čuti izjave tipa "ti dalmoši od dvaipo mjeseca turizma žive cijelu godinu i boli ih đon" a ČINJENICA jeste da se najviše stanova prodaje u zagrebu kad završi turistička sezona na moru, provjerljivo kod svakog trgovca nekretninama u Zg.
Šteta je što jedan dio ljudi s obale prezentira cijelu tu regiju (ne samo Dalmaciju) na takav način i onda imate generaliziranje.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la grunf » Sub srp 15, 2023 8:41 pm

Zmajz napisao:Nije mi bila namjera generalizirati, možda sam krivo sročio rečenicu, svakome je jasno da nisu svi isti niti bili u mogućnosti ili željeli prodavati svoju djedovinu za ušićariti neku pinku, no mnogi jesu (nije se moglo drukčije preživjeti itd. itd.) ali lavina je polako krenula. Nije to nova stvar, sjećam se ko klinac kad sam počeo gledati oko sebe (tamo krajem šezdesetih prošlog stoljeća) kako se to zahuktavalo, moglo se čak i sa skromnim sredstvima. Već onda su neki domaći mrgodili se na tu silnu gradnju vikendica ali su propustili mogućnost da se to barem uspori ili civilizira nekako. Pa odljev domicilnog stanovništva u velike gradove čini svoje a šta je uzrok a šta posljedica tih promjena to je malo teža priča. I sve to uz svesrdnu pomoć države jer vlastodršci tu imaju svoj interes, ofkors. Krivolov je priča za sebe, on je tu otkad je smišljeno prvo pravilo ili zakon o izlovu, i ne mislim na pojedinačne ribolovce (ono udica i osti i slične alatke) što je država uvela neke rigorozne kazne i zabrane, te nemožeš loviti s obale te nemožeš parangalom ako ima više od dvije udice i nedaj bože podvodnom puškom i ostale rabote, a onda dojuri onaj ribar sa kočom preore dno do golog kamena i onda cvili na telki da nema ribe. To se baš ne regulira efikasno a i ne treba, dovoljno je malo mozga upotrebiti.
U Zg se u kolokvijalnim razgovorima može čuti izjave tipa "ti dalmoši od dvaipo mjeseca turizma žive cijelu godinu i boli ih đon" a ČINJENICA jeste da se najviše stanova prodaje u zagrebu kad završi turistička sezona na moru, provjerljivo kod svakog trgovca nekretninama u Zg.
Šteta je što jedan dio ljudi s obale prezentira cijelu tu regiju (ne samo Dalmaciju) na takav način i onda imate generaliziranje.


glupo je reći da domaći ništa ne rade i da samo zarađuju , moja žena je radila u turizmu 15tak godina a moj posao je nažalost vezan sa tom vražjom betonizacijom tako da znam tko su investitori a i znam nešto o problematici turizma i njegovoj održivosti
država zakonima potiče gradnju apartmana a spriječava gradnju hotela i tako dobiješ to što smo dobili , apartmani se minimalno oporezuju a moš se i provuči bez da platiš centa poreza državi dok se hoteli deru do gole kože, pogledaj statistiku pa ćeš viditi koliko se novih hotela otvorilo s 4 ili 5 zvjezdica a koliko kreveta imaš u apartamnima , nevjerovatne brojke , mislim da je zadnjih 4 godine oko 300000 kreveta u apartmanima a to je nemoguće napuniti
tako dobiješ Vodice di su hoteli uništeni privatizacijom a napravljeno je more apartmana bez ikakvih sadržaja , hoteli i dan danas u Vodicama nisu nešto ali kad su napravljeni u onom sustavu bili su TOP destinacija , tu sliku Vodica možeš preslikati na čitavu obalu od Umaga do Privlake , isti scenario
investitori na obali danas više nisu domaći ljudi , oni su sad u manjini , uglavnom je to sad kontinet i stranci sumnjivih dosjea , firme koje rade na tim objektima opet u većini slučajeva budu sa kontineta jer nema toliko domaćih izvođača , radi se svakako , inspekcije ne postoje a i kad nekog prijaviš ništa se ne dogodi, tako da smo izgubili volju, izgleda da su svi nedodirljivi , gradi se na pomorskom dobru ,di se stigne , pogledaj kuću sa slike(Raslina) , vlasnici iz VŽ , sve inspekcije i slike po novinama nisu ih zaustavili s tim da su devastirali pomorsko dobro(tili su preko plaže napraviti cestu) šta se na slici ne vidi , inače niti 100metara od kuće mog punca

vidiš nismo uspili spasiti ni M/B TIJAT ma koliko se moja rodica trudila sa svojim prijateljima , nema na koja vrata nisu pokucali ali izgleda da ipak ima nade kako mi je rekla prije par dana , možda brod preuzme šibenska županija i restaurira ga i koristi za svoje potrebe , a sinoć dok si ti pisa svoj shit of the week ja san njoj sla slike Tijata iz svoje arhive u suzama i onda dođe tvoj post ko hladan tuš :(
https://www.morski.hr/video-ispracaj-kakvog-nijedan-brod-nije-imao-tijatova-posljednja-plovidba-na-liniji-505/
https://mok.hr/vijesti/item/38018-tijat-u-srcu-dirljiv-oprostaj-od-broda-tijata-koji-je-nakon-68-godina-zadnji-put-zaplovio-na-liniji-od-vodica-do-sibenika-i-otisao-u-mirovinu

mog oca su na satanku koje je organiziralo ministarstvo tili ušutkati da ne govori o ribarstvu i krivolovu , a ja sam skoro napravia skandal na jednoj svečanoj večeri kad san pripozna jednog od tih krivolovaca, srića da me žena spasila par dana pržuna jer san bia zakuha kad mi je reka da je moj dida kriv šta više nema ribe u moru,a moj dida je ribaria na pacifiku kad njegov dida nije ni vidila more , isti ima popriličan dosje i nikome ništa ,tri ili četri kuće , svi znaju za njega ,redovito prijavljuju ali uzalud , nema smisla isto ko i za betonizaciju jer pravda nije na našoj strani ili mi ne znamo krasti i biti ko oni

normalno da ima domaćih koji žele zaraditi na brzinu ali kako drukčije , od čega da žive ljudi , tvornica nema, poljoprivreda uništena , od mora se ne može živiti, jedina nada je turrizam ma kakav bia, pogledaj film Murina ,odličan prikaz toga i stanja u društvu

i onda mi kažeš domaći mučimo , totalni debakl , mi govorimo ali nas niko godinama ne čuje i ne vidi to je problem

i šta je najgore polako nestajemo
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la Edison » Ned srp 16, 2023 9:19 am

Gornja kucica iz bajke je ruzna i za horror... :roll:
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5687
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la grunf » Ned srp 16, 2023 9:23 am

Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la grunf » Ned srp 16, 2023 9:26 am

Edison napisao:Gornja kucica iz bajke je ruzna i za horror... :roll:


I to tako godinama stoji i sve 5, ljudi slikavaju i smiju se , i to na plazi koju je vlasnik tia betonirati da moze doci sa autom ispred kuce
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la drazenK » Ned srp 16, 2023 3:51 pm

IMG_8550.jpeg

Nadam se da će naći svoje mjesto negdje gdje će i dalje uveseljavati narod, stvarno bi bila ludost da ga ubiju.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
drazenK
 
Postovi: 1350
Pridružen: Pon srp 01, 2013 9:54 am
Lokacija: circus Earth

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la grunf » Ned srp 16, 2023 8:19 pm

drazenK napisao:
IMG_8550.jpeg

Nadam se da će naći svoje mjesto negdje gdje će i dalje uveseljavati narod, stvarno bi bila ludost da ga ubiju.


