CORONA

Re: CORONA

PostPostao/la grunf » Ned tra 19, 2020 2:17 am

s@ki napisao:ii eto, održao obećanje, prešao 1000 vizira. sada će polako svi printeri na ciscenje, i skupljanje prašine jer daljnjeg posla nema :)
Nije da je ovo bio "posao", skupilo se ponešto donacija, sudjelovali su i kutak i sonny, veliko im hvala još jednom.
Kakvo je stanje kod ostalih? Utječe li ova situacija na opće stanje jako ili ništa ? :)


svaka čast za vizire :bow-yellow: :bow-blue:

a ovo o stanju bolje ne pitat, nažalost nije dobro, na svojoj koži već osjećam posljedice, sad ,neko će prije neko kasnije,ali svi ćemo ,kriza iz 2008 će prema ovome biti mačji kašalj , samo me strah da ne dođe do kakvog većeg zla u svitu ,jer svi nešto huškaju bez dokaza ,traže krivce,prijete kaznama ,plijenidbom,a još niti ne znamo kako će sve završiti,nije da plašim ali ako mislimo da će biti dobro i ko prije nećemo dobro završiti jer ovo traži promjenu u svemu, tisuće ljudi će ostajati bez posla ,a tek je krenulo i bit će svega i sad će trebati pametni da odlučuju a ne profit jer on nas je i doveo dovde

ali u svemu ovome zlu ima dobrog, ja i moja obitelj smo više skupa, žena je napokon doma nakon skoro 6 godina vođenja jednog malog hotela , i ja radim manje, mobiteli NE ZVONE,tako je i nastala ova slika,jer se ima vrimena i prošetati prije večere, eto ni zna nisan šta sve vidim kad se samo 15 minuta popnem iznad zgrade, čitav šibenski arhipelag, kornati ,divota, i još da nije bilo ove magle :lol:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2483
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: CORONA

PostPostao/la s@ki » Ned tra 19, 2020 2:53 am

tubeman napisao:To s vizirima je dobar primjer na kojem se opet i iznova vidi jad i bijeda društva :(
Još mi nije čudno ovo naše "bijedno" okruženje već ono "visokorazvijeno" koje nije sposobno na brzinu reagirati i napraviti 1.000.000 tih usranih vizira u roku par dana.
Zar je teško nekoj "plastičarskoj" firmi, da ne kažem industriji, na brzaka napraviti taj jadni kalup i stisnuti 10.000 komada na sat...….
O troškovima da i ne govorimo.
Ovako je bilo jadno slušati i gledati na TV prenemaganje raznih dupeugurača i lovaca u mutnom koji su "dizajnirali" i posebnom tehnologijom printali ovoliko ili onoliko vizira gurajući se da ih se zapazi, a u prilogu vidiš ove smiješne plastične vizire s Thingiversea ili štogod već.
Samo tako se našlo Bogtepitaj koliko milijuna Eura da se nešto "uveze" i preproda, ali organizirati proizvodnju je izgleda svima doseg iz druge galaksije.
Mislim da nam je svima jasno o čemu se radi ali eto....
Da ne ispadne da samo kritiziram, i ja sam naprintao stotinjak komada dok mi nisu rekli da je dosta jer se ne može nabaviti prozirna plastika za šildove :)
Iskreno, nisam siguran da su nešto posebno korisni, pogotovo kad se gleda s današnjeg stanovišta, ali možda se kroz društveni angažman mase na taj način "olabavio" onaj osjećaj beznađa kad se još nije znalo s čim se suočavamo.
Sad se uhodao "biznis" iz Kine pa vizire više nitko i ne spominje...…
U kontekstu svega se ne spominju više ni (transparentni) uvjeti nabave već se sve nešto zamata u "donacije" i zasluge ovih ili onih, jer, eto, takvo je vrijeme da se ne treba propitivati :(
Ali takvo smo nekakvo pleme pa se više ničemu ne treba čuditi.



