Šta se radi...a ima veze sa....

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Khadgar2007 » Pon sij 08, 2018 4:18 pm

Ima li tko service manual od Kenwood cd playera DP-3080 bez oko MKII. Nalazim po svuda samo MKII manuale a nigdje onu bez.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5744
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la dredder » Pon sij 08, 2018 5:38 pm

Ima ovaj gospodin.

https://www.ebay.com/itm/Kenwood-Servic ... 2633724103" target="_blank

Nema džabe ni u babe :lol:
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 496
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la josh » Pon sij 08, 2018 7:16 pm

pamook napisao:baci oko na "tutorial" :P

viewtopic.php?f=18&t=1165" target="_blank" target="_blank


Hvala.

Bepone napisao:skinem svu zicu i namotam od nule uvijek, obicno ovi stari trafi se lako rasturaju, dok kod ovih novih lepo lakiranih to ide tesko i nije zanimljivo ,
potrebno je jedno 4,5 sati za to a neki put i duplo, to je vec veliki gubitak vremena
ako imas rezervno tijelo ili mozes napraviti drugo od prespana, brusilicom gubis samo 5 min
...
ovako samo skalperom samo lagano odvajas koliko ti limova treba


Primar bih ostavio netaknut, samo bi namotao novi sekundar. Imam 10-ak komada, pa bi ih mogao grupno obraditi po tutorialu. Npr. 220V -> 4x9V.
Pod kojim se imenon krije papir za izolaciju namota i gdje toga ima za kupit? I dali na kraju trafo zuji ako se s ničim namotani navoji ne poljepe.
josh
 
Postovi: 54
Pridružen: Sri pro 07, 2016 9:12 pm
Lokacija: Vinkovci - Poreč

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Bepone » Pon sij 08, 2018 8:32 pm

josh napisao:Primar bih ostavio netaknut, samo bi namotao novi sekundar. Imam 10-ak komada, pa bi ih mogao grupno obraditi po tutorialu. Npr. 220V -> 4x9V.
Pod kojim se imenon krije papir za izolaciju namota i gdje toga ima za kupit? I dali na kraju trafo zuji ako se s ničim namotani navoji ne poljepe.


za koju svrhu bi bili ti trafici? ako je za neki ispravljac, audio, onda ti primar ne valja, moras dodat jedno 20% namotaja..

trafo ti zuji jer su obicno ovi mrezni namotani sa toliko malo zavoja da ti je tok u saturaciji ,pa limovi klepecu kamo god mogu,
moras napravit kako treba, namotat ga propisno kako treba, sa puno zice na primaru, cvrsto namotanim, sa podlaganjem izolacijom recimo svaki drugi slo... papir se zove natron imas i nomex,
moras namotat zavoj do zavoja i trudit se da ti zica ne preskace zavoj preko zavoja i stvara dodatni pritisak da mjesto pregiba,
.. svi ovi mrezni motaci oko tebe svi rade trafo u sat vremena max.. ako ces radit kako treba potrosit ces 4,5 sati, do 2 dana...
kad je trafo gotov imas trafo lakove koji se suse na zraku, imas koji se peku, prodaju se po 5 litara,i tako dalje i tako dalje,oko svakog tog postupka mogu se napisati romani...
Bepone
 
Postovi: 5193
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la pamook » Pet sij 12, 2018 10:38 pm

...nečiji ormar nađen prije dva dana kraj kontajnera, na opću radost bolje polovice, dobija novu šansu :D ... zabava za dvoje djece :mrgreen:

jest da je utrošeno oko 2 i pol sata na posao koji bi pri posjedovanju cirkulara bio obavljen za maksimum 30 minuta, ali daj što daš... treba još prednjice skrojit i fali jedna gornja (ili donja) strana... uhvatila nas glad, a onda i mračak, pa sutra nastavak...

a i kutne stege kupljene kadikad za akvarijske radove ponovo ugledaše svijetlost dana :lol:

fale još zavojnice za skretnicu, a to ce u narudzbu uskoro... ili manje uskoro, zavisno da li će na kraju plaće biti puno ili malo mjeseca :think: :lol: :lol:

cca 50 litara u zlatnom rezu

fotaka:

20180112_103944.jpg


20180112_134547.jpg


20180112_134554.jpg


20180112_182801.jpg


20180112_190054.jpg


...a nadamo se da će ugostiti ove lijepovale :D

20170221_133209.jpg


20170221_141057.jpg


..a sve u sklopu akcije onog FR103 line array-a započetog prije cca godinu dana :P

20170227_175627.jpg


zivi bili pa slusali.... :D
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Master of disaster » Sub sij 13, 2018 11:04 am

Stari namještaj zakon :D
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Vulkanizer » Sub sij 13, 2018 8:09 pm

Master of disaster napisao:Stari namještaj zakon :D

Bome je :)

Al nema do hrastovine odležane u rakiji , ako smijem dodat.
Daske od šalunga ni slučajno , nose lošu karmu , osim ako ste ljubitelj socrealističkih budnica. :D
Uvik me iznova fascinira ova man cave , doduče ja bi izbaci akvarij a ubaci kauč ,..... :lol:
Once there was a way to get back homeward
Avatar korisnika
Vulkanizer
 
Postovi: 311
Pridružen: Pet stu 27, 2015 9:04 pm

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Bepone » Sub sij 13, 2018 8:28 pm

pamook napisao:...nečiji ormar nađen prije dva dana kraj kontajnera, na opću radost bolje polovice, dobija novu šansu :D ... zabava za dvoje djece :mrgreen:

zivi bili pa slusali.... :D

cim sam vidio ovaj ormar, odmah sam pomislio na transmisiju do neba, ali skratio si ih odmah :lol:
kako svira ovo cudo sa FR103, to bi trebalo bit predobro i vise od toga?
i p.s. kamo da kupim ove stege za pod 90, morat cu si neke kutije napravit brzo, nisam dugo , hvata me vec panika neka :lol:
Bepone
 
Postovi: 5193
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la pamook » Sub sij 13, 2018 9:11 pm

:hand: šalung nikako! :lol: :lol:

akvarij je već na vagi, žao mi ga je samo tako "ugasit" a naći nekoga da uzme sve zajedno (staklo, tehnika, organizmi) je već malo teže u ovim krajevima... a ako krenem prodavat komadno, znam kako će to završit - živad i nešto tehnike će se prodat, a staklo i stalak će mi ostat fino za drugi put... a još mi je više žao ga riješit jer je sad negdje skoro 10 godina na životu, taman se ulaufao :lol: :lol: ... ali upravo bi kauč i bio plan "B" na dotično mjesto, što za kino premijere, što za kino operatera u satima dokolice te dubokog kontempliranja gdje i kako smjestit još jedan drveni radio a da se nevidi...jako... :lol:

Ovi FR103 sviraju fino, stavljena je skretnica 1 reda na 97Hz, ali oni Duali u basu nisu mogli upotpuniti sliku, pa sad ide proba sa ovim MS-ovima... FR-i su za akustiku i vokale dušu dali, ni ostatak ergele žičanih instrumenata (ili na tipke) ne zaostaje, ali kako bi neki tu rekli, fali basa :lol: :lol: :lol:

transmisije i nešto veliko-a-kutijasto mi nije baš za pokrenut kao projekt, jerbo u dnevnoj već "strše" Dallas 2 horne pa.... povećanje gabarita zvučničkih kutija već lagano iziskuje iskonski strah od fakultetski obrazovanog farmaceuta i njihovog omiljenog kolegija - toksikologije.... pa u to ime, držimo se zadanih parametara :mrgreen:

kutne stege sam uzeo tu lokalno u nekoj varijanti željezara (a mislim da ih i Pevec ima sigurno, vidio sam), ali to je bilo pred više godina, trgovac je kroz 10ak minuta mog crtanja po zraku skuzio da ima upravo to što ja hoću negdje u skladištu, donio 4 kom prašnjavih do bola, kaže to je netko bio naručio i nikad došao po njih.... na kraju mi je naplatio nekakve drvene tiplove (9kn po "komadu") jerbo ove stege nisu bile na skladištu ni pod razno, pa smo to riješili na konkretan način :lol: :lol:

..danas zavrsio kutije, ali ne stigoh ocrtat i izbušit rupe za ovale... mirovat će do sutra... :D

20180113_182511.jpg


20180113_182518.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Bepone » Sub sij 13, 2018 9:18 pm

poslije ovih ovalnih kad dodje slijedeci :lol: :lol: mores probat i neki wufer od peerlessa , vidim ih po 10-40 usd sta je jeftinjak, za puhat taj zrak ispod 100 hz
Bepone
 
Postovi: 5193
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 12 gostiju