svi se nadamo da neće loše završiti , sad je u Cresu na vezu , rodica mi kaže da bi trebali brzo ići po njega i dovesti ga nazad u Šibenik ako se nešto opet ne zakomplicira ka šta je običaj u našoj državi

meni se srce slama, to je bilo prvo prijevozno sredstvo u mom životu , tolike uspomene me za njega vežu i dobre i loše , nikad nije zakasnia ili se pokvaria ,ni jedan vitar i nevera ga nisu spriječili da vozi, to je brod sa dušom kojeg treba sačuvati

nažalost godinama govorimo o tome ali nas niko ne čuje :(
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la Khadgar2007 » Ned srp 16, 2023 8:57 pm

Inače koja je fora sa tim brodićem? Jel gase tu liniju, tjeraju brod u penziju ili nešto treće? Koji je uopće vijek trajanja takvih brodova ako se sve održava kako treba? Jedna prijateljica iz osnovne škole je već nekoliko godina ako se ne varam na Prviću pa je i ona isto protestirala. Pozdravi mi ju ako ju vidiš, ne možeš je fulati, sisački naglasak(ako ju nisu već počakavili...) i visoka poput mene. :D
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5743
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la grunf » Ned srp 16, 2023 9:16 pm

Khadgar2007 napisao:Inače koja je fora sa tim brodićem? Jel gase tu liniju, tjeraju brod u penziju ili nešto treće? Koji je uopće vijek trajanja takvih brodova ako se sve održava kako treba? Jedna prijateljica iz osnovne škole je već nekoliko godina ako se ne varam na Prviću pa je i ona isto protestirala. Pozdravi mi ju ako ju vidiš, ne možeš je fulati, sisački naglasak(ako ju nisu već počakavili...) i visoka poput mene. :D


ovakvi brodovi se po EU restauriraju i plove kao kulturno dobro , ima kultni motor Sulzer 6TW24 koji nije u 68 godina nikad sta ili ima neki veliki problem da brod ne vozi, inače je riječ o dvotaktnom motoru , 6 cilindara a mi smo jedina zemlja na mediteranu koja nema očuvan ni jedan čelični brod kao kulturno dobro

Watch on youtube.com


pruga se ne gasi , nego brod ide u penziju ,tj ne može proći tehnički jer Jadrolinija nije ulagala u njega a Jadrolinija je državna firma tako da ti je sve jasno

sad smo dobili još veću ruzinu , maloprije je čovika šta vata cimu(konop) u ŠI isto dobro šporkalo

https://dubrovacki.slobodnadalmacija.hr/dubrovnik/vijesti/hrvatska-i-svijet/postira-putnike-i-obalu-isprskala-motornim-uljem-evo-sto-kazu-neki-od-putnika-1306676

https://www.morski.hr/foto-jadrolinijina-postira-putnike-isprskala-motornim-uljem-moraju-kupiti-novu-garderobu-a-isprljao-je-i-obalu/

vidi kakvi su splavi za spašavanje :lol: :lol:

Inače Postira koja je doša u zamjenu Tijatu je u još gorem sttanju i uopće nebi treba ploviti ali Jadrolinija nema novca , nije povukla nikakva sredsta koja je mogla iz EU , direktor je Hercegovac sa članskom iskaznicom i izgleda da je njegova misija da uništi jedinog domaćeg brodara , ali šta je tu čudno ,kod nas se plin kupi za 45 eura a prodaje muhti , samo od tog novca su mogli urediti sve brodove jadrolinije da budu ko novi
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la Topolino » Ned srp 16, 2023 11:11 pm

Marina je do pretvorbe u hotel jos imala orginal ispravne motore iz 1936g. Da steta je da takvi brodovi vise ne plove kod nas.
Topolino
 
Postovi: 121
Pridružen: Sub vel 25, 2023 9:06 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju