Šta se radi...a ima veze sa....

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la pinco » Pon srp 31, 2023 1:36 pm

Ma nije, pojačalo je ilimznova priča sa plavoga foruma, to je godinama išlo i poboljšavano, to pojačalo san ima u sebe par god. Ima san jedan kanal prototipa pa san provava svašta, ključno je bilo sredit bijas. Da bude zacimentiran, i dodana je korekcija grešeke izlaza. Pojačalo nema globalnu NPV. I bez korekcije dobro radi i nema velika izobličenja, a sa korekcijom su sve karakteristike išle na bolje. EC je naravno ilimznov patent. Jednostavna i elegantna korekcija. Ista je i na LEX monoblokovima.

RIAA preamp je EAR, to san iz potribe za sebe napravija, i za kuma, i kolega ziki će isti radit svi radu tu shemu, pa san i ja :)
Samo ja volin svoje pločice i da bude kompaktno sa psu.
A preamp je ta igra od prije, predkabelski, zapravo je uvik isti bija samo dr. kutija. Ta priča je završena.
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 571
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la dredder » Pon srp 31, 2023 3:45 pm

Je li ti nosač za filterske kondove u ampu isto od modusa? Kakav je atenuator kod preampa, neki mikrokontrolerski? 2 flat kabela idu s prednje strane jedan je za preklopnu sekciju drugi atenuacija?

Mislim pohvaljujem sveopću urednost rada bas lijepo izgleda ali što kaže davorin otvori temu još koja slika iz ove jedne ne vidim ništa naravno ako ti se da i može i zimi ne mora odmah. Ti projekti što dugo traju nisu svi sa njima upoznati. Mislim da si ovaj amp već postavio isto ovako u svaštaru pa se izgubi ili je to bio netko drugi a znam.da je bio lijep i uredan, isto a klasa. Prije nekih pola godine je bio taj izlazni amp.
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 499
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la pinco » Pon srp 31, 2023 5:33 pm

dredder napisao:Je li ti nosač za filterske kondove u ampu isto od modusa?


Nije, tamo je sve šta nije standardno priskupo, ne isplati se.


Kakav je atenuator kod preampa, neki mikrokontrolerski? 2 flat kabela idu s prednje strane jedan je za preklopnu sekciju drugi atenuacija?


Je ATmega32, ne sve je onaj široki, i za biranje ulaza, mute i atenuator.
Drugi šta se vidi je sa PSU pločice na pločicu di je mikrokontroler, treči ide na encoder.

Mislim pohvaljujem sveopću urednost rada bas lijepo izgleda ali što kaže davorin otvori temu još koja slika iz ove jedne ne vidim ništa naravno ako ti se da i može i zimi ne mora odmah. Ti projekti što dugo traju nisu svi sa njima upoznati. Mislim da si ovaj amp već postavio isto ovako u svaštaru pa se izgubi ili je to bio netko drugi a znam.da je bio lijep i uredan, isto a klasa. Prije nekih pola godine je bio taj izlazni amp.


Ja od pojačala ni neman sliku od unutra kad san ga kompletira, nisan slika :)
Nije mi više tolko zanimljivo kad je gotovo, najdraže mi je kad se testiraju moduli.
Jedva san uvatija vrimena i ovo stavit, neman baš smisla za neke duge teme :lol:
Ono prije mislin da nije taj amp, nesičan se, bija san hibrid stavija, cijev / mosfet. Iman 300 ideja, al neman tolko vrimena ni love za realizacije. Zadnje vrime je sve poskupilo, i to dobro. Financiran projekte od plače, i eventualno ako nešto prodan, pa kupin dijelova.
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 571
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la aparatusonitus » Uto kol 01, 2023 8:20 am

pinco napisao:EC je naravno ilimznov patent. Jednostavna i elegantna korekcija.


Ako se radi o common base stage između VAS-a i drivera koji je referenciran na izlaz preko naponske reference onda je Željka ipak uspio netko preteći u patentu...nezamislivo, ali se ipak desilo. :o
Avatar korisnika
aparatusonitus
 
Postovi: 281
Pridružen: Čet ruj 05, 2013 11:05 am
Lokacija: Split

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Topolino » Uto kol 01, 2023 7:13 pm

Trazim neko vrijeme Ei AZ1202 VFO1
Naletio par puta u srbiji, ali bez mogucnosti dostave. Ima li tko predodžbu koliko bi mogli kostati. Nasao sam u osjeku za 53€ komad covjek ih ima 2 kom, ali cjena mi izgleda pretjerana
.https://www.njuskalo.hr/zvucnici/zvucni ... s-36264869
Topolino
 
Postovi: 129
Pridružen: Sub vel 25, 2023 9:06 pm

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la davorin » Uto kol 01, 2023 7:54 pm

Topolino napisao:Trazim neko vrijeme Ei AZ1202 VFO1
Naletio par puta u srbiji, ali bez mogucnosti dostave. Ima li tko predodžbu koliko bi mogli kostati. Nasao sam u osjeku za 53€ komad covjek ih ima 2 kom, ali cjena mi izgleda pretjerana
.https://www.njuskalo.hr/zvucnici/zvucni ... s-36264869" target="_blank" target="_blank

Taj zvučnik ima stvarno ugodan i balansiran ton kakav su imali samo zvučnici visoke kvalitete proizvedeni u ono doba, ali sigurno nije mogao izdržati snagu (RMS) od 50W! Sa sigurnosti se može reći da je podnosio snage između ~20-25W. Bio je vrlo skup (relativno u ono doba) kada se pojavio, a ukoliko se radi o NOS primjercima cijena od 53 Eura/kom. bi odgovarala.
Kako se ovdje očigledno radi o korištenim primjercima sa upitnim stanjem ovjesa, ta bi cijena bila pretjerana čak i za par.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6958
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Topolino » Uto kol 01, 2023 8:35 pm

NOS su isto wide range (široko pojasni)? Vidio sam jedne u srbiji.
Ti su zvucnici dio tatinog sustava kojeg su nazalost mačke unakazile. Da nadem i pregorene bili bi mi odgovarali jer na tatinom su pokidane membrane.
Topolino
 
Postovi: 129
Pridružen: Sub vel 25, 2023 9:06 pm

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la davorin » Uto kol 01, 2023 8:38 pm

Topolino napisao:NOS su isto wide range (široko pojasni)? Vidio sam jedne u srbiji.
Ti su zvucnici dio tatinog sustava kojeg su nazalost mačke unakazile. Da nadem i pregorene bili bi mi odgovarali jer na tatinom su pokidane membrane.

NOS su "New Old Stock", dakle nekorišteni zvučnici koji su proizvedeni davno, ali su zapravo u stanju kao da su novi jer nemaju radnih sati.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6958
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Topolino » Uto kol 01, 2023 9:12 pm

Izvini. Procitao na brzinu i krivo procitao.
Nasao u az 1202/nlo 2 pa sam mislio da se odnosilo na njih. Nasao sam na njuskalu za 20€ az 1202/vfo2 8 Ohm verziju (ali samo jedan) , tatini su vfo1 4 Ohm
Ovakve su kutije u kojima su smjesteni.
https://static.elitesecurity.org/upload ... 00%20W.jpg" target="_blank" target="_blank


Edit:
Ima li tko volje i vremena pogledati i preuzeti ovaj zvucnik? Covjek ne zeli slati samo osobno preuzimanje.
https://www.njuskalo.hr/zvucnici/zvucni ... s-39729988" target="_blank
Topolino
 
Postovi: 129
Pridružen: Sub vel 25, 2023 9:06 pm

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Khadgar2007 » Ned kol 06, 2023 10:31 pm

Što je malo neuobičajeno kod ovog napajanja Tektronixa 503? :shock:

XXX psu.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5751
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Google [Bot] pregledava forum i 5 gostiju