Šta se radi...a ima veze sa....

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Master of disaster » Pon stu 02, 2020 6:49 pm

Bolje biti siguran, nego se čuditi. Odoh sad po aparat za varenje :lol:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la cappucino » Pet stu 06, 2020 7:23 pm

Danas imam “maratonu” ploče/gramofon :D
I tako sam naletio na par ploča koje škrcaju...
Kako ih vi čistite ? Kako ukloniti to škrcanje-ako je moguče?
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1617
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Master of disaster » Pon stu 09, 2020 12:05 am

Jutros sam prespojio drivere u kutijama. U svakoj kutiji su driveri u seriji a kutije u paraleli. Sve skupa ima 4.9 Ohma. Kako je dan bio ljep, morao sam ići u obiteljsko tumaranje šumom po okolici Rijeke. Bilo je super. A bilo je super i poslje probati jedan stup. Interesantno to radi.
Jedan taj drajver nema baš nešto spomena vrijedan zvuk. Ne sviđa mi se upravo visokotonski spektar, napadan je, sibilira... Jedno vrijeme sam se bavio mišlju skinuti visokotonac i umjesto njega staviti pole piece, ili čak od dna limenke pive, napraviti dust cap-ove pa staviti njih...
Međutim... kada se spoji, sve zajedno radi puno bolje. Čak vrlo dobro. Vjerojatno zato što driveri spojeni u seriju malo odrežu (priguše) visoke tonove. Vokali su jako ljepo odsvirani, i dinamiči raspon je velik. Basa naravno, fali. :mrgreen:
Ima tu još mjesta za napredak, razmak između zvučnika nije jednak, jer su kutije veće (više) za mjesto za prilagodni transformator. Pročitao sam da bi zvučnici morali biti što bliže jedan drugom, a to zove izradu novih kutija. Sutra ću ako stignem izmjeriti jedan stup...

20201108_204236.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Khadgar2007 » Pon stu 09, 2020 1:06 am

Sada vidiš zašto ja radim line array. ;)
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5744
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Master of disaster » Pon stu 09, 2020 7:45 am

Da... Moram ih danas spojiti na plate amplifier modul koji koristim za mjerenja i testiranja. On ima i dsp u sebi, pa ću ih odrezati na 100 ili 120 Hz. Da vidim koliko glasno to može bez da drivere previše maltretiram.
Mislim da će razglas koji imam doživjeti make over. :mrgreen:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la SasaKC83 » Pon stu 09, 2020 6:01 pm

Ja volim dizajn i CNC i 3Dprint i čudne stvari, ali ovo je valjda najgori omjer cijene škatulja/elektronika na planetu... :o

Metaxas

:doh: :whistle:
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Edison » Pon stu 09, 2020 8:10 pm

A i izgleda kao da je netko u djeci traktorcic "na odguravanje nogama" ugradio nekakvu elektroniku... :doh: :?
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5689
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la SasaKC83 » Pon stu 09, 2020 10:00 pm

Edison napisao:A i izgleda kao da je netko u djeci traktorcic "na odguravanje nogama" ugradio nekakvu elektroniku... :doh: :?


Skupi traktorčić. 32 kile USD MSRP naravno. Od toga 31500 USD za glodanje aliensko oceanske školjke iz komada aluminija.... :lol:

Meni dođu takve stvari na fejs kad proučavam CNCanje...pogledajte im ostale modele, ima se što vidjet... :D
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Bepone » Pon stu 09, 2020 10:05 pm

nezanimljivo, i meni izgleda kao djecja igracka, posebno boje, dizajn i tako to, sreca da sam zaostao u 80tima :P
Bepone
 
Postovi: 5193
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Edison » Pon stu 09, 2020 10:16 pm

Bepone napisao:nezanimljivo, i meni izgleda kao djecja igracka, posebno boje, dizajn i tako to, sreca da sam zaostao u 80tima :P


Bepo, bas smo zaostali... :lol:
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5689
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju

cron