ne znam koliko si upućen u pozadinu priče, no u backgroundu studentske akcije je bilo toliko fulanaca da je to strasno. Srećom, odmah sam u startu objasnio da dok se oni organiziraju, ja već isporučujem, i ako ću moć pridonjeti budem, ali tek nakon što isporučim obećano. Tu su negdje krenuli sa tko ima veći, tko ima ispravan a tko neispravan model a nakon što sam dobio mail i poziv od nekog njihovog voditelja ili kaj već, da ne širim dezinformacije i modele koji oni nisu "odobrili" jer je samo jedan ispravan, bio sam siguran da je i odluka da budem "samostalan" bila 100 ispravna.
Ono što je meni pomalo nakaradno u cijeloj priči jest činjenica da su se "hvalili" kako su 583 vizira donirali u ZG području a 600 je još spremno (pobogu, sam sam toliko isporučio,no ok, u drugačijoj sam situaciji) a na pitanje o nastavku mi je odgovoreno da se AD plastik uključio i obećao napraviti 50 000 komada. E sad, to je sve super, kao što i sam kažeš, oni toga natiskaju u karikiram 10 dana. NAvodno se i neka tiskara javila koja će proizvesti folije pa eto odjednom hrpe.
Kako je od toga prošlo mislim sad jedno 2 tjedna, meni je upitnik iznad glave jer me i dalje kontaktiraju liječnici, med.sestre itd i tvrde da nemaju "nikakvu" zaštitnu opremu. Evo neki dan je 50 vizira otišlo dečkima što voze kola hitne itd. Čak me i frendica kontaktirala dal bi mogao napraviit nešto za zaraznu gdje joj radi frend, a tamo je kao isporučeno najviše vizira. PA gdje su onda? Gdje je akcija AD plastika ? NEću biti previše zločest , al nebi me čudilo da je samo trebalo nekome dobro namjestiti posao.
Lagao bih kad bih rekao da nisam i osobno bio "medijski" popračen prilogom u 24sata, no zamolio sam da se ne glorificira nekakvo razvijanje nečega i ostane u granicama normale. Mislim da je taj prilog zapravo bio korektan, a i ja sam u nekolicini ostalih samo bio usputna živina. Druga je priča recimo sa ekipom sa HRTa koja me nazvala u stilu "dobar dan, jel bi radite vizire? Mi bi napravili prilog pa ako mozemo ekipu poslati k vama da snime gdje i kako to radite, neće to biti dugo, evo studentski zbog je pristao bilo bi super imati i vas, oni bi odmah krenuli" . Trebalo bi mi je ravno 2 sekunde da objasnim da i dalje distribuiram iako su studenti ili koji već prestali, i da nema boga da mi se netko presetava. Pa jel moze skype pa vi mobitelom snimate pa ovo ono. NE , ne moze jer ovo radim zato da pomognem a ne zbog publiciteta i od mene nećete dobiti nikakve "paprene" izjave. - ok, hvala - pusa papa-
Prilog na TVu nisma uspio uloviti, pa ne mogu suditi iako je čujem bilo i prije nekih provala u stilu "nas student razvio vizir kojeg u cijelom svijetu koriste" i sl. Taman i da je, neš ti 2 ringa jedan blizu drugom. NO svakako ne treba umanjivati ničiji trud i vjerujem da su napravili priličan posao oko organizacije svega.
Sad, dal je korisno ili ne, ja bih nekako rekao ovisno o upotrebi. Treba tu imati realna očekivanja. Po povratnim informacijama koje sam dobio, pomaze im "vrhunski", posebice recimo ekipi koja intubira i sl jer samo kapljice špricaju na sve strane. Naravno, nemojmo se zavaravati, ispod uredno imaju opremu kao da idu u nuklearni rat. NAravno, nekima pomaze vise kao placebo, no mozda ni to nije tako loše.
Zanimljivo je zapravo koliko je ovaj tjedan sve utihnulo, nitko se vise ne javlja da treba (osim dogovorenih od prije), ekipa se presetava okolo u sve vecim skupinama... pomalo kao da su se svi opustili i nista se ne desava
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: CORONA

PostPostao/la zika » Ned tra 19, 2020 10:46 am

:clap: za sve koji su učestvovali. Kapa dole.
Avatar korisnika
zika
 
Postovi: 282
Pridružen: Pet srp 26, 2013 1:40 pm

Re: CORONA

PostPostao/la Edison » Ned tra 19, 2020 11:00 am

Citam ovo sto su napisali s@ki i tubeman i ne mogu se ne sloziti s njima. Ovdje se pokazala poslovicna nesposobnost nase drzave, jer takvih vizira se brzo moglo nabaviti gotovih na trzistu. Koriste ih radnici sto kose travu i siblje po gradskim parkovima, a mogla ih je i domaca "plasticarska" industrija napraviti za par dana da svaki imamo po par komada... Ali eto, znamo kako to ide...

A svaka cast svima koji su se uhvatili toga u "kucnoj radinosti" i pomogli medicinarima kad u pocetku nismo imali nista od zastitne opreme. Ljudi su se ukljucili i pomogli koliko su znali i mogli. Svaka im cast i hvala na tome. Tako smo svi osjecali da nismo bas do kraja bespomocni, da se nesto radi. To dize optimizam koji nam je tada bio jako potreban. Naravno, uz to su se ubacili i lovci u mutnom, koji vise pricaju i obecavaju, a malo ili nista rade, ali i na to smo vec navikli...

S@kiju, tubemanu, donatorima... jos jednom jedna velika hvala. :clap:
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5693
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: CORONA

PostPostao/la Bepone » Ned tra 19, 2020 4:56 pm

grunf ca na prvicu su poceli nebodere dizat? :lol: :lol:
Bepone
 
Postovi: 5198
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: CORONA

PostPostao/la Bepone » Ned tra 19, 2020 5:05 pm

ovo gore navedeno.. nikad niste radili u sistemima od 10-80.000 ljudi,..za podic jednu malu sitnicu sa tocke A i premjestit na tocku B malo dalje, potrebno je 10 kila papira, 15js dana cekanja , i 20 dozvola rukovodecih. i 5 km kobasica preko emajla. se ca se brze naviknes bit ce ti lakse
Bepone
 
Postovi: 5198
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: CORONA

PostPostao/la grunf » Ned tra 19, 2020 7:46 pm

Bepone napisao:grunf ca na prvicu su poceli nebodere dizat? :lol: :lol:


na slici se vidi prvić ,ali nema nebodera tamo :lol: :lol:
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2483
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: CORONA

PostPostao/la Toma » Uto tra 21, 2020 12:36 am

Mater mi je doktor i u peveca sam joj uzea dva vizira za kosit travu.Nije dobila jos nikakvu opremu od države vec je sama nabavila maske i rukavice.
Toma
 
Postovi: 506
Pridružen: Čet pro 22, 2016 11:53 pm
Lokacija: Split

Re: CORONA

PostPostao/la Edison » Pet tra 24, 2020 11:25 pm

Lemozina.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5693
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: CORONA

PostPostao/la ilimzn » Sub tra 25, 2020 3:31 pm

Edison napisao:
Lemozina.jpg


Ova ti je namjestu.
Danas smo saznali da su 'iz infektoloskih razloga' omogucili da se otvore crkve, ali potpunon epovezano skratili radno vrijeme trgovina subotom i zabranili rad nedjeljom... zajednicki nazivnik cega je da je sce to trazila crkva. Najbolje je od svega izhava da ce u crkvama biti 'poseban rezim'. Ulazit ce u trgovine po sistemu 10 ludi smije biti i kad se jedan pomoli i izadje, drugi moze uci? :P
ilimzn
 
Postovi: 1194
Pridružen: Sri ožu 27, 2013 1:26 am

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju

cron