Šta se radi...a ima veze sa....

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Bepone » Pet lip 08, 2018 10:29 pm

znaci gitarsko, ako je fender , onda najmanje 40w hehe
2500- 2800z na primaru , nekom tankom zicom 0.24 do 0.265....i sta ostane sekundar, PP. :dance:
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la pamook » Pet lip 08, 2018 10:47 pm

... :D ma igrat cu se ja jos s njim, da ga dobijem bez zrtava... ovaj prvi E lim se malo iskrivio, ali sam racunao da cu ga pri sastavljanju nagurat negdje pri sredini tako da se izravna i nema kuda... sutra, po jos razrjedjivača... learning to fly :P
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Bepone » Sub lip 09, 2018 10:36 am

onaj E koji mislis izvadit prodji skalperom okolo jer se zapekao za susjedne limove. . nemoj vaditi E koji je do tijela , nego sljedeci, 2.3. po redu... onaj prvi je sa tijelom lakiran i nema boga da ide van.. ovi lim na limu se daju jos iscupat ovako nasuho... malo skalperom okolo i izmedju, mozes probati i neki tanki lim zabit izmedju svega da se odvoji zapekotina... i izvuces van taj E. ako ne ide, izvuces ga na silu, savijes ga do kraja, dok ne pukne i ici ce van , ne trebas ga koristiti, jedan dva lima vise , manje ne znace nis...glavno da delo ide napred.. 8-)
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la pamook » Sub lip 09, 2018 11:09 am

...jesam, skalpelom i nasao sam nekakav tanki elasticni celicni lim (nosac za alu rolete) pa rotacija.... danas je vani ugodno, ali kisa pa ce sve skupa vjerojatno pricekati dok opet ne bude za radit vani na stolu :P...

thx za tip :D
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la DrFireBottle » Pon lip 11, 2018 3:16 pm

Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la pamook » Uto lip 12, 2018 9:47 am

:mrgreen:

doduse, ne bez zrtava.... jedan E lim se prvo "spigao" prilikom izbijanja (u sredini trafa, ne pri krajevima) pa je na kraju ipak stradao.... a dio kalema je izgleda popustio pri pečenju :oops: ... ide na popravak epoksijem...

20180611_184006.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Bepone » Uto lip 12, 2018 11:22 am

a , da , rasturis jedan E i ide dalje lakse... nisi mozda morao ni pec ? nema veze, pazi da tijelo stavis pod 90, da ti bobina /puknuti dio/ u visinu ne ide u V! jer onda je motanje teze, svaka gornja izolacija ima drugu mjeru, zice propadaju dole u donji red.. bla bla...
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la tubeman » Uto lip 12, 2018 12:23 pm

Ne bih htio kvariti veselje, ali mislim da od tih limova neće biti previše sreće.
Svaki lim ima nekakav sloj izolacije (ovdje vjerojatno kemijski generiran oksid) i ako on ne valja ili je uništen, transformator manje ili (ovdje) više gubi na performansama :(
Na slici se iz aviona vidi da to nije baš nešto :(
Praksa možda pokaže drukčije.
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la pamook » Sri lip 13, 2018 12:49 pm

... kako god bilo, ja opet nesto novo imam za napisat u CV :lol: :lol: :lol:

evo i drugi, taj je pametniji, odmah je popustio pred iskustvom... doduse, njega sam pekao prije nego je isao na saftanje u nitro, tako da je mozda u tome stvar... ovaj je (za sada) bez stradalih, nadam se da ce tako i ostati :mrgreen:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Bepone » Sri lip 13, 2018 1:38 pm

to to oo, :dance:
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju