Šta se radi...a nema blage veze sa....

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la grunf » Sri srp 13, 2022 7:06 pm

apokalipsa današnjeg dana :( :(

ženina rodbina se morala evakuirati , svi su dobro ,ima izgorenih kuća ,auta,brodova ,maslinika,vinograda ,a najviše borove šume koja do sad nije izgorila :( :(
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2486
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la grunf » Sri srp 13, 2022 10:07 pm

stanje nakon zalaska sunca
i dalje apokalipsa :( :(
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2486
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la drazenK » Sri srp 13, 2022 10:27 pm

ovo je baš katastrofa.
Avatar korisnika
drazenK
 
Postovi: 1356
Pridružen: Pon srp 01, 2013 9:54 am
Lokacija: circus Earth

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la grunf » Čet srp 14, 2022 1:42 am

i dalje se ne da :(
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2486
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la pamook » Čet srp 14, 2022 5:22 pm

...ebeno :(..... mi jucer krenuli u pakiranje za put kuci, ovako je izgledalo kroz prozor iz cca centra Vodica....

20220713_154512.jpg


20220713_154904.jpg


20220713_154542.jpg


...jutros supruga otvorila prozor oko 5 da udje "malo zraka"... a ono izmaglica od dima, bilo je bez vjetra pa sve stoji, a na svim povrsinama sloj pepela, "padao" je cijelo vrijeme dok smo se pakirali... negdje oko 6 su dva kanadera dosli ponovo gasit....

20220713_173150.jpg


20220714_070104.jpg



...sve u svemu, gadno i to vrlo gadno... policija je blokirala cestu prema Šibeniku, moglo se cini mi se jedino autoputem, ostalo je bilo blokirano... Nisam pitao da li pustaju prema Okitu, skrenuo prema Pirovcu.... i prije je znalo gorit u blizini, ali ovako gadno ne pamtim... a i vjetar je pošteno odmagao, popodne se digao nekakav popriličan sjeverozapanjak, tako da je kumovao širenju fronte... jutros je bilo mirno i bez vitra, ne znam na što je okrenulo kasnije... mi otišli oko pola 8....
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6280
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la grunf » Čet srp 14, 2022 10:12 pm

je, je bilo je gadno , kod ženinih je sve izgorilo , ostale su samo kuće ,mada ne sve , ali sva su polja izgorila , sve masline ,loza ,... čitav višegodišnji trud nestane takoreći u sekundi
danas kad sam se vraćao iz ZD oko 16:00 i dalje su lokalne ceste bile zatvorene , vatrogasci i kanader su još gasili mjestimičnu vatru i branili Okit di je ostalo još nešto šume , spržena površina je ogromna , jezivo za viditi :(

nažalost ,ja mislim da je ovo samo uvod u još gore , na ovom području dalmacije nije pala prava kiša od ove zime , suša je i sve je sprženo a tek je polovina sedmog ,a što će biti u osmome teško je i zamisliti
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2486
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la pinco » Čet srp 14, 2022 10:28 pm

grunf napisao:je, je bilo je gadno , kod ženinih je sve izgorilo , ostale su samo kuće ,mada ne sve , ali sva su polja izgorila , sve masline ,loza ,... čitav višegodišnji trud nestane takoreći u sekundi
danas kad sam se vraćao iz ZD oko 16:00 i dalje su lokalne ceste bile zatvorene , vatrogasci i kanader su još gasili mjestimičnu vatru i branili Okit di je ostalo još nešto šume , spržena površina je ogromna , jezivo za viditi :(

nažalost ,ja mislim da je ovo samo uvod u još gore , na ovom području dalmacije nije pala prava kiša od ove zime , suša je i sve je sprženo a tek je polovina sedmog ,a što će biti u osmome teško je i zamisliti


Prave kiše nisu pale ima više od godinu...
Jesen nije bila kišna, zima isto, proliće lito...
Kad je par puta pala izlila se nenormalno u kratko vrime i potocima otišla u more.
Prava kiša šta natapa par dana nije pala odavno...
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 571
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la tom_hifi » Pet srp 15, 2022 6:50 am

Bome gadno, nema se što reći, vremena se mijenjaju polako. Ovdje kod nas, hvala bogu, nema takvih neprilika s požarima, ali recimo poštena tuča je 'pomela sve po redu'. Žao mi ljudi i truda i svega, ali protiv toga se ne može očito.

pinco napisao:Prava kiša šta natapa par dana nije pala odavno...


Nema je ni u Zagorju ...
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5318
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la grunf » Čet kol 11, 2022 10:20 pm

evo zašto mene nema, nikad gore lito sa havarijama, ovi toplnski udari dobro tuču po opremi, dva liva macana su novi, svaki 180kg tako da meni i ne traba teretana :lol: :lol:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2486
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la pamook » Čet ruj 15, 2022 8:41 pm

...nije bas za novu temu tamo u zanimljivim iz proslosti, ali eto.... stariji sinko se poceo nesto raspitivati oko ove tastature, da odakle nam, di se moze nabavit... pa rekoh, sta ti treba, ima... da bi on frendu za rodjendan, da taj frend bas tu IBM-ku trazi, da je nasao kod nekog al mu taj nece prodat, a bas bi a bas bi a joooj i tako to... pa smo raskupusali jednu (od dvije ukupno), raskuzili, oprali i sastavili... pa nek se uziva, bolje nego da je u ladici :D....

inace, kad me pitao gdje sam nabavio, samo sam ga `nako pogledao :lol: :lol: , rekoh, jel ti jos nije jasno sta znaci bit hrčak i sve trpat "nek se nadje, treba to" i "steta je ne uzet", pogotovo ako je bilo nesto tipa xy kuna....

eto, tema bi bila vrlo kratka, zato i nije tema nego samo post :mrgreen:

inace, IBM-ka je iz 1990. godine, a ona koju sam ja koristio (i u ladici je) datira mislim iz 1986..... ta je bila na stolu dok sam bio mladji, pa nakon zenidbe je morala u ropotarnicu jer se "jako cuje navecer, smeta za spavanje" :D ... doduse, trenutno bi se slozio s tim misljenjem, zbilja klikeće mrvu tiše nego pisaca masina :D

par fotki, za arhivu 8-)

20220915_175720.jpg


20220915_202012.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6280
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 14 gostiju