Šta se radi...a ima veze sa....

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Zmajz » Čet ožu 21, 2024 11:38 pm

Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la SasaKC83 » Pet ožu 22, 2024 4:26 pm

Zmajz napisao:https://www.fostex.jp/wp/wp-content/uploads/FE126NV2_specification_application_sheet.pdf" target="_blank


da da fala Zmaj!

Tu sam i vidio ovu basreflex kutiju od 9 litara...
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Khadgar2007 » Sub ožu 23, 2024 8:27 pm

Netko kaže da je RIFA dobra... :lol:
Jedna ispustila dušu,a ostale tri čekaju pravi trenutak da to naprave.

Revox A740 (1).jpg


Revox A740 (4).jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5735
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la tubeman » Sub ožu 23, 2024 10:40 pm

Taj kondenzator (na ulazu mreže) je uobičajeni uzročnik u 90% "kvarova" kod REVOX-a i standardno se mora čak i preventivno mijenjati bez puno čuđenja :)
I ne treba trpati sve RIFe u isti koš.
Ove s "prozirnim omotom" izgleda kao da imaju neki rok trajanja jer se napukline mogu primijetiti i na nikad korištenim :).
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Khadgar2007 » Sub ožu 23, 2024 11:04 pm

Nisam znao da su općenito u revoxima takve rife, ali definitivno ih mijenjam bez puno čuđenja. I itekako znam da ne treba trpati sve rife u isti koš. ;)
Takav kvar je bio i u onom 6,5 znamenkastom dmm-u od Solartrona kojeg sam kupio prošle godine. Tamo je sve to integrirano u kompletan RF filter zajedno sa dosta kompliciranim euro konektorom(na sebi ima preklopnik za mrežni napon i osigurač) i takav novi košta oko 100€. Na kraju sam zamijenio njihov RF konektor sa diy varijantom.Što je po meni elegantnije riješenje od nekih koja sam viđao po internetu gdje ispile ovaj dio sa euro konektorom i stave novi za kojeg treba bušiti rupe na kućištu da se montira itd.

Solartron 7150 1 (12).JPG



Evo još jednog pojačala koje mi je došlo i čeka odobrenje da se ide raditi na njemu. Lijepo,skupo,kvalitetno pojačalo, ali konstrukcijski pristup je kao da pojačalo treba da radi na sobnim temperaturama koje vladaju u sibiru kada je zima... :lol:
Pojačalo se bome dosta grije kada je ovako otvoreno, a ne želim uopće pomišljati kakve su temperature unutra kada ga se stavi u njegovo drveno kućište. Izlaz iz pretpojačala izgleda ok na osciloskopu "samo" što oba kanala nemaju isto pojačanje. A izlaz iz pojačala bez tereta ode u kliping već na nekih 4Vpp,a donja slika predstavlja izlaz prije nego što ode u kliping. I ako se netko pita, trigger je dobro postavljen. :P

Marantz PM-8 (3).JPG


Marantz PM-8 (1).JPG
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5735
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Bepone » Ned ožu 24, 2024 9:02 am

Ono oko cega se dela neka drama gore su X2 - Y2 kondici, papirnati koliko vidin, redovno puknu, i sa takvima ih se treba zamijeniti.

Da vidimo kakva ce se drama razviti oko ovog drugog pojacala, ajmo cut za pocetak koliko je majstora prije radilo na tome i koje su im bile (ne)kompetencije.
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Bepone » Ned ožu 24, 2024 9:05 am

Pao Pepeo napisao:FE 103 mi je naj drazi od te fe serije , za sigmu se nema para :mrgreen:
za moj ukus odlican zvucnik , jedino nemam prikladno pojacalo da mu izvuce sto on moze , a nije bas za naj slabije lampase...
to je gust :dance:

pa i je, jer je zvucnik samo 5W.. :P
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la pinco » Ned ožu 24, 2024 9:56 am

Bepone napisao:Ono oko cega se dela neka drama gore su X2 - Y2 kondici, papirnati koliko vidin, redovno puknu, i sa takvima ih se treba zamijeniti.

Da vidimo kakva ce se drama razviti oko ovog drugog pojacala, ajmo cut za pocetak koliko je majstora prije radilo na tome i koje su im bile (ne)kompetencije.


:lol: :lol: :lol:
Jednoga oblačnoga dana otvorin ja pojačalo, na gladan želudac, kad ono, prethodni meštar na dva lema nije očistija flux... I izgubija apetit....
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 562
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la joe dalton » Ned ožu 24, 2024 11:23 pm

SasaKC83 napisao:Došla dva vrištavca putevima robne razmjene. Opet ću morat neke kutijice izmišljat... :lol:

Uživo su prava nostalgija, već se roje neke ideje... :whistle:

fostex fe126nv2.jpg

Meni to super svira kao srednji u OB.
Ima tema tu negdje.
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2558
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Fantocci » Ned ožu 24, 2024 11:58 pm

Malo su se premjerili TS parametri jednog auto suba od 8 cola sa dvije špule, ovoga
https://en.audio-system.de/wp-content/u ... DC-EVO.pdf

TS meritev.jpg


Izmjereno (serijska veza 4+4)
Audio System CO08 DC obe špuli serijsko.jpg


Tvornica:
Tovarna.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 459
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju