Šta se radi...a nema blage veze sa....

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la Khadgar2007 » Pon vel 12, 2024 2:05 pm

Prije ćeš imati problema sa zalemljenom žicom nego da ju staviš pod šaraf u luster klemu. Desiti će ti se ono što se dešava sa modernom elektronikom, a to je hladni lem uslijed grijanja i hlađenja spoja. Stavi ti to pod šaraf i vozi. Inače ja to nikada nisam radio već je to samo moje osobno mišljenje. Možda se netko od forumaša zezao sa time pa ima neko praktično iskustvo.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5743
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la Topolino » Pon vel 12, 2024 2:16 pm

Osobno dobim mentalni proljev od tih prijenosnih elektricnih uredaja. Pogotovo kaloriferi su mi se urezali u pamcenje kada se jedan pretvorio u bacac plamena kada sam bio klinac.
Topolino
 
Postovi: 119
Pridružen: Sub vel 25, 2023 9:06 pm

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la pinco » Pon vel 12, 2024 3:13 pm

Ako ideš na luster kleme, a triba bi, onda stavi keramičku. Ova plastična će se rastopit.
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 562
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la Topolino » Pon vel 12, 2024 4:38 pm

Keramika ce ici gore. Sutra ih kupim i sklopim tu skalameriju, samo da je se rjesim. Kada ju predam samo cu reci: kada prdne, moze samo u kantu :lol: Mjesati Alu zice sa Cu zicama i onda jos lemiti zastitnu sondu :?
Topolino
 
Postovi: 119
Pridružen: Sub vel 25, 2023 9:06 pm

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la grunf » Pon vel 12, 2024 11:36 pm

Topolino napisao:Keramika ce ici gore. Sutra ih kupim i sklopim tu skalameriju, samo da je se rjesim. Kada ju predam samo cu reci: kada prdne, moze samo u kantu :lol: Mjesati Alu zice sa Cu zicama i onda jos lemiti zastitnu sondu :?


zaštitna sonda se nikad ne lemi za tolike temperature nego se zavari ili spoji sa posebnim spojnicma , a i kakva je to sonda uopće , u obliku cjevčice ili s podnožjem ?

ja san ovu sondu sa slike zavaria sa srebrom ,nisan ima druge opcije , bilo je malo škakljivo ali san uspia , inače se koristi do 600C tako da klasični lem ne dolazi u obzir
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la Khadgar2007 » Pon vel 12, 2024 11:41 pm

Neka indukciona pećica?
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5743
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la grunf » Pon vel 12, 2024 11:48 pm

Khadgar2007 napisao:Neka indukciona pećica?


instrument za umjeravanje temperaturnih sondi na brodskim motorima , industriji i sl., namjestiš na temperaturu , ubaciš sondu u tu rupu,za to ima hrpa adaptera i onda pratiš sondu po njezinom grafu i ako ima odstupanja baciš u smeće jer inače izgori motor ako recimo miri temperaturu dimnih plinova a ova ti nije upalila alaram ili instrument krivo pokazuje

pregaranje motora se desilo na jednom ovakvome jer sonde nisu bile dobre , nakon toga san dobia zadatak osposobiti instrument za 'novu' ispitnu stanicu

https://oldmachinepress.com/2016/09/05/yakovlev-m-501-and-zvezda-m503-and-m504-diesel-engines/
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la Topolino » Uto vel 13, 2024 5:46 pm

Cjevčica 240°C/ 10A
Slika
Na spojevima su bile spojnice kao na zicama zalivene u lem. Stoji pored ploce u kontaktu s plocom je preko limica
Topolino
 
Postovi: 119
Pridružen: Sub vel 25, 2023 9:06 pm

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la Khadgar2007 » Uto vel 13, 2024 6:20 pm

To nije sonda već termalni osigurač, to dvoje se bitno razlikuje. Sonda je nešto što samo mjeri temperaturu i to prenese nekom daljnjem uređaju, dok termalni osigurač u slučaju da se nešto pregrije preko njegove deklarirane vrijednosti izgori i spriječi da se dalje taj uređaj grije. Njega se može zalemiti(u tvome slučaju nipošto) ali treba biti snalažljiv jer se lemljenjem može lako skuriti.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5743
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la Topolino » Uto vel 13, 2024 6:34 pm

Moja greska. Znam sta je termalni osigurac i cemu sluzi, ali sad se lupam ko majmun po kojonima zasto sam osigurac nazvao sonda :doh:
Topolino
 
Postovi: 119
Pridružen: Sub vel 25, 2023 9:06 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju