Šta se radi...a ima veze sa....

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la pamook » Sub vel 17, 2018 8:00 pm

....puf pant.... jeogaLed, mali kinezić barem dobije dolaripo za sve silno lemljenje bez mozga, a ja ni to... jedva mi kavu donijelo :( ...

al, kako je Davorin uzeo mjere mojih toroida koji škilje iz ormara, rekoh barem da se periferna periferija napravi blago unaprijed, a ne kasnije bude psovanja u nevrijeme....

S@ki poslao plocice i releje, cak i dio materijala (ima tome već i godina dana)... ja danas popodne polemio, 4 mi trebaju za projekt, jedna nek čeka u zasjedi, tko zna....

20180217_182408.jpg


...došavši do kraja s sitnom boranijom, ostalo polemiti releje... iskusno oko potencijalnog Nobelovca je odmah uočilo eventualni problem:

20180217_182433.jpg


te se krenulo spominjati S@kijeve kitove (hoce to i e`splodirat pa bude rupa na čipu i tako to), ali sjetih se da je S@ki unatoč mlađahnim godinama već premazan raznim mastima (ponajviše onom dječjom za guz#cu :mrgreen: ) pa se odlučih na konkretan korak - nasilje... i gle čuda...

20180217_183402.jpg


eto... sad još samo da rade kako treba, i super... u protivnom, supruga je farmaceut, napravit ćemo kantu već spomenute mašćobe, a perja će se nać negdje u jastučnici u šupi :twisted: :lol: :lol:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la sonny » Sub vel 17, 2018 8:20 pm

Ne bi ti te releje zagurao da je s@ki crtao pločicu :whistle:
Simple kind of man
Avatar korisnika
sonny
 
Postovi: 1910
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:59 pm
Lokacija: Rijeka/Gorsky kotar

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Master of disaster » Ned vel 18, 2018 12:46 pm

Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la tubeman » Ned vel 18, 2018 2:22 pm

U međuvremenu printanja, skalupljivanja starih "projekata" i "hvatanja zaostataka" konkretnog posla, kao razbibrigu sam "odradio" jedan brzinski upgrade jednog "gadgeta".
Prije skoro dvadeset godina sam napravio software (s prilagođenim računalom) za emitiranje radijskog programa koji se i danas koristi.
U međuvremenu se to razvijalo i napredovalo pa je i sada vrlo upotrebljivo.
Jedna od korisnih stvari je bio i "remote" za načešće funkcije koji sam prije petnaestak godina napravio modifikacijom postojećeg "daljinskog" za TASCAM BR20 magnetofon.
Iskoristio sam samo gumbe i povezao ih žicom na "joistick" priključak na računalu. Naravno, za to je trebalo napraviti i odgovarajuće rutine u računalu.
Kako današnje zvučne kartice više nemaju takav priključak a nema smisla kviše koristiti XP i prekopavati furdu za stara računala, trebalo je sve skupa preurediti tako da se može spojiti na USB.
Najjednostavniji način je bilo nabaviti na buvljaku odgovarajući joystick.
Nije baš bilo jednostavno jer mi je trebao onaj najjednostavniji, a nudili su se samo neki divljački s puno gumba, ledica, vibratora i sl.
Ni to ne bi bio problem, ali je mjesta u kutiji vrlo malo, a nisam htio dodavati još jednu kutiju ili raditi novu.
To bi mi možda bilo i prihvatljivo jer bi mi postojeća fino kompletirala koji od magnetofona koje sam lani nabavio :)
Na žalost, originalna žica je nestala pa to ne bi imalo više smisla.
Možda postoji šansa da se još koji pronađe negdje po zaboravljenim ladicama :)

Konačno sam nedavno pronašao upravo ono što je trebalo i jutros odradio doradu.

Slika
Slika

Možda ovo može nekome potaknuti kakvu ideju za nešto jer svaki Joystick ima najmanje četiri prekidača koji se mogu kontrolirati plus dva AD konvertera ;) ..........
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Bepone » Ned vel 18, 2018 4:39 pm

pamook napisao:....puf pant....

S@ki poslao plocice i releje, cak i dio materijala (ima tome već i godina dana)... ja danas popodne polemio, 4 mi trebaju za projekt, jedna nek čeka u zasjedi, tko zna....
:

super elektor i ja te imam, treba predelat malo plocice na neki normalniji relej standard :)
Bepone
 
Postovi: 5193
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la s@ki » Ned vel 18, 2018 7:00 pm

nisi pratio tamo davnih dana pa necemo zamjeriti., nije elektor, malo je preradjen po zeljama forumasa, plocicu razvio sonny stancao ja
na plocice pasu svi dosad probani releji, ono sa 6 nozica, pa 3 u trokut itd.
jedino je potencijalno moguce da su neke rupe u zadnjoj turi premale jer smo ih dean i ja stancali na cncu na veliko (puna cak jedna ploca..hahabaha) pa vise nisam siguran da li se taj dio provjeravao
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Bepone » Ned vel 18, 2018 8:15 pm

aaa.. slicne imam i ja od nekog elektora, ma dobro nema veze, bitno da se dela :P
Bepone
 
Postovi: 5193
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la sonny » Ned vel 18, 2018 11:07 pm

Ja se salio za razvitak pcba. Kao da ja vise znam tko je sta od nas dvojice crtao :lol:
Simple kind of man
Avatar korisnika
sonny
 
Postovi: 1910
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:59 pm
Lokacija: Rijeka/Gorsky kotar

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la s@ki » Pon vel 19, 2018 12:23 am

ma ja okrivio tebe. ono.. ktj :D. iako mi se cak cini da su ove moje.. lol.
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la aparatusonitus » Pon vel 19, 2018 9:44 pm

Otvorio novonabavljenu (errr.... prije 14-dana) Wegu V4810 (aka Sony TA-5650), sve na svom mjestu (čak i prašina iz Japana), provjerio i podesio sve napone, mrko pogledao VD-1221 diode (of death) ovog ampa i zaprijetio im, izvršio opalenje...sve radi kako treba :dance:
Avatar korisnika
aparatusonitus
 
Postovi: 281
Pridružen: Čet ruj 05, 2013 11:05 am
Lokacija: Split

